dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie blachodachówka na gont bitumiczny - czy dawać folię

    Mam 22-letni gont bitumiczny, który chcę pokryć blachodachówką bez usuwania gontu. Sprzedawca blachodachówki upiera się, że powinienem na gont (pod łaty) położyć także folię paroprzepuszczalną, aby w pełni zapobiec przeciekaniu wody. Dekarz twierdzi, że to niepotrzebne.

    Dekarz wiadomo jest fachowcem, ale sprzedawca ma wieloletnie doświadczenie z pokryciami na dachy, więc nie można zakładać że całkiem się nie zna.

    Jakie są techniczne argumenty za jedną i drugą opcją?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Sprzedawca nie ma pojęcia, albo chce Cię naciągnąć. W żadnym wypadku przepuszczalna. Krycie wstępne musi być szczelne- czyli jak gont nie przecieka to jedziesz z blachą. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Amen! Natomiast dekarz powinien ocenić stan gontu. Jak są podejrzane miejsca to trzeba je uszczelnić masą bitumiczna do gontów. Dobrze byłoby uszczelnić kontrłaty bo nie będą one dolegały całą powierzchnią do płaszczyzny dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Amen! Natomiast dekarz powinien ocenić stan gontu. Jak są podejrzane miejsca to trzeba je uszczelnić masą bitumiczna do gontów. Dobrze byłoby uszczelnić kontrłaty bo nie będą one dolegały całą powierzchnią do płaszczyzny dachu. Pozdrawiam.
    Amen
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5

    Domyślnie

    Podsumowując - nie widać by folia była potrzebna. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony