dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroFX

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-130
    Posty
    46

    Domyślnie Nowe naproże po okno w ścianie dwuwarstwowej

    Witam
    chcę wykonać otwór pod nowe okno 140x140 w ścianie nośnej. Strop powyżej mam gęstożebrowy FERT60 z wieńcem. Powyżej okna znajduje się już tylko ściana kolankowa 100cm i na tym już konstrukcja dachu. Pozwolenie mam, a w projekcie jest tylko informacja o konstrukcji z profili stalowych, ale jakich dokładnie już nie ma nic. O ile dla ściany zewnętrznej osłonowej sprawa jest prosta i będzie profil stalowy wpuszczony w nacięta bruzdę to mam wątpliwości co o ściany nośnej. Docelowo miały być dwa ceowniki skręcone śrubami, ale czy jeżeli mam wieniec w stropie nie wystarczy podstemplować strop i wylać samemu nowe naproże ze zbrojeniem zamiast kupować drogą stal?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Projektant wziął kasę za projekt więc jego pytaj.Od tego jest.
    Jesteś gotowy zaryzykować katastrofę budowlana ufając poradzie anonimowej osobie na forum?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroFX

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-130
    Posty
    46

    Domyślnie

    Według nowych przepisów projekt budowlany nie musi zawierać tak szczegółowych informacji i szczegółami zajmuje się wykonawca. Problem jest ze znalezieniem wykonawcy, a ja pytam ogólnikowo, a nie o obliczenia i wymiary profili. A swoją droga katastrofy się nie spodziewam jeżeli zrobię np. lokalne podstemplowanie stropu. Gorsze rzeczy ludzie robili i nic na łeb nie spadło

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony