Cześć! Jak już myślałam że poczytałam o FV na tyle że mogę podjąć decyzję o wyborze oferty to weszłam na to forum....i już niczego nie jestem pewna. Proszę więc mądrzejszych w temacie ode mnie o doradzenie mi w wyborze ofert. Dom 120mkw , roczne zużycie ok 3400kWh, ewentualnie w przyszłości poszerzone o klimatyzację z fcja grzania jeśli ceny gazu zaczną przyprawiać o ból głowy. Dużo większego zużycia nie zakładam ponad to - wszystko co mi potrzebne zmywarka piekarnik suszarka do ubrań juz jest i sobie hula Dach 2spadowy, kąt nachylenia 8 stopni, dł ok 9m ułożenie od strony południowej (trochę łapie o zachód)
Firma A: 11x400W Bauer BS400M10HBB, Falownik Steca Grid Flex 4013 oprócz gwarancji producenckiej gwarancja firmowa na 20 lat cena ok 22tys
Firma B: 12x370 W Sun Power, Falownik Sofar Solar .Jest też możliwość zainstalowania Huaweia zamiast Sofar Solar, oprócz gwarancji producenckiej gwarancja firmowa na kilka(?)nie pamiętam dokladnie 5 lub 7 lat. cena ok 21tys. obie firmy obligatoryjnie wykonują zabezpieczenia nadprądowe i przepięciowe.
2 pozostałe wyceny nie mieszczą się w moim budżecie wiec ich nie podaję. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie a kto nie chce czytać wypocin laika ten niech ominie wpis miłego wieczoru