dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Linie energetyczne SN - kablowe

    Cześć,

    Szukam odpowiedzi na trzy pytania, które będą miały wpływ na to, czy wybiorę daną działkę czy nie.

    Mam możliwość zakupu działki posiadającej MPZP (budowa jednorodzinna), po granicy której aktualnie przebiega napowietrzna linia energetyczna 15kv (nie wchodzi na działkę, przebiega po samej granicy). Zgodnie z moją wiedzą, przy napowietrznej linii energetycznej SN należy zachować odstęp min. 5m od skrajnego przewodu linii roboczej podczas budowy domu. Jestem w stanie taką kolej rzeczy zaakceptować. Dodam, że linia ta biegnie przez różne inne działki, na części których stoją już domy, a część dalej jest jakimiś użytkami rolnymi/lasami.

    Natomiast dochodzi pewna niewiadomą. Linia ta ma być w przyszłości modernizowana i zamieniana na kablową. I tu pojawiają się pytania:
    1) Czy linia kablowa będzie przebiegała po identycznej linii jak linia napowietrzna, czy robi się to "mądrzej" i wpuszcza takie kable wzdłuż ulic? Pytam, ponieważ jak wspomniałem, część trasy linii jest zabudowana, więc ciężko byłoby wkopać się idealnie w trasę linii napowietrznej, ale kto wie - jesteśmy w Polsce.
    2) Czy w przypadku, gdy kablowa linia ma iść w tym samym miejscu co napowietrzna (tzn. przez działki, a nie wzdłuż drogi) to możliwe jest, że może ona być przesunięta +/-2m na przykład, i zamiast iść po granicy mojej działki, nagle okaże się, że idzie w jej połowie?
    3) Gdzie ewentualnie najłatwiej i najszybciej dostanę planowana trasę kablowej linii energetycznej (ZE jest PGE).

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Znam przypadek gdzie linia napowietrzna była modernizowana i wkopywana do gruntu, na lokalizację linii w obrębie działki właściciel musi wyrazić zgodę. Linie prowadzono przy obecnych granicach , nie wzdłuż jej napowietrznej siostry. Czy jakoś wymuszali zgodny nie wiem, znajomemu linia w gruncie pasowała bardziej niż nad głową.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Linia będzie biegła tam gdzie zostanie zaprojektowana i wykonana, zakładam że zgodnie z projektem. Więc na etapie projektowania musi ktoś pofatygować się i uzyskać waszą pisemną zgodę na wytrasowanie po waszym gruncie. Jeśli zgody nie udzielicie, to niech se projektują w pasie drogi publicznej. Wykonanie (położenie kabla) w sposób niezgodny z projektem w ten sposób że obiekt leży na innej działce niż w projekcie to jest istotne odstępstwo od projektu i wymaga nowych uzgodnień. To wyjdzie po wykonaniu inwentaryzacji powykonawczej , o ile wlaściciel naruszonego terenu nie zaprotestuje wcześniej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony