dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dopływ wody w piecu dwufunkcyjnym

    W mieszkaniu posiadam piec dwufunkcyjny (na gaz) Junkers z podłączonym sterownikiem temperatury. Chcąc wyjechać na urlop planuję obniżenie temperatury ogrzewania. Ciśnienie w piecu jest powyżej 1 bara. Uzupełniam raz na kilka miesięcy. Podczas nieobecności chcę wyłączyć główny zawór wody. Czy nie spowoduje to komplikacji w działaniu pieca gazowego? Ilość wody w obiegu jest unormowana, ale wolę się upewnić czy tak mogę zrobić Prośba o poradę.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Junkers nie robi piecy
    To co wisi na ścianie (rzadziej stoi na ziemi) to KOCIOŁ!!!!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hubert86 Zobacz post
    W mieszkaniu posiadam piec dwufunkcyjny (na gaz) Junkers z podłączonym sterownikiem temperatury. Chcąc wyjechać na urlop planuję obniżenie temperatury ogrzewania. Ciśnienie w piecu jest powyżej 1 bara. Uzupełniam raz na kilka miesięcy. Podczas nieobecności chcę wyłączyć główny zawór wody. Czy nie spowoduje to komplikacji w działaniu pieca gazowego? Ilość wody w obiegu jest unormowana, ale wolę się upewnić czy tak mogę zrobić Prośba o poradę.
    Najpierw sprawdz dlaczego ubywa wody, to nie jest normalne.

  4. #4

    Domyślnie

    Wodę dopuszczam do kotła bardzo rzadko. Racja, to jest kocioł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony