dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie mata aluthermo quatro pod rolety

    Cześć, mam przygotowany pod rolety zewnętrzne styropian odpowiedniej grubości. Instalator rolet proponuje mi, że może w cenie 500 zł zamiast nich (sciągnąć je) zastosować mate aluthermo quatro, która podobnie znacznie lepiej izoluje. Koszty nie jest duży - pytanie czy naprawdę izolacja jest lepsza i warto ? Pytam, bo się nie znam ...

  2. #2

    Domyślnie

    Marketingowa ściema. Aluthermo świetnie izoluje, ale tylko przepływ ciepła przez promieniowanie i to pod warunkiem, że wokół aluthermo jest pustka powietrzna.
    W przypadku rolet przepływ ciepła jest głównie przez przenikanie, a i nie ma też pustki powietrznej (bo jak?).

    W skrócie - masz styropian, to tak zostaw, bo tak jest dobrze. Nie kombinuj.

  3. #3

    Domyślnie

    Okazuje się, że jeszcze mam trochę czasu na decyzje, bo do czasu montażu wystarczy, że dam znac.
    Aktualnie mam tam położony zwykły styropian 2cm. Jeśli chodzi o motnaż tejże maty to montują ją do muru - między matą a roletą jest 5 mm przestrzeni.
    Dodam, że dom nie jest budowany przeze mnie tylko developera więc chcę od razu odrzucić pomysły np. żeby wymienić ten styropian na styrodur etc.
    Pytanie jest takie, czy 2 cm tego zwykłego styropiany czy ta mata.
    Jedną opinię poznałem, fajnie by było poznać jeszcze jakieś

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli między mata a roleta jest przestrzeń, to jak się trzyma roleta? Na słowo honoru, czy lewituje? Nie odpadnie? Nie będzie się ruszać?

    Jakby ta mata była takim super izolatorem, to ludzie by tym ściany docieplali, a nie styropianem lub wełna. Także już wiesz dlaczego.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 13-12-2021 o 09:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony