dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pytanie do użytkowników klimatyzacji - czy warto dopłacać do bajerów i ficzersów ?

    Pomijając sprawność, energooszczędność i cenę. Obecne klimatyzację oferują sporo dodatkowych funkcjonalności aka. bajerów.

    Czy w życiu codziennym ktoś z tego korzysta, jeżeli tak to do czego warto dopłacić?

    Inaczej z jakich dodatkowych funkcji korzystacie, a które są tylko na papierze i nie mają praktycznego zastosowania?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Jak by na to nie patrzeć, dodatkowe funkcje wydrukowane na papierze (instrukcja obsługi), są również dostępne na pilocie urządzenia.

    Ale do rzeczy. Mam kilka klimatyzatorów i wykorzystuję w nich funkcję chłodzenia lub ogrzewania w zależności od aury, nastawiając odpowiednią temperaturę na pilocie, wcześniej tymże włączając urządzenie.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #3

    Domyślnie

    Wykorzystuję:
    1. Zarówno funkcje chłodzenia i grzania. Cały okres przejściowy wiosna/jesień dogrzewam klimatyzatorem (jak CO nie pracuje). Czasem też tyko wentylatora - do rozprowadzenia powietrza po pokoju. Nie korzystam z osuszania, bo mam WM z rekuperatorem i zawsze zbyt sucho. Nie korzystam z trybu Auto, bo nie chcę aby klimatyzator był mądrzejszy ode mnie. Ja chcę decydować czy ma grzać czy chłodzić.
    2. Praktycznie zawsze załączam z zegarem na 2-6 godzin, aby się automatycznie wyłączył. Jak zapomniałem to klimatyzator chodził cały dzień w pustym mieszkaniu. Jak nie będzie potrzeba to wyłączę ręcznie wcześniej, ale zawsze staram się uruchamiać z wyłącznikiem czasowym.
    3. Używam trybu Sen, gdzie temperatura wzrasta co i potem automatycznie się wyłącza i ponadto pracuje ciszej (wentylator nie wchodzi na duże obroty).
    4. Na noc czasem (rzadko) ktoś życzy sobie, aby mu wyłączyć podświetlenie.
    5. Nie korzystam z funkcji "Health/Save", "BLOW", blokady klawiatury, bo nie pamiętam że coś takiego jest.
    6. Czasem (rzadko) z trybu "Turbo" jak przyszedłem w upalny dzień do przegrzanego pokoju i było gorąco nie do wytrzymania.
    7. Bardzo przydałby się wyświetlacz temperatury zewnętrznej. Jest ale dostępny po kilku kliknięciach, więc nie korzystam bo za dużo klikania aby odczytać.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony