dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mariusz 79

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    4

    Domyślnie Ocieplenie dachu i stropu

    Witam,
    na dachu mam krokwie 14x7. Na dachu papa i blacha. Poddasze nieużytkowe na graty. Jestem na etapie ocieplania. Włożyłem miedzy krokwie Rockwoll tooprock premium 100 mm aby zachować przestrzeń miedzy wełną a deskowaniem. Zastanawiam sie czy jest sens docieplać połać dachu jeszcze jedną warstwą 100mm tworząc konstrukcje czy to przesada. Czy dać folie paroizolacyjną czy to też przesada.
    W strop nad pomieszczeniami zamierzam włożyć dwa razy po 150mm wełny na mijankę ursa amber lub premium i folia paroizolacyjna od spodu.
    Zaznaczam że buduje własnymi siłami.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ociepla się nieużywanego poddasza. Jak np odprowadzisz wilgoć?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mariusz 79

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie ociepla się nieużywanego poddasza. Jak np odprowadzisz wilgoć?
    No właśnie. Co sugerujesz? Rozumiem ze już przedobrzyłem, ale to co włożyłem to już musi zostać Postaram się dobrze odizolować strop. Masz możne rade co do folii paroizolacyjnej - wartość SD, producent. Dzięki i pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz 79 Zobacz post
    No właśnie. Co sugerujesz? Rozumiem ze już przedobrzyłem, ale to co włożyłem to już musi zostać Postaram się dobrze odizolować strop. Masz możne rade co do folii paroizolacyjnej - wartość SD, producent. Dzięki i pozdrawiam
    Dokładnie, pomieszczeń nieogrzewanych nie ociepla się, czyli wełna w dachu w Twoim przypadku to zmarnowane pieniądze. Niemniej zamknięta przestrzeń poddasza nawet nieużytkowego wymaga wentylacji. Gdyby na deskowaniu zamiast papy była membrana wysokoparoprzepuszczalna to już bym nic nie zmieniał. Jeśli jednak jest papa to np. w ścianach szczytowych powinny być otwory wentylacyjne. Jak masz rozwiązaną w projekcie wentylację poddasza nieużytkowego?
    Paroizolacja jest konieczna między ogrzewanym i nieogrzewanym pomieszczeniami aby zatrzymać migrację pary wodnej wraz z ciepłym powietrzem (czyli zawierającym wiecej wilgoci). Dzięki temu wełna nie zamoknie z powodu kondensacji. Paroizolacja przede wszystkim musi być szczelna, sklejana na zakładach i do ścian taśmą butylową (ew. na zakładach może być aluminiowa, ale może słabo kleić w zimnie). Dla stropu drewnianego Sd powyżej 200m (takie są założenia, jeśli nie wykonuje się obliczeń dla danego budynku).
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mariusz 79

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki Maaszak za odp. Mam wieszać jednostkę od klimy na ścianie szczytowej wiec jakiś otwory będą robione Zrobie jeszcze po przeciwnej stronie i będzie wentylacja
    Pytanie czy ta wełnę co ją położyłem przykryć folią paroizolacyjną czy juz to zostawić i niech sobie oddycha.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony