dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Kabiny prysznicowe, jak sie sprawują, jakie szkło

    Witam wszystkich

    Mam pytanko. Chcę kupić kabinę prysznicową, mysle o czymś w granicach 1700-2500 zł. Moja zona boi się, ze jak kupimy ze szkłem transparentnym to pomimo roznych preparatow bedzie musiala myc ta kabine codziennie. Dlatego tez wymyslila sobie, ze kupimy z mlecznym szklem. Jakie macie doswiadczenia w tej sprawie, czy rzeczywiscie trzeba myc codziennie taka kabine czy tez dzieki tym preparatom mozna myc np. raz na tydzien.

    pozdr

  2. #2

    Domyślnie

    RyMario, sama nie ma eszcze kabiny, bo domek dopiero się buduje, ale mogę Ci podpowiedzieć, że raczej mleczne. Moi rodzice (zaznaczam ,że moja mama jest pedantką) kupili przezroczystą i ... cpo każdej kąpieli trzeba szybe wycierać do sucha, bo inaczej widać każdą kroplę. a znajomi mają właśnie szkło mleczne i kabinę myją średnio raz na dwa trgodnie - wygląda rewelacyjnie.
    co nas nie zabije to nas wzmocni

  3. #3

    Domyślnie

    A próbowali może taki preparat np. Ravak anticalc czy cos tam takiego? Dziś mnie jeden gość przekonywał, że tym sie spryska szkło transparentne i będzie super. Boję się, że jak mu uwierzę i kupie z takim szkłem to żona mi każe codziennie ją myć i wtedy mi nie będzie do śmiechu

    pozdr

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co wiem próbowali chyba wszystkiego co jest dostępne na rynku. Sama szybe mają z tą powłoką antycalc i myją czymś tam co ma właśnie zapewniac ,że kamoień ma sie nie osadzać. Ale nic nie działa
    co nas nie zabije to nas wzmocni

  5. #5

    Domyślnie

    ilość osadu zależy głównie od twardosci i zanieczyszczenia wody !
    oczywiscie na szkle mlecznym mało co będzie widać, no chyba że żółte zacieki od zazelaźionej wody.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał RyMario
    Boję się, że jak mu uwierzę i kupie z takim szkłem to żona mi każe codziennie ją myć i wtedy mi nie będzie do śmiechu
    Zmienisz lokal - zmień i żonę
    StaS

  7. #7

    Domyślnie

    Najważniejsze żeby szkło miało min.6mm grubości.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Szkło transparentne czy szkło mleczne i tak będzie się osadzać. Czyszczenia nie unikniesz. Tyle tylko że nie będziesz widział osadu i będziesz czyścił rzadziej, aż kabina będzie wyglądać jak w reklamie "Domestosa"

  9. #9

    Domyślnie

    Nie łudź się, że uda ci się wywinąć z codziennej czynności, jaką jest mycie i osuszenie kabiny.
    Wynalazki typu powłoki anticalc należą do atrakcji, ale reklamowych.

    Żadne, nawet cudowne szkiełko nie zwolni cię z tej gnuśnej (w/g was-panów) czynności. Chyba, że wyrozumiała żona...
    cele budzą szacunek

  10. #10

    Domyślnie

    Kup sciagaczke gumowa i po kazdym uzyciu prysznica-sciagaj krople wody.Jezeli tego nie bedziesz robil,to szyba pokryje sie osadem.Jak szybko,to zalezy od twardosci Twojej wody.

  11. #11

    Domyślnie

    A co zrobić, jeśli teraz łazienka nie była jeszcze super po wykańczaniu sprzątana, a prysznic kilka razy ktoś brał. Są ślady kropel na szybie i nie wiem, czy zmyć to jakimś normalnym płynem, czy od razu tym Ravaka. Kabinęmam właśnie tej firmy z powłoką Anticalc.

    Pozdrawiam

    T.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommco
    A co zrobić, jeśli teraz łazienka nie była jeszcze super po wykańczaniu sprzątana, a prysznic kilka razy ktoś brał. Są ślady kropel na szybie i nie wiem, czy zmyć to jakimś normalnym płynem, czy od razu tym Ravaka. Kabinęmam właśnie tej firmy z powłoką Anticalc.

    Pozdrawiam
    T.
    Ach, gdyby tak mój mąż przejawiał takie zainteresowanie tym problemem, byłabym chyba w siódmym niebie

    Tommco, najpierw umyj kabinę dowolnym środkiem (płynem),np Ajaxem. Potem na suchą szybę zastosuj ten magiczny anticalc Ravaka ... i obyś miał święty spokój!!
    cele budzą szacunek

  13. #13

    Domyślnie

    ara To już zupełnie nie zmieści Ci się w głowie, że górną łazienkę 2 dni szorowałem

    Ale żony nie mam, a dom z rodzicami buduję...a oni nie mają czasu/nie chce im się...

    T

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommco[quote]
    ara To już zupełnie nie zmieści Ci się w głowie, że górną łazienkę 2 dni szorowałem [/quote

    T
    Zmartwię cię, to tylko na dobry początek, z próżności- żeby zobaczyć efekty swojej pracy
    pozdr.
    cele budzą szacunek

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Tommco to moze spraw sobie zonke , co?
    najgorzej ,ze zonka to niekoniecznie sprzataczka i kucharka

    jak tak poczytalam , to mysle sobie , ze mi mezu wybuduje kabine
    mialam tak w pierwszym domu i bylo ok
    moze tylko drzwi szklane, czlowiek za leniwy na takie luksusy jak brodzik
    chociaz szczerze przyznam , ze jak woda twarda to i na plytkach kamien sie zbiera
    jednak trza sprzatac

  16. #16

    Domyślnie

    Masz rację ara, że to tak na początek chyba tylko...chociaż mam mocne postanowienie...

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CentrumSzkla.eu

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kraków Ogłęczyzna 20 hala 22; Warszawa Płochocińska 19 lok 34
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Również nasze kabiny prysznicowe pomimo zastosowanej powłoki hydrofobowej trzeba czyścić po użyciu. Tak jak piszecie w dużej mierze zależy to od twardości wody. Polecamy stosować częściej i łagodniejsze środki usuwające kamień, ponieważ te mocniejsze potrafią stworzyć mikro wżery na szkle, co ułatwia osadzanie się kamienia i w ten sposób efekt jest odwrotny od zamierzonego.

    Pozdrawiamy serdecznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony