dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Temat: Tradycja

  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tak mi przyszlo do glowy, ze istnieje tradycyjny zwyczaj zakopywania "garka pieniedzy" zeby w domu sie "darzylo". Mam nadzieje ze o tym nie zapomnieliscie.
    Widzialem juz odnaleznienie monet z zaboru rosyjskiego (ponad 100 lat). Dla tych co znajda - przezycie, do konca dni.

  2. #2

    Domyślnie

    No nie, jeszcze i to mnie zdołuje dzisiaj. Co za dzień

    Kiedy ten "gar miedziakow" mamy zakopać?
    Fundamenty wykonano, czy zdązymy z tradycją czy juz po "obiedzie"


  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Lepiej zebyscie zdazyli. .
    Techniki sa rozne. Albo w fundamenty (ale wtedy trudniej wydobyc ) albo w piewsza warstwe sciany na fundamenrtach, lub wmurowac jak kamien wegielny.

  4. #4

    Domyślnie

    My w dniu zalewania fundamentów przygotowalismy słoik z kartką o nas - inwestorach i wrzuciliśmy trochę monet do środka. Także nasi rodzice i tesciowie wsypali po garstce drobniaków, żeby się wiodło. Całość zakręciliśmy i wcisneliśmy w świerzy beton. Murarz się trochę dziwnie uśmiechał, ale co tam - jak tradycja to tradycja.

  5. #5

    Domyślnie

    Jezeli sie usmiechal, to tego sloika tam juz nie ma

  6. #6

    Domyślnie

    My również włożyliśmy w fundament słoik, w którym było nasze zdjęcie i krótka informacja o nas. Włożyliśmy również drobne pieniążki, którymi nas obsypano na naszym weselu przy wyjściu z Kościoła.

  7. #7

    Domyślnie

    My (obawiam się, że też zgodnie z tradycją) niczego nie zakopaliśmy, ale przy fundamentach odkopaliśmy stary śmietnik sąsiada - dodatkowo przy utwardzaniu drogi stare szambo. Pieniędzy nie stwierdzono.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Ja na etapie fundamentów zbędnej gotówki nie stwierdziłem . Prawde mówiąc dużo chetniej wykopałbym jakiś zagubiony garnuszek pieniędzy - może ktoś ma jakieś informacje gdzie szukać (w banku już próbowałem )

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2002-11-04 15:55 ]</font>

  9. #9

    Domyślnie

    My włożyliśmy w fundamenty - ściana domu najbardziej wysunięta na wschód - takie monetki jak: funty, centy, marki, złotówki i jeszcze jakieś inne, które udało mi znależć w starych torbach i kieszeniach. Koczowały tam jako relikt przeszłości - tych świetnych, tłustych lat.

  10. #10

    Domyślnie

    My nie znalismy tej tradycji i już nie ma szans nadrobić. Co prawda murarze przekonywali nas, że należy w fundamencie zatopić pustą flaszkę po wypiciu za pomyślność domu, ale pomysł nam się nie spodobał

  11. #11

    Domyślnie

    My mieliśmy przygotowane w puszce drobniaki różnych państw, co to pozostawały z wojaży (budowanie to koniec podróży, najwyżej nad Bałtyk) i co? Zapomnieliśmy! No to wrzuciliśmy Wielkiej Orkiestrze, i myślę, że to był lepszy pomysł.

  12. #12

    Domyślnie

    U nas na etapie zalewanie fundamentów pomocnik majstra nawet sam się zaofiarował że tę naszą "stówkę" podłoży

  13. #13

    Domyślnie

    I co, włożył?

  14. #14

    Domyślnie

    A no własnie; włozył czy nie

    Kamień z serca mi spadł, na wieść, ze jeszcze zdążę zamurować
    moniaczki.

    O jednej tradycji nie zapomnieliśmy, fundamenty zostały szczodrze
    "podlane"

  15. #15

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie, bo nikt mu tej stówki nie dał.

  16. #16

    Domyślnie

    No, chyba że podłożył swoją, w co nie wierzę.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Ale zamurowanie pelnej flaszki, w sytuacji gdy fundamenty sa ocieplone to moze bylby niezly pomysl. Tylko trzeba by dozorwac i wyjatkowo pilnie pielegnowac beton do czasu zwiazania .

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-11-04 15:05, kaKa wrote:
    Jezeli sie usmiechal, to tego sloika tam juz nie ma
    pitbull, kaKA ...
    prorocze myśli Was nawiedzają ...
    ja wrzucałem monety w beton fundamentu ...
    a równający beton za moimi plecami robotnik z szelmowewskim uśmiechem wsadzał coraz to ręke w beton niby to poprawiając wystające co większe kamienie ...



  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Twardy zawodnik zeby tylko Ci w tym betonie tak nie zostal. Lepiej sprawdz czy nie stoi jeszcze

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    twardy... ??? do czasu ... padł w trakcie betonowania
    tylko wcześniej na minutkę do sklepu musiał ... - po papierosy

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony