dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Napiszę jeszcze raz.
    Masz instalacje 1-fazową.
    Doczytaj w DTR, ile ta pc bierze max, plus ile przy defroście.
    Jak zapłacisz kilka razy za wymianę bezpieczników w skrzynce z licznikiem, wtedy zrozumiesz.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.l

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Lędziny
    Kod pocztowy
    43-143
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Napiszę jeszcze raz.
    Masz instalacje 1-fazową.
    Doczytaj w DTR, ile ta pc bierze max, plus ile przy defroście.
    Jak zapłacisz kilka razy za wymianę bezpieczników w skrzynce z licznikiem, wtedy zrozumiesz.
    Nie znalazłem ile bierze dokładnie ale... bezpiecznik 32A :O Czyli odpada...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.l Zobacz post
    Nie znalazłem ile bierze dokładnie ale... bezpiecznik 32A :O Czyli odpada...
    Zależy.
    Ten haier, może brać przy defroście nawet 3,6kW.
    Tyle biorą ich klimy o takiej samej mocy.
    A przy grzaniu, nawet 3kW.
    Pytanie, czy masz indukcję?
    Jeśli nałoży się kilka czynników, to wywali.
    Dlatego na to zwracam uwagę.
    Oczywiście, można w rozdzielni zalożyć
    odpowiednie zabezpieczenia z priorytetem. Wtedy wszystko inne odłączy, jeśli zajdzie taka podstawa.
    U mnie 25A, ale mam 3 fazy.
    Pc bierze tyle, ile napisałem wyżej.
    Także chińczyk.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 24-01-2022 o 18:34
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.l

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Lędziny
    Kod pocztowy
    43-143
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Zależy.
    Ten haier, może brać przy defroście nawet 3,6kW.
    Tyle biorą ich klimy o takiej samej mocy.
    A przy grzaniu, nawet 3kW.
    Pytanie, czy masz indukcję?
    Jeśli nałoży się kilka czynników, to wywali.
    Dlatego na to zwracam uwagę.
    Oczywiście, można w rozdzielni zalożyć
    odpowiednie zabezpieczenia z priorytetem. Wtedy wszystko inne odłączy, jeśli zajdzie taka podstawa.
    U mnie 25A, ale mam 3 fazy.
    Pc bierze tyle, ile napisałem wyżej.
    Także chińczyk.
    3,6kW to nie problem. Do tego wystarczy 16A bezpiecznik i taki właśnie na piwnicę mam. A główny 25A. Tylko dlaczego chcą bezpiecznik 32A ?
    Tak, mam indukcję w kuchni i dawało radę bez problemu razem z 2kW grzałką w bojlerze bez problemu do tej pory. W razie czego używanie albo indukcji albo grzania też wchodzi w grę chociaż to już mniej wygodne...

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.l Zobacz post
    Odezwała się druga firma, ci z kolei mówią że bojler Kospel SW-140 nie nadaje się do pompy ciepła bo ma za krótką wężownicę i trzeba dodatkowy bojler...
    Z tego co czytam to moga mieć rację bo zalecane wężownice >2m2 a w tym moim bojlerze jest tylko 1m2
    Miałem przez 11 miesięcy Galmet z wężownicą 0,8 m3. Działało, COP był chyba trochę niższy.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    Ja niedługo będę podłączał bojler dwupłaszczowy 300 litrów i ciekaw jestem jak on się sprawdzi .

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ja niedługo będę podłączał bojler dwupłaszczowy 300 litrów i ciekaw jestem jak on się sprawdzi .
    Raczej szukaj z wężownicą. W moim otoczeniu taki mieli i podłączyli, ale szybko wymienili bo się nie sprawdził.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.l

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Lędziny
    Kod pocztowy
    43-143
    Posty
    18

    Domyślnie

    No i troche doopa...
    Oferty na pompe ciepła z montażem mam na 22-25 tys. (tego Haiera co kosztuje 10tys).
    Za kolektory słoneczne chcą 15 tys... nikt nie chce się bawić w montaż kolektorów ciśnieniowych heat-pipe ze zbiornikiem - pewnie za mała kasa :/
    Ktoś może polecić firmę z okolic Katowice-Mysłowice-Tychy-Oświęcim? Bo może jednak się da w sensownej cenie?

    Jedynie co to na klime mam chyba w miare dobrą oferte na 3szt za 8-9k PLN z montażem (w zależności od modelu/klasy).
    Ostatnio edytowane przez marcin.l ; 01-02-2022 o 19:04

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.l Zobacz post
    No i troche doopa...
    Oferty na pompe ciepła z montażem mam na 22-25 tys. (tego Haiera co kosztuje 10tys).
    Za kolektory słoneczne chcą 15 tys... nikt nie chce się bawić w montaż kolektorów ciśnieniowych heat-pipe ze zbiornikiem - pewnie za mała kasa :/
    Ktoś może polecić firmę z okolic Katowice-Mysłowice-Tychy-Oświęcim? Bo może jednak się da w sensownej cenie?

    Jedynie co to na klime mam chyba w miare dobrą oferte na 3szt za 8-9k PLN z montażem (w zależności od modelu/klasy).
    Przecież tego haiera sam zamontujesz w czym widzisz problem ? dokupisz kilka gratów i do roboty ,przy piwku to poskładasz , zgrzewarkę do rur pp-r sobie kup koszt 100 zł i działaj a 10 tysiaków ci zostanie na te panele .

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.l

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Lędziny
    Kod pocztowy
    43-143
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Przecież tego haiera sam zamontujesz w czym widzisz problem ? dokupisz kilka gratów i do roboty ,przy piwku to poskładasz , zgrzewarkę do rur pp-r sobie kup koszt 100 zł i działaj a 10 tysiaków ci zostanie na te panele .
    Kompletnie sie na tym nie znam...hydraulikiem nie jestem.
    A ponoć trzeba dołożyć bufor i wymienić bojler + przystawka do CWU do tej pompy ciepła to cena idzie w górę :/
    A nie dało by sie tego bojlera z buforem na jednym zbiorniku jakoś zrobić ?

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.l

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Lędziny
    Kod pocztowy
    43-143
    Posty
    18

    Domyślnie

    Takie coś by sie nadało na bufor + bojler ?
    https://bojlersklep.pl/pl/p/Zbiornik...OWA-GRATIS/598

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    Do podłogówki bufor niepotrzebny a jak masz ciśnienie to zrób tak jak ja czyli bojler dwupłaszcz za 7 stówek i zasilanie puszczasz poprzez płaszcz a powrót poprzez środek tegoż baniaka i masz załatwioną sprawę małej delty co jest korzystne , moduł do cwu dostaniesz z każdą pompą haier w zestawie za 10 tys zł , ty dokupisz zawór 3 dr przełączający ok 350 zł filtr magnetyczny ok 350 zł a bojler nie musi mieć 300 litrów wystarczy spokojnie 150-200 litrów byle wężownica miała ciut pow 2m2 i tyle , pierwszylepszy kumaty kolega ci to poklei toć to robota dla baby a facet sobie nie poradzi ??? mnie wstyd byłoby się przyznać do tego a niech by twoja wybranka to nieopatrznie przeczytała to co sobie pomyśli ?

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.l

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Lędziny
    Kod pocztowy
    43-143
    Posty
    18

    Domyślnie

    Nie mam podłogówki tylko zwykłe kaloryfery. Nie każdy się musi znać na wszystkim.
    Nie rozumiem tylko tych firm co zdzierają niemiłosiernie. Powinno być taniej (bo 8% VAT zamiast 23) na wszystkim ale wychodzi duuużo więcej.
    BTW za moduł CWU + sterownik do Haiera chcą 1500zł - 2500

    Jak ktoś ma wiedzę i chęci to ja chętnie zapłacę za zainstalowanie tego...

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    A ja ci mówię że za 10 tys zł dostajesz pompę ciepła z modułem , jak koles twierdzi że dodatkowo masz mu zapłacić to cię chce orżnąć , te moduły sa w zestawie i wiem to na 100 proc . nigdy nie byłem budowlańcem a od zera robiłem dom wraz z elektryką ogrzewaniem podłogowym oraz klejeniem płytek w łazience oraz na całej podłodze plus tysiąc innych i jakoś dałem radę , nie bądź pokoleniem ajfona

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.l

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Lędziny
    Kod pocztowy
    43-143
    Posty
    18

    Domyślnie

    I fajnie że sobie to zrobiłeś, ja nie mam takich aspiracji. Dlatego szukam kogoś kto mi to zrobi ale nie za 10 tys.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.l

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Lędziny
    Kod pocztowy
    43-143
    Posty
    18

    Domyślnie

    A jeszcze taki pomysł - może wymienić ten bojler na taki z dłuższą wężownicą a ten co mam (Kospel 140l) zastosować jako bufor ?

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.l Zobacz post
    A jeszcze taki pomysł - może wymienić ten bojler na taki z dłuższą wężownicą a ten co mam (Kospel 140l) zastosować jako bufor ?
    Ja mam zastosowany na powrocie bojler 100 l przy grzejnikach. Co do tego Kospela może być problem - w wodzie z wodociągów jest dużo brudu oraz może być też rdza. Trudno taki przepłukać dokładnie. Jak będą brudy to dostaną się do obiegu grzejników, a i wymiennik w PC może się zabrudzić. Na to że filtr szlamu nie przepuści bym nie liczył.

    Pozostaw do czasu znalezienia nowego bojlera ten podłączony 140 l. - plusem takiego rozwiązania będzie to, że będzie trzeba tylko wężownicę wpiąć do PC przez zawór 3-drożny i nie rozkręcać całej instalacji c.w.u.

    Napiszę Ci na skrzynkę coś o bojlerze, który leży u mnie w piwnicy.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    76

    Domyślnie

    Żeby nie tworzyć nowego tematu: co sadzicie o tym https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...ic-13164002671
    Podejrzewam że to zwykły on/off, składak na nie najgorszych gratach. Obstawiam że realna wydajność przy mrozach to 2-3kw. Interesuje mnie to bardziej jako grzanie w okresie przejściowym, w mrozy grzanie pelletem.
    Pytanie jak z trwałością tego wynalazku? Warto w ogóle się interesować?

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Raczej szukaj z wężownicą. W moim otoczeniu taki mieli i podłączyli, ale szybko wymienili bo się nie sprawdził.
    Trochę późno ale odpiszę otóż miałem ten bojler podłączony najpierw z haierem 8kw monoblokiem i rewelka bo nagrzewanie 300 litrów z zimnego startu to max 50 minut a już zwykłe uzupełnienie z histerezy to max 20-30 minut ale międzyczasie zakupiłem drugi bojler z podwójną wężownicą zrobiłem obie szeregowo i razem ok 2m2 mają ale czas nagrzewania się wydłużył to raz a dwa że prąd podczas podgrzewania pobierany jest większy potem zmieniłem pompę ciepła na inną i podłączyłem obydwa bojlery szeregowo i ciepła woda z jednego wchodzi w drugi a prąd pobieramy zmniejszył się dwa razy no ale czas nagrzewania całości jest dłuższy to oczywiste i jedyne co ja mogę powiedzieć z mojego doświadczenia że dwupłaszcz zdecydowanie szybciej nagrzewa niż wężownica być może dlatego że mam firmy ACV a one praktycznie cały płaszcz mają .

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.801

    Domyślnie

    Cytat Napisał benek161 Zobacz post
    Żeby nie tworzyć nowego tematu: co sadzicie o tym https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...ic-13164002671
    Podejrzewam że to zwykły on/off, składak na nie najgorszych gratach. Obstawiam że realna wydajność przy mrozach to 2-3kw. Interesuje mnie to bardziej jako grzanie w okresie przejściowym, w mrozy grzanie pelletem.
    Pytanie jak z trwałością tego wynalazku? Warto w ogóle się interesować?
    Grzać będzie grzała ale jak byś dołożył ok 4 tysiaki to masz porządnego haiera 5kw a on na bank ma lepsze parametry niż ta bo jest już sprawdzony kupa ludzi ma i chwali.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony