dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31

Temat: szafa Rack

Domyślnie

Głębokość 80 cm będzie mi wystawać w głąb garażu, zatem bardzo niewygodnie będzie stać przy racku, jeśli auto będzie zaparkowane w garażu.
    A dlaczego uważasz, że 60 cm głębokości to mało?
    OK, będę szukał używanej, ale jak widzisz mam konkretne wymagania (600x600, ok. 33U), co nieco utrudnia upolowanie pierwszej lepszej okazji.

ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

Domyślnie

Jakie 80 cm głębokości? Co Ty tam przemysłową szafę 42U stawiasz z tysiącem przewodów? Już 60cm to świat. Ja mam RACKa 12U 450mm głębokości i spokojnie się zmieściłem ze wszystkim bez zbędnego gimnastykowania się . A u mnie są tam 2 patchpanele (RJ45 i RTV) switch 24 portowy, multiswitch, rejestrator CCTV... Do switcha idzie chyba 14 szt przewodów F/UTP , Multiswitch na 16 wyjść prawie cały zapełniony (tam chyba 2 wejścia są wolne) ... 4 kamery zewnętrzne + jedna w garażu ( do każdej idzie koncentryk + skrętka)... Także wszystkiego niemało a jak pisałem SPOKOJNIE się pomieściło.

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ratpaw
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

Domyślnie

Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Głębokość 80 cm będzie mi wystawać w głąb garażu, zatem bardzo niewygodnie będzie stać przy racku, jeśli auto będzie zaparkowane w garażu.
    A dlaczego uważasz, że 60 cm głębokości to mało?
    OK, będę szukał używanej, ale jak widzisz mam konkretne wymagania (600x600, ok. 33U), co nieco utrudnia upolowanie pierwszej lepszej okazji.
    Nie twierdzę, że na pewno będzie za mało, ale zdecydowanie łatwiej Ci będzie dobierać jakikolwiek sprzęt do 800 a nie 600. Jak nie masz wyjścia, to nie masz wyjścia, to nie jest jakiś żelazny wymóg, tylko dobra rada

Ja mam w domu dwie szafki: 800 i 600. 800 dokupiłem, bo do 600 parę rzeczy nie weszło na głębokość. Dla dobrego ups-a 600mm to absolutne minimum.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

9

Domyślnie

Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jakie 80 cm głębokości? Co Ty tam przemysłową szafę 42U stawiasz z tysiącem przewodów? Już 60cm to świat. Ja mam RACKa 12U 450mm głębokości i spokojnie się zmieściłem ze wszystkim bez zbędnego gimnastykowania się . A u mnie są tam 2 patchpanele (RJ45 i RTV) switch 24 portowy, multiswitch, rejestrator CCTV... Do switcha idzie chyba 14 szt przewodów F/UTP , Multiswitch na 16 wyjść prawie cały zapełniony (tam chyba 2 wejścia są wolne) ... 4 kamery zewnętrzne + jedna w garażu ( do każdej idzie koncentryk + skrętka)... Także wszystkiego niemało a jak pisałem SPOKOJNIE się pomieściło.
    Ale UPS-a rackowego już nie masz. Jak się zechce coś porządnego kupić, to trzeba go stawiać obok szafki.
    --
    Gdynia

Domyślnie

Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Ja mam RACKa 12U 450mm głębokości i spokojnie się zmieściłem ze wszystkim bez zbędnego gimnastykowania się .
    Zrobiłbyś zdjęcie?
    Wygląda na to, że u mnie będzie podobny zestaw urządzeń.
    Z tym, że pewnie będę jeszcze chciał tam upchać UPS.
    Czy na kamery masz osobną sieć? Czy to jedna sieć?
    Rozumiem, że obraz rejestrujesz na dysku, a nie na kartach SD?

Domyślnie

Tak czytam i widzę kwestię uziemienia szafy. Elektryk nie zrobił mi żadnego wyprowadzenia do uziemienia, chociaż wiedział, że w danym pomieszczeniu ma być szafa RACK. Obecnie nie mam możliwości pociągnięcia żadnego dodatkowego przewodu do miejsca, gdzie można by było się podłączyć do uziemienia bez robienia szkód w elewacji czy też w świeżo zamieszkałym domu. Mam pociągnięty osobny obwód zasilania do szafy RACK, a może po prostu podłączyć ją do przewodu ochronnego idącego do zasilania szafy. Ale chyba to nie jest za dobry pomysł...

Domyślnie

Ratpaw, a co powiesz na to?

UPS CORE1 – True on line 1000VA/900W – Rack/TOWER -1/1 faza
    UPS z bateriami wewnętrznymi (1 X 3X 9Ah)
    Szyny do szafy Rack X 1
    348,00 USD netto

9

Domyślnie

Co to za model? Cena generalnie chyba OK, bo nie wiem od kogo. Liczy się też stan baterii - czy w ogóle ups potrafi z nich wystartować.
    --
    Gdynia

9

Domyślnie

Od kogo - miałem na myśli z jakiego źródła.
    Czyli jest to Core 1k - dobry UPS, jak najbardziej.

Sprawdź tylko jedną rzecz: jego głębokość to 410 mm. Przy szafce 600mm będzie na styk (weź pod uwagę miejsce na przewody podłączane z tyłu UPSa). Jak się nie zmieści w montażu rack, to możesz go położyć na półce.
    --
    Gdynia

ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

Domyślnie

Czy na kamery masz osobną sieć? Czy to jedna sieć?
    Rozumiem, że obraz rejestrujesz na dysku, a nie na kartach SD?
    Ja UPSa nie mam. Kamery mam na analogu a nie IP. Rejestrator oczywiście z dyskiem (WD PURPLE 2TB chyba z tego co pamiętam).

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia