dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Rekuperator Zehnder Q450 i bardzo duże zużycie prądu

    kilka dni temu w celu szukania pożeraczy prądu podłączyłem rekuperator pod gniazdko z miernikiem energii

    przy obecnych temperaturach zewnętrznych (poniżej 0) grzałka rekuperatora pracuje non stop z mocą 300-950W

    wczoraj przez cały dzień rekuperator pociągnął 13KWh, co w skali miesiąca będzie sporym wynikiem

    w menu (standardowym i instalatora) nie znalazłem żadnej opcji do ustawienia

    czy tak ma być? czy da radę coś zmienić aby zużycie prądu było mniejsze

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Kolega z forum doradził mi obniżenie "temperatury komfortu" - zapewne jest to powiązane z warunkiem włączenia grzałki wstępnej. U mnie , po obniżeniu do 19 st, nie włącza się w ogóle.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Temperatura komfortu to może być grzałka za rekuperatorem. Ustaw ja na 15 stopni i się nie włączy. Temperatura grzałki przed reku to pewnie z menu serwisowego.
    Takie zuzycie to kosmos. W grudniu moja centrala wzięła 19kWh ale za cały miesiąc.

  4. #4

    Domyślnie

    dostałem informacje od firmy która mi to montowała, że grzałkę uruchamia algorytm w celu ochrony wymiennika przed zamarznięciem i nie da rady jej wyłączyć

    profil temperatury na rekuperatorze można tylko ustawić na "chłodny" i tam zmienić temperaturę 18 stopni (niżej nie da rady), ale to nic nie pomogło

    jeszcze informacja dla tych co też będą sprawdzać pobór prądu, żeby nie sugerowali się tym co podaje rekuperator, bo on podaje jedynie pobór prądu przez wentylatory, dopiero po podłączeniu miernika energii do gniazdka widzimy ile rzeczywiście prądu idzie

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zdecydowanie pomiar zewnętrznym licznikiem.

    Jeśli chodzi o grzałkę wstępną to przy zwykłym wymienniku reku nie może wpuścić powietrza o temp poniżej 0.
    Przy erv spokojnie do -6.

    Co do grzałki wtórnej to wynalazek jak dla mnie zbyteczny przy dobrze ustawionym nawiewie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony