Jeżeli mamy starą instalację, którą modernizujemy etapami, czyli częściowo mamy TN-S, a częściowo TN-C, to czy dopuszczalne jest zasilenie starej części (TN-C) z nowej rozdzielnicy? Konkretnie mam myśli sytuację, w której mamy już zamontowaną nową rozdzielnicę, w niej mamy zrobiony podział PEN na PE i N i ciągniemy nowe przewody do nowych obwodów w TN-S, jednocześnie zasilając z takiej rozdzielnicy starą część w TN-C - biorąc z niej L oraz N. Oczywiście żadnych RCD po drodze. Dla lepszego zobrazowania przyjmijmy, że L bierzemy z FR, a N z listwy N tuż za podziałem PEN i w ten sposób zasilamy starą rozdzielnicę z bezpiecznikami topikowymi.

Jeśli taki manewr jest dopuszczalny, to zakładam, że uziemienie punktu rozdziału nic nie zmienia, skoro PEN może być wielokrotnie uziemiony?
Co w sytuacji, kiedy bolce w gniazdkach były i pozostaną zerowane do czasu wymiany tej części instalacji?

Wydaje mi się, że powinno to być dopuszczalne i poprawne, aczkolwiek mogę się zawsze mylić, więc lepiej jest zapytać.