dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jeżeli przelicznik na fakturach jest w okolicy np. 10,5 a średni na ogrzewanie będzie 9,5 to wtedy
    COP = 2,7 czyli nadal bardzo dobry
    COP przy gazie??
    To forum a raczej jego uzytkownicy nie przestają zaskakiwac.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.932

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    W zależności od dostawcy i z jakimi opłatami stałymi.
    Ja bym przyjął (bez ostatnich podwyżek) ok. 0,22 zł i 0,65 zł.
    "COP" = 3,0
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ile przyjąłes kWh z 1 m3 gazu, tak realnie, nie pytam o wsp. konwersji to wartosc czysto teoretyczna.
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jeżeli przelicznik na fakturach jest w okolicy np. 10,5 a średni na ogrzewanie będzie 9,5 to wtedy
    COP = 2,7 czyli nadal bardzo dobry
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    COP przy gazie??
    To forum a raczej jego uzytkownicy nie przestają zaskakiwac.
    Faktycznie, zaskakujesz tym, że dopiero teraz na to wpadłeś
    Nie zrozumiałeś co napisałem wcześniej (to jeszcze rozumiem) ale to że Ty nie rozumiesz na co odpowiadałeś to mnie dziwi.
    Serio nie rozumiesz czy sobie eggs robisz?

    PS Mogę uzupełnić -> "COP" = 2,7.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Faktycznie, zaskakujesz tym, że dopiero teraz na to wpadłeś
    Nie zrozumiałeś co napisałem wcześniej (to jeszcze rozumiem) ale to że Ty nie rozumiesz na co odpowiadałeś to mnie dziwi.
    Serio nie rozumiesz czy sobie eggs robisz?

    PS Mogę uzupełnić -> "COP" = 2,7.
    Dla mnie COP zawsze dotyczy PC, nie mam tak wybujałej fantazji i jako audytor nie powinienem jej miec w nazewnictwie parametrów sprawnosciowo finansowych stosowanych przy ogrzewaniu. Jezeli juz mamy uzywac "COP" (czego to ludzie nie wymyslą) jako stosunek ceny 1 kWh EE do 1 kWh z gazu to zróbmy to tak jak to robi zdecydowana wiekszosc grzejących czystym prądem czyli wykorzystanie II lub III strefy w taryfach G12X i G13. Wtedy ten COP z cudzysłowiem jest duzo nizszy ale to nie pasuje co niektórym. Faktem jest ze nawet przy najmniejszej cenie w II taryfie gaz jest nieco tanszy, ale gdy uwzglednimy PC, pomimo grzania niezaleznie od taryfy to ten stosunek sie zmienia na korzysc EE.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dla mnie COP zawsze dotyczy PC, nie mam tak wybujałej fantazji i jako audytor nie powinienem jej miec w nazewnictwie parametrów sprawnosciowo finansowych stosowanych przy ogrzewaniu. Jezeli juz mamy uzywac "COP" (czego to ludzie nie wymyslą) jako stosunek ceny 1 kWh EE do 1 kWh z gazu to zróbmy to tak jak to robi zdecydowana wiekszosc grzejących czystym prądem czyli wykorzystanie II lub III strefy w taryfach G12X i G13. Wtedy ten COP z cudzysłowiem jest duzo nizszy ale to nie pasuje co niektórym. Faktem jest ze nawet przy najmniejszej cenie w II taryfie gaz jest nieco tanszy, ale gdy uwzglednimy PC, pomimo grzania niezaleznie od taryfy to ten stosunek sie zmienia na korzysc EE.
    Nie zagłębiam się w technikalia, ale ciekawi mnie czy masz jakieś statystyki popierające tę tezę, gdyż moje doświadczenie jest takie, ze grzejący PC korzystają w większości z G11. Napisałeś jednak - "czystym prądem" - czy wobec tego masz na myśli kable grzejne/maty/grzejniki 230V?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.932

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dla mnie COP zawsze dotyczy PC, nie mam tak wybujałej fantazji i jako audytor nie powinienem jej miec w nazewnictwie parametrów sprawnosciowo finansowych stosowanych przy ogrzewaniu. Jezeli juz mamy uzywac "COP" (czego to ludzie nie wymyslą) jako stosunek ceny 1 kWh EE do 1 kWh z gazu to zróbmy to tak jak to robi zdecydowana wiekszosc grzejących czystym prądem czyli wykorzystanie II lub III strefy w taryfach G12X i G13. Wtedy ten COP z cudzysłowiem jest duzo nizszy ale to nie pasuje co niektórym. Faktem jest ze nawet przy najmniejszej cenie w II taryfie gaz jest nieco tanszy, ale gdy uwzglednimy PC, pomimo grzania niezaleznie od taryfy to ten stosunek sie zmienia na korzysc EE.
    COP był zapisany jako "COP" więc określenie jest ok.
    Ile kosztuje wg Ciebie 1m3 gazu i 1 kWh "z gazu" a ile 1 kWh "czystego prądu w I, II i w III taryfie że piszesz: "gaz jest nieco tanszy"
    "Nieco" to ile jest w praktyce?
    Co to jest "czysty prąd" - dotyczy ceny?

    G11 w ENEA to 0,59 PLN/kWh

    Korzystanie z PC w II i w III taryfie dotyczy pewnie ogrzewania podłogowego a nie ogrzewania grzejnikami.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 09-12-2021 o 21:23 Powód: literówka: było "w I, II i w II taryfie" a miało być w "w I, II i w III taryfie"
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    COP był zapisany jako "COP" więc określenie jest ok.
    Ile kosztuje wg Ciebie 1m3 gazu i 1 kWh "z gazu" a ile 1 kWh "czystego prądu w I, II i w II taryfie że piszesz: "gaz jest nieco tanszy"
    "Nieco" to ile jest w praktyce?
    Co to jest "czysty prąd" - dotyczy ceny?

    G11 w ENEA to 0,59 PLN/kWh

    Korzystanie z PC w II i w III taryfie dotyczy pewnie ogrzewania podłogowego a nie ogrzewania grzejnikami.
    Dla mnie "COP" okreslenienim ok nie jest, dla Ciebie może.
    "Czysty prąd" to okreslenie zbliżone do "COP", czy trzeba tłumaczyc co oznacza?
    Jezeli trzeba, to jest okreslenie uzywane na FM a oznaczające grzanie EE ktore jest zamieniana na ciepło w stosunku 1 do 1
    Nie pisalem ze prad w I taryfie jest nieco tanszy, to tylko Twoja nadinterpretacja, ktora nie wiadomo z czego wynika. Pisałem o taryfach najtanszych, a taryfa I, a własciciwie strefa I w taryfie G1xx jest akurat najdrozsza, ale trzeba miec argumenty dla udowodnienia swojej tezy.
    Ile to jest nieco, mozna poszukac tu
    https://www.tauron-dystrybucja.pl/us...ystrybucyjnych
    i tu
    https://www.tauron.pl/dla-firm/prad/taryfa-sprzedawcy
    wybrac Taryfa da energiii elektrycznej Tauron Sprzedaż obowiazująca od 01.12.2021
    zsumowac i porównac ile to jest w praktyce
    Oczyscie odniosłem sie do cen Tauronu, dla innych dystrybutorów i sprzedawców energii to nieco moze byc rózne.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Nie zagłębiam się w technikalia, ale ciekawi mnie czy masz jakieś statystyki popierające tę tezę, gdyż moje doświadczenie jest takie, ze grzejący PC korzystają w większości z G11. Napisałeś jednak - "czystym prądem" - czy wobec tego masz na myśli kable grzejne/maty/grzejniki 230V?
    Nie mam danych statystycznych z ktorych korzysta GUS, ale mam kontakt z moimi klientami zarówno tymi którym wykonywałem obliczenia OZC dla doboru mocy PC jak z tymi ktorym montowałem PC. Ponieważ lokalizacja tych montazy i obliczen doborowych to głownie teren Tauronu, a Taurona ma unikalną taryfę G13, jako jedyny dystrybutor w kraju to siłą rzeczy wiekszosc tych uzytkowników PC uzywa tej taryfy, oczywiscie poswiadczen notarialnych ich prawdomównosci nie mam. Nie sądze jednak aby mieli jakis ukryty cel w podawaniu nieprawdziwych informacji na temat taryfy z ktorej korzystają., do ktorej ich zresztą namówiłem. Co do znanych uzytkowników PC z terenu PGE (bo sąsiaduję z PGE) to równiez czesto korzystają z taryfy G12w.
    Nie wiem jakie jest Twoje doswiadczenie, byc moze znasz wiecej uzytkowików PC niz ja ale w ostatnim czasie sporo uzytkowników zainstalowało PV i tego powodu przeszli na G11.
    Nie mam zadnych danych statystycznych co do tej ilosci. Prawdopodobnie takich danych nie ma nikt
    Czysty prąd to nie tylko kable/maty czy grzejniki, to równiez bufory z grzałkami które nadają sie do grzania wyłacznie w II lub III taryfie.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZuzannaN

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A dopiero co kupiłem PC ,chyba wstrzymać się trzeba z montażem
    Jakiej firmy?

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZuzannaN

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    14

    Domyślnie

    Jakiej firmy ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony