dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Kotły 2in1,na pelet i ekogroszek

    Czy warto zainteresować się takimi kotłami 2in1?Czy taki mix zapewni nam idelną pracę kotła?Jak z połykaniem paliwa w tych kotłach?Czy może szukać kotła przystosowanego pod konkretny jeden rodzaj paliwa?
    Pierwszy z wyszukiwarki 2in1:
    https://kotlypleszewskie.pl/produkt/ekopel-15kw/

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Czy warto zainteresować się takimi kotłami 2in1?Czy może szukać kotła przystosowanego pod konkretny jeden rodzaj paliwa?
    To tylko taki pic na wodę fotomontaż – przy zakupie dostaniesz tylko certyfikat na kocioł pelletowy i tak też kocioł oklejony będzie a z uwagi na to tylko pelletem jarać w nim móc będziesz – takie to jest ichnich prawo – tak se to nazwali, by mieli jak nas łupić i ze skóry obdzierać.
    Ty zdecydować musisz czym chcesz jarać i względem tego wybrać - inaczej ni ma.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Czy warto zainteresować się takimi kotłami 2in1?Czy taki mix zapewni nam idelną pracę kotła?Jak z połykaniem paliwa w tych kotłach?Czy może szukać kotła przystosowanego pod konkretny jeden rodzaj paliwa?
    Pierwszy z wyszukiwarki 2in1:
    https://kotlypleszewskie.pl/produkt/ekopel-15kw/
    To jest bardzo dobre rozwiązanie a znam to bardzo dobrze z tego powodu że brat użytkuje go od sierpnia zeszłego roku , ona ma jak dobrze pamiętam technikspell 15kw , od sierpnia jechał na pelecie i spalił do przed świąt 2 tony peletu (palił od sierpnia) potem kila worków varmo z którego nie był zadowolony a obecnie jedzie na ekogroszku , przejście z jednego paliwa na drugie wymaga kilku zabiegów aby wyciągnąć zaślepkę i podajnik peletowy i takie tam oraz płytka w palniku na taką z innymi otworkami napowietrzającymi , ogólnie mówiąc taki kocioł to rewelka i z mojej strony mogę polecić ba tylko taki bym kupił jak bym musiał , ja mam tylko na ekogroszek narazie bo pod wiatą mam już kupionego monobloka i czekam aż mi się skończy ekogroszek i wymiana to pewnie gdzieś luty/marzec . kocioł dwupaliwowy to super rozwiązanie i nie słuchaj idiotyzmów pryszczatych że co do wszystkiego i tym podobne brednie bo to dobre rozwiązanie i basta .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    . kocioł dwupaliwowy to super rozwiązanie i nie słuchaj idiotyzmów pryszczatych że co do wszystkiego i tym podobne brednie bo to dobre rozwiązanie i basta .
    Teee mądrala – zamiast kit taki żenić pokaż w tym : https://powietrze.malopolska.pl/baza...-paliwa-stale/ dopuszczalność rozwiązania takiego – pokaż dopuszczalność rozwiązania takiego w swojej antysmogowej – pokaż palniki technikspell w kotłach pelletowych.

    Pellet i w retorcie spalać można acz czy to będzie spalanie czy utylizacja pelletu, to tylko zależeć będzie od tego kto co uważa a tak przy okazji szwagra tego – po co se kupił kocioł na peelet skoro groszek w nim spala i dlaczego mu nie doradziłeś by pieniędzy w błoto nie wywalał, bo skoro chciał groszkiem jarać, to przepłacił na rzecz : zaślepki kosza zasypowego, podajnika pelletu, sterownika i płytki w palniku – no po co przepłacał za kocioł który z powodu tej bzdury na starcie jest dużo droższy od tego na groch oryginalnego.
    Nooo i co teraz u niego z mocą – jak na pellet sobie dobrał dobrze, to na groch ten kocioł jest przewymiarowany - i co – czy o tym też ze szwagrem gadałeś i czy szwagrowi w kwestii tego też doradzałeś.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Teee mądrala – zamiast kit taki żenić pokaż w tym : https://powietrze.malopolska.pl/baza...-paliwa-stale/ dopuszczalność rozwiązania takiego – pokaż dopuszczalność rozwiązania takiego w swojej antysmogowej – pokaż palniki technikspell w kotłach pelletowych.
    A tak na marginesie to jaką i czy wogóle spełnia jakąś normę mój obecny piec na którym naklejka znamionowa ma normę: PN-EN 12809:2002/A1:2004
    Bo jak trzecia klasa to mam jeszcze czas na wymianę pieca.
    https://photos.app.goo.gl/BJJUaGvccW1ftzse9
    Ostatnio edytowane przez 3echo ; 19-01-2022 o 13:51

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    A tak na marginesie to jaką i czy w ogóle spełnia jakąś normę mój obecny kocioł
    Mamy tu speca od tego @animuss - ale jak widać nie przegląda tych kart FM-u, więc może wbij się tutaj : https://forum.muratordom.pl/showthre...NA-EKO-GROSZEK – subskrybuje ten temat, więc powiadomienie dostanie a jeśli gadać nie będzie chciał o tym, to na InfoOgrzewanie próbuj. Jakiś czas temu dużo gadali tam o tym, więc jeszcze coś im w głowach zostało na ten temat z tego a i może tam @animuss się odezwie.

  7. #7

    Domyślnie

    Dobrze...załużmy ż te piece to pic na wode fotomontaż.Czy w podobnej cenie znajdę piec na pellet(12kW-15kW) z lepszą wydajnością,oszcędniejszy?Czy należy już szukać pieców koło 20tysi?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Dobrze...załużmy ż te piece to pic na wode fotomontaż.Czy w podobnej cenie znajdę piec na pellet(12kW-15kW) z lepszą wydajnością,oszcędniejszy?Czy należy już szukać pieców koło 20tysi?
    Pierdoły zwykłe , coś takiego zaraz będą ci pisać sprzedawcy , jak ten za 10 tak ten za 20 tys dobrze spalają więc po kiego wydawać 20 tys skoro za 16 tysiaków mamy pompę ciepła panasonic a jak ktoś nie ma ciśnień to haiera za 10 tys , obie pompy sam sobie zamontuje i podłączy.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    skoro za 16 tysiaków mamy pompę ciepła panasonic a jak ktoś nie ma ciśnień to haiera za 10 tys , obie pompy sam sobie zamontuje i podłączy.
    Za takie pieniądze to se możesz kupić smalcu gęsiego a nie oszczędną wydajną pompę ciepła. Tylko pompa gruntowa daje oszczędność i 30 letnie bezawaryjne działanie.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    To tylko taki pic na wodę fotomontaż – przy zakupie dostaniesz tylko
    Dobrze mówi, pellet i węgiel to dwa różne paliwa nie nadające się do spalania w jednej konstrukcji kotła. Wymiennik kotła przy tych paliwach musi mieć inną konstrukcję dla prawidłowego przepływu spalin.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 06-01-2022 o 12:19
    Regulamin forum

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Za takie pieniądze to se możesz kupić smalcu gęsiego a nie oszczędną wydajną pompę ciepła. Tylko pompa gruntowa daje oszczędność i 30 letnie bezawaryjne działanie.


    Dobrze mówi, pellet i węgiel to dwa różne paliwa nie nadające się do spalania w jednej konstrukcji kotła. Wymiennik kotła przy tych paliwach musi mieć inną konstrukcję dla prawidłowego przepływu spalin.
    Nie chciałbym cie obrazić ale fandzolisz za przeproszeniem jak potłuczony , co ma skorupa tzn wymiennik do palnika ? on ma odebrać wytworzone ciepło przez palnik tyle i tylko tyle , mam do czynienia z takim kotłem a nie zasłyszane pierdoły z internetów głównie głoszonych przez sprzedawców i monterów a im zależy tylko na kasie , na forach masz fachowców od tych kotłów np pieklorz ich popytaj ,ja ze swojej strony mogę tylko potwierdzić że akurat kocioł od brata spisuje się rewelacyjnie na obydwóch paliwach , nie wyciągam z internetów zasłyszanych i powtarzanych przez wujków tekstów .
    Ostatnio edytowane przez goguś ; 07-01-2022 o 12:05

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Czy w podobnej cenie znajdę piec na pellet(12kW-15kW) z lepszą wydajnością,oszcędniejszy?
    Jeśli o kocioł pelletowy chodzi – to w dziale FM-u „Kotły na paliwa stałe” są tematy o kotłach pelletowych oraz tematy pod tytułem jaki kocioł wybrać np.: Kocioł na pellet czy kocioł na ekogroszek lub kocioł na ekogroszek czy na pellet – mądrości w tym nie za wiele ale wolnym czasem możesz luknąć do tego, bo jeszcze są HG z buforami i z palnikami na pellet ale pojęcia zielonego nie mam jak z tym jest a tak jak już pisałem o tym, to pewnie z tymi HG tak samo będzie.

    Na dole z prawej strony tej karty (Kotły na paliwa stałe) są numery kart - wystarczy wybranej numer karty kliknąć i się wybrana karta otworzy a na niej w śród licznych tematów tego co Cię interesuje szukać.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 06-01-2022 o 14:12

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    samsu dla twojej wiadomości ten kociołek co ma brat to posiada certyfikat ekodizajn oraz 5 klasę dla obydwóch paliw więc w czy masz problem ? nie wiedziałbym jak bym nie widział a widziałem bo ten kociołek osobiście mu podłączałem elektrycznie , pali czyściutko jak diabli , trochę wymiary ciut wielkie jak na moc 15 kw ale nikt tego dziennie nie nosi więc luzik . jak chcesz zmienić paliwo to klucze 19-ki kilka minut roboty jedziemy dalej , zapomniałem dodać że ten jego kocioł ma zapalarkę automatyczną więc odchodzi rozpalanie i o dziwo dobrze to działa .

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Czy warto zainteresować się takimi kotłami 2in1?Czy taki mix zapewni nam idelną pracę kotła?Jak z połykaniem paliwa w tych kotłach?Czy może szukać kotła przystosowanego pod konkretny jeden rodzaj paliwa?
    Jedyne sensowne, tanie i wygodne rozwiązanie to połączenie pelletu z drewnem a w ostateczności i z węglem. Rozwiązaniem tym jest kocioł zgazowujący z buforem ciepła i zestawem pelletowym. To jest wygoda, oszczędność i niezależność energetyczną, którą na zachodzie nazywają hybrydową.
    Regulamin forum

  14. #14

    Domyślnie

    Autor tematu jest nowy na forum więc może być jeszcze niezaznajomiony z tym naganiaczem szajsu o mocy 20kw w górę (bo ma większą marże na większym kopciuchu)
    https://forum.muratordom.pl/showthre...28#post7997428

    Wogóle to jakie masz zapotrzebowanie na ciepło może pompa ciepła będzie lepszy rozwiązaniem.
    https://cieplo.app/

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał HajcungGumofilc Zobacz post
    Autor tematu jest nowy na forum więc może być jeszcze niezaznajomiony z tym naganiaczem szajsu o mocy 20kw w górę (bo ma większą marże na większym kopciuchu)
    https://forum.muratordom.pl/showthre...28#post7997428

    Wogóle to jakie masz zapotrzebowanie na ciepło może pompa ciepła będzie lepszy rozwiązaniem.
    https://cieplo.app/
    Fakt, autor tematu jest nowy i nie wie że gumofilc to dawny mtdeusz który wyleciał z tego Forum za promowanie palenia oponami.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 06-01-2022 o 13:16
    Regulamin forum

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    samsu dla twojej wiadomości ten kociołek co ma brat to posiada certyfikat ekodizajn oraz 5 klasę dla obydwóch paliw więc w czy masz problem ?
    Ano problem mam z tym straszny, bo mi cóś takiego by pasowało jak cholera – kij wi co te zjeby jeszcze wymyślą a jak zabronią węgiel spalać w brew temu na co jest zezwolenie i możność zakupu kotła – to mógł bym kocioł na groch przerobić na pelletowy za stosunkowo małą kasę. Palnik techniksa bym zmodyfikował trochę i nawet pellet z owsem by szedł. Cóś już nawet o tym z producentami kotłów gadałem i nie ja sobie wymyśliłem to o czym pisałem tylko to od producentów kotłów pochodzi gdzie właśnie nie możność sprzedania z papierami takiego kotła się bierze z tych bzdurnych i absurdalnych przepisów a że Ty widziałeś – fajnie by było jak byś pokazał tego foty.

    Cena tony pelletu i cena tony ekogroszku oraz cena 1kW/h z pelletu i 1kW/h z ekogroszku – rzecz prosta i oczywista. Drakońsko zdrożał pellet, ekogroszek i drewno – owies w cenie 600 zł/t widziałem a kaloryczność ma zbliżoną lub taką samą co pellet – no i co się stało z wierzba i topolą energetyczną – co stało się ze zrembką – no co – tak nas opisali i tak w nas orzą.

    Cytat Napisał HajcungGumofilc Zobacz post
    Wogóle to jakie masz zapotrzebowanie na ciepło może pompa ciepła będzie lepszy rozwiązaniem.https://cieplo.app/
    Ty masz jeszcze oczy na miejscu swoim czy te opony ci tak mózg już wyżarły, że byś choć dotknął czego to i tak nie zobaczysz tego - #1 – no co w tym jest dla ciebie ciemnego – kopnij się może do tego co wierszem bluzga by ci to przetłumaczył z naszego na wasze.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał HajcungGumofilc Zobacz post
    ...
    Wogóle to jakie masz zapotrzebowanie na ciepło może pompa ciepła będzie lepszy rozwiązaniem.
    https://cieplo.app/
    Tak u mnie to wyszło:
    https://cieplo.app/wynik/mqgp

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Tak u mnie to wyszło:https://cieplo.app/wynik/mqgp
    Dobrze że ta 15-tka, to tylko przykład taki, bo ona na grochu będzie mieć ze 20 kW.
    Nooo i teraz eksploatacja tego - produkcja strat w dwustanie oraz praca po niżej mocy optymalnej – kopciuch certyfikowany z papierami i do tego zgodny z przepisów antysmogowych postanowieniami.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Dobrze że ta 15-tka, to tylko przykład taki, bo ona na grochu będzie mieć ze 20 kW.
    Nooo i teraz eksploatacja tego - produkcja strat w dwustanie oraz praca po niżej mocy optymalnej – kopciuch certyfikowany z papierami i do tego zgodny z przepisów antysmogowych postanowieniami.
    samsu ogarnij się trochę , każdy kocioł obecnie produkowany ma tzw PID więc sam sobie dobiera moc potrzebną w danej chwili pod jednym warunkiem że nie może chodzić na więcej niż 100 proc oraz na mniej niż 30 procent mocy i w całej pozostałej rozciągłości sobie moduluje , znając kod serwisanta do sterownika da się zmniejszyć moc minimalną ale cicho nikomu o tym nie mów .

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    samsu ogarnij się trochę , każdy kocioł obecnie produkowany ma tzw PID więc sam sobie dobiera moc potrzebną w danej chwili pod jednym warunkiem że nie może chodzić na więcej niż 100 proc oraz na mniej niż 30 procent mocy i w całej pozostałej rozciągłości sobie moduluje , znając kod serwisanta do sterownika da się zmniejszyć moc minimalną ale cicho nikomu o tym nie mów .
    Wszystkie algorytmy, np. PID to pożeracze opału. Kocioł na ekogrosze tylko w nazwie i podawaniu opału jest automatyczny.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 06-01-2022 o 20:12
    Regulamin forum

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony