dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Poczytaj jaka jest zasada dzialania ciepłomierza, ciepłomierz mierzy oprocz ciepła równiez moc. Czy ciepłomierz omija prawa fizyki? Nie sądze gdyby tak było pomiar byłby nic nie wart.. Co do domu ktory jeszcze jest nie kupiony, to Ty chciałes mierzyc go ciepłomierzem, ja pisałem o liczeniu, typowe odwrócenie kota ogonem ale jakze wzorcowe.
    Nie dziwię się, że negujesz tę metodę, bo nie masz o niej zielonego pojęcia. Mierząc moc to chyba byś musiał siedzieć przy tym ciepłomierzu i co chwilę notować wskazania, przynajmniej w tym, co miałem, bo on tylko moc chwilową wskzywał. Ważna jest moc średnia, w tym wypadku np. w interwale 24h, a tę prosto wylicza się z ilości energii zmierzonej przez ciepłomierz.
    Mierząc w ten sposób ilość energii wytwarzanej przez kominek z płaszczem wodnym, oszacowałem sobie potrzebną moc pompy ciepła. Metoda prosta i dokładna.

    "Co do domu ktory jeszcze jest nie kupiony" - masz trudności z rozumieniem tekstu? Chodzi o niekupione "przyszłościowe" źródło ciepła, którego moc trzeba oszacować/oblczyć/ zanim zostanie kupione. Dom autor wątku ma, jaki ma i w tym cały problem, że nie umiesz go "policzyć" z zadowaającą dokładnością, więc Twoja metoda nadaje się do.. dopowiedz sobie..

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    Nie dziwię się, że negujesz tę metodę, bo nie masz o niej zielonego pojęcia. Mierząc moc to chyba byś musiał siedzieć przy tym ciepłomierzu i co chwilę notować wskazania, przynajmniej w tym, co miałem, bo on tylko moc chwilową wskzywał. Ważna jest moc średnia, w tym wypadku np. w interwale 24h, a tę prosto wylicza się z ilości energii zmierzonej przez ciepłomierz.
    Mierząc w ten sposób ilość energii wytwarzanej przez kominek z płaszczem wodnym, oszacowałem sobie potrzebną moc pompy ciepła. Metoda prosta i dokładna.

    "Co do domu ktory jeszcze jest nie kupiony" - masz trudności z rozumieniem tekstu? Chodzi o niekupione "przyszłościowe" źródło ciepła, którego moc trzeba oszacować/oblczyć/ zanim zostanie kupione. Dom autor wątku ma, jaki ma i w tym cały problem, że nie umiesz go "policzyć" z zadowaającą dokładnością, więc Twoja metoda nadaje się do.. dopowiedz sobie..
    Sa ciepłomierze z rejestracja danych, potem dane sobie opracowujemy, nie siedzimy przy ciepłomierzy, ale co Ty mozesz tym o wiedziec.
    NIc nie wiesz na temat dokladnosci moich obliczen a wydaje sie tobie ze wiesz o tym wiecej niz ja sam. Skad masz taką wiedze? Problem masz Ty nie ja, problem wydumany, wymyslony, zmyslony.

  3. #43
    Ekspert marki BOSCH - zapraszamy do Forum eksperckiego na górze Forum Muratora. Czekamy na Wasze pytania, udzielamy się w wątkach.

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    W przypadku gdy rozważa Pan instalacje fotowoltaiki warto rozważyć inwestycję w pompę ciepła Bosch. Z ofertą może zapoznać się Pan na stronie https://www.bosch-thermotechnology.c...pla-1221703-c/

    W przypadku doboru konkretnego urządzenia najbardziej optymalnego do Pana domu, zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem.
    Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.c.../dealersearch/

    Pozdrawiam
    ----------------------------------
    Konsultant Bosch Termotechnika

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    15cm izolacji w roku 2000r.
    Trochę mało realne.
    W 1997 roku miałem 13 cm. Teraz doszło jeszcze 10 cm styro grafitowego.
    Dał bym 20 cm, ale dla moich potrzeb te 10 cm w zupełności wystarczy.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony