dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tomycz

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-116
    Posty
    2

    Domyślnie jak sfinansować pv?

    Jak można sfinansować instalacje pv? Czy mogę dostać jakieś środki? Mam plan żeby zrezygnować z ogrzewania na ekogroszek i przejść na elektryczne może nawet pompę ciepła skorelowaną z fotowoltaiką, ale wiadomo chciałbym odzyskać cześć zainwestowanych pieniędzy. Ktoś może mi podpowiedzieć jak wygląda procedura i czy można to komuś zlecić?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Wstęp do reklamy? Jaką firmę z ofertą kredytu zaproponujesz?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3

    Domyślnie

    Czyste powietrze dostaniesz na ciepłą pompę A+++ około 15000 zł. Ale sfinansować instalację musisz z własnej kieszeni na kasę z czystego powietrza będziesz czekał jakiś rok. Na PV niczego już raczej nie dają to co można było wziąć to już rozdali.Zlecić możesz każdemu za odpowiednią opłatą ogarną to za Ciebie.

    A kredyty w dzisiejszych czasach bierze tylko żelazny elektorat partii rządzącej bo nie ogarniają czym są podatki, stopy procentowe, i Polski Wał.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    carlosyet

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomycz Zobacz post
    Jak można sfinansować instalacje pv? Czy mogę dostać jakieś środki? Mam plan żeby zrezygnować z ogrzewania na ekogroszek i przejść na elektryczne może nawet pompę ciepła skorelowaną z fotowoltaiką, ale wiadomo chciałbym odzyskać cześć zainwestowanych pieniędzy. Ktoś może mi podpowiedzieć jak wygląda procedura i czy można to komuś zlecić?
    Taki zestaw to prawdziwy majstersztyk. Mam z lutego 2020. Nowy dom 190 metrów, wcześniej obsługiwałem piec na ekogroszek u rodziców i mam porównanie. Powiem Ci pełna automatyka i niskie koszty funkcjonowania domu o około 50-60%. Mam pompę powietrzną /moderowano/ i moduły /moderowano/ – całość za jednym zamachem montowała mi firma /moderowano/ – mają oddziały w każdym województwie. Długo szukałem, rozmawiałam i oni mieli najlepszy przelicznik jakość do ceny. Montaż proaktywnie jedno-dwudniowy. Pięknie ta energia się bilansuje. Nie ma tego utrapienia z zakupami ekogroszku, ładowaniem podajnikiem, czyszczeniem, jest czysto, cicho i komfortowo. Oczywiście taka inwestycja kosztuje i część wrzuciłem w koszt kredytu. Nakłaniam rodziców na taką zmianę bo oni będą mogli skorzystać z dotacji i odbiorą z powrotem nawet 35 tys. Z kolei ja mam nadzieję załapać się na program Moje Ciepło i możliwe, że dostanę ze 25 tys. No pożyjemy zobaczymy. U Ciebie widziałbym Czyste Powietrze, tam też sporo nawet do 35 tysięcy jest do wzięcia.


    Od moderatora: w poprzednim poście pisałeś o innej pompie ciepła.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 03-01-2022 o 12:56

  5. #5

    Domyślnie

    Śmierdzi SPAM`em na odległość.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.782

    Domyślnie

    No ciągnie smrodem ciągnie .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony