dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MateuszHS

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Stryszów
    Kod pocztowy
    34-146
    Posty
    1

    Domyślnie Atmos DC 18 GD

    Witam,

    Chciałbym się dowiedzieć czegoś o specyfice pracy kotła Atmos dc 18 gd. Jest to Mój pierwszy kontakt z tego typu kotłem i zastanawia mnie sposób jego pracy. Mianowicie podczas palenia, gdy już osiągnie temperaturę i zaczyna gazować drewno da się słyszeć podmuchy powietrza, coś w rodzaju falowania. Zastanawia mnie, czy to jest normalne, czy taki falujący ciąg to naturalne dla tego pieca, czy może jednak coś jest wadą.

    Obejrzałem tez film w którym osoby posiadające taki piec, opowiadają jak to w momencie, gdy otworzą piec, gdy on pracuje, to jest ciemno w środku. Ja gdy otwieram, to jednak jest ogień oraz szum palącego się drewna.

    Dodam, ze piec ma sterownik ACD 01.

    Mam nadzieje, ze dowiem się coś więcej o tym piecu, bo nikt w okolicy takiego nie posiada a wizyta u kogoś, byłaby chyba zbawienna. Chyba, ze ktoś mieszka w okolicy Wadowic/Kalwarii Zebrzydowskiej i ma ochotę powiedzieć coś więcej o codzienności z tym piecem na żywo.

    Z góry dziękuje za wszelkie zainteresowanie i chęci pomocy.

    Pozdrawiam,
    Mateusz

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszHS Zobacz post
    Mianowicie podczas palenia, gdy już osiągnie temperaturę i zaczyna gazować drewno da się słyszeć podmuchy powietrza, coś w rodzaju falowania.
    Podczas spalania drewna , drewno gazuje cały czas, czy wentylator pracuje czy nie.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #3

    Domyślnie

    Bufor ciepła masz?
    Opał w górnej komorze ma gazować a nie palić się ogniem.
    Jeśli pali się ogniem może być nieszczelna klapa, za dużo powietrza pierwotnego lub całkiem luźno nawrzucany opał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony