dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pianka74
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    26-026
    Posty
    52

    Domyślnie Immergas victrix tera plus 24 KW 1 funkcyjny + sterownik car V 2

    Witam
    Mam taki zestaw jak w tytule, podłączony do zbiornika 300 litrów z pompą ciepła Hewalex (działa obecnie jedynie jako zbiornik c.w.u.)
    Całość "sztuka nówka" odpaliła we wrześniu b.r w asyście serwisanta z Immergasu i ... zmusza mnie do myślenia.
    W programach czasowych które ustawiłem, kocioł nie działa na "gwizdek', czyli nie reaguje natychmiast na zmianę nastawów- tak jak by sam to musiał przemyśleć i przetrawić.
    Bywa że powinien palić się palnik na wyświetlaczu (i w rzeczywistości w kotle), bo jest 20,8 stopnia na sterowniku a ma nastawione 21,1,
    a on ... sobie nie działa, kręci tylko pompa albo wcale nic się nie dzieje!? - wkurza mnie to!
    Kiedyś miałem Buderusa 2-funkcujnego "zwyklaka" i działał natychmiast na zmianę parametru.
    Czy te Immergasy tak działają, czy coś jest nie OK?

    Mam do niego sondę zewnętrzną jak coś, jednakże odradzano mi jej podłączenie

    Napiszcie jak to u Was wygląda z tym kotłem i sterownikiem, będę czekał na wpisy w tej materii

    pozdr.
    Maciek
    Lubię nowinki i pomocne informacje,
    bardzo je cenię i nie zatrzymuje jedynie dla siebie.

    Staram się być mądrym Polakiem przed szkodą,
    lecz niestety nie zawsze mi się udaję.


  2. #2

    Domyślnie

    Masz cały obszerny wątek dotyczący Victrixa. Tam znalazłbyś odpowiedź na swoje pytanie... Ale tak w skrócie: dzieje się tak, bo masz na CAR aktywną funkcję MODUL (ON). Sterownik sam sobie oblicza wg algorytmu w zależności od ustawień parametru Dimens/ Build, kiedy ma uruchomić palnik i jaka ma być temperatura zasilania. Żeby dostać się do funkcji MODUL musisz wpisać kod serwisowy 1122, przyciskami +/- . Przy MODUL OFF, CAR działa jako zwykły termostat On/Off. Jak argumentował swoja poradę ten odradzający, żeby nie podłączać sondy zewnętrznej?
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 29-11-2021 o 07:06

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pianka74
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    26-026
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    Masz cały obszerny wątek dotyczący Victrixa. Tam znalazłbyś odpowiedź na swoje pytanie... Ale tak w skrócie: dzieje się tak, bo masz na CAR aktywną funkcję MODUL (ON). Sterownik sam sobie oblicza wg algorytmu w zależności od ustawień parametru Dimens/ Build, kiedy ma uruchomić palnik i jaka ma być temperatura zasilania. Żeby dostać się do funkcji MODUL musisz wpisać kod serwisowy 1122, przyciskami +/- . Przy MODUL OFF, CAR działa jako zwykły termostat On/Off. Jak argumentował swoja poradę ten odradzający, żeby nie podłączać sondy zewnętrznej?
    Podobno że będzie fisiował z tą sondą w cały świat. Ale przecież i tak fisiuje.
    Zamontować sondę? i czy wtedy zmieniać na MODUL OFF?

    Pozdr.
    Maciek
    Lubię nowinki i pomocne informacje,
    bardzo je cenię i nie zatrzymuje jedynie dla siebie.

    Staram się być mądrym Polakiem przed szkodą,
    lecz niestety nie zawsze mi się udaję.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony