dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.813

    Domyślnie

    A było też o sterowaniu podłogówki , odradzam z całego serca , podłogówka ma grzać stale bez przerw bardzo niskim zasilaniem 25 -28-29 stopni i wiecej nic a poszczególne pokoje aby zmniejszyć ciepłotę reguluje się rotametrami raz i zapominasz na całe życie , kocioł podajnikowy to bardzo dobre rozwiązanie bo on fajnie mocą moduluje PID za to odpowiada i taki 10 kw u mnie płynnie chodzi od 2 kw do 10 kw który zawsze ma temperaturę 65 stopni a podłogówka ma swoją grupę pompowo mieszającą czyli pompka plus zawór 4 drogowy i wyjście ustawiam na 29 stopni i to wystarcza na 90 proc sezonu a jedynie jak robi się ciepło pow 10 stopni to zmniejszam na 25 stopni i tyle , na marginesie taka ciekawostka im większy mróz na placu tym cieplej w domu bez sensu ale tak jest , najgorzej jak plus ok 2 stopni .

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    , kocioł podajnikowy to bardzo dobre rozwiązanie bo on fajnie mocą moduluje PID za to odpowiada i taki 10 kw u mnie płynnie chodzi od 2 kw do 10 kw który zawsze ma temperaturę 65 stopni
    Aaaa liczyłeś jak to u @Program93 wychodzi : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8111515 – bo mi coś jakoś wyszło, że na przepale jedzie.
    Aaaa u siebie liczyłeś jak to wychodzi – podasz obliczenia z tego?

    Tak przy okazji - @Kacu1977 – lepiej sobie zobacz jakie wymogi powinna spełniać kotłownia, bo są i przepisy na to – byś nie zrobił tego tak, że mało iż w brew przepisom, to jeszcze, że ten kocioł z podajnikiem się w niej nie zmieści i że jak będziesz musiał coś przy podajniku robić, to nie będzie miejsca by go rozebrać.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.813

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Aaaa liczyłeś jak to u @Program93 wychodzi : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8111515 – bo mi coś jakoś wyszło, że na przepale jedzie.
    Aaaa u siebie liczyłeś jak to wychodzi – podasz obliczenia z tego?

    Tak przy okazji - @Kacu1977 – lepiej sobie zobacz jakie wymogi powinna spełniać kotłownia, bo są i przepisy na to – byś nie zrobił tego tak, że mało iż w brew przepisom, to jeszcze, że ten kocioł z podajnikiem się w niej nie zmieści i że jak będziesz musiał coś przy podajniku robić, to nie będzie miejsca by go rozebrać.
    60 kg/7 dób więc wychodzi 8,5kg/ dobę ale zaokrąglam to zawsze do 10 /doba bo raz cieplej raz zimniej , nie wiem po co tą pompę ciepła kupiłem bo zoastnę z dwoma kotłami w rezerwie , obecny podajnikowiec 10 kw oraz MPM 10 kw , mam jeszcze niedawno kupiony drugi dom to może w końcu go odremontuję i któryś wstawię .zobaczy się .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    60 kg/7 dób więc wychodzi 8,5kg/ dobę ale zaokrąglam to zawsze do 10 /doba bo raz cieplej raz zimniej ,
    Wiesz o tym dobrze, że to nic nie mówi mi i nikomu, bo zapotrzebowanie na ciepło jest w tym nieznane i dlatego na opinii mi Twojej zależy. Zapotrzebowanie z Czyste Ogrzewanie bierzemy – ale jak to zapotrzebowanie się ma do spalania, to chcę ustalić i na tym mi zależy.
    O PID piszesz wiele ale na PID czegoś takiego nie ma i czegoś takiego nie osiągniesz.
    Niebieski ogień w kotle podczas spalania węgla = ekogroszku (Blue flame) https://www.youtube.com/watch?v=gL9TG8PaaH8&t=4s
    Dlatego w inny sposób do tego trzeba dążyć i zmierzać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony