dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gambok

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    koszalin
    Kod pocztowy
    70-000
    Posty
    2

    Domyślnie czy produkować energie? co z ogrzewanie?

    W sytuacji ciągle rosnącej inflacji i corocznych podwyżek kilowata i metra sześciennego gazu inwestycja w zestaw – fotowoltaikę i pompę ciepła – nie wydaje się aż tak od rzeczy. Mam fajny domek do remontu i waham się czy pójść w tą zieloną – darmową – energię. Co sądzicie o takiej zmianie

  2. #2

    Domyślnie

    Sądzimy że nie siedzimy na Twoim koncie bankowym i nie wiemy czy Cię stać na to.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gambok Zobacz post
    W sytuacji ciągle rosnącej inflacji i corocznych podwyżek kilowata i metra sześciennego gazu inwestycja w zestaw – fotowoltaikę i pompę ciepła – nie wydaje się aż tak od rzeczy. Mam fajny domek do remontu i waham się czy pójść w tą zieloną – darmową – energię. Co sądzicie o takiej zmianie
    Niezależnie od tego ile masz kasy - zawsze warto iść w takie "perpetuum mobile" tylko trzeba jeszcze zainwestować w jakiś magazyn tej energii bo braknie Ci zimą kasy na energię. Skoro mają ją odkupywać po cenie giełdowej a za zużycie masz płacić - Gdyby nie magazyn to może okazać się, że trzeba będzie Tobie zainstalować paneli ok 20-25kWp, a to już trzeba mieć albo spory dach albo sporą działkę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    Banned
    tajczyks

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-923
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dociepl porządnie i zrób całą instalację – podłogową od postaw – tak jak ja i będziesz wygrany. Aktualnie koszty ogrzewania i wody użytkowej zamykają mi się w ciągu roku od 30 do 250 zł – to są śmieszne pieniądze. Jestem w systemie upustów i mam nadzieję że ten stan potrwa długo. Mam pompę powietrzną /moderowano / i moduły monokrystaliczne – zależne od światła a nie tylko d słońca mak 10 kwp /moderowano/. Cały kompatybilny system instalowała mi firma So -poszło bezproblemowo. Wszystko działa na 30 letniej gwarancji. Mam od nich też 5 lat gwarancji na sam montaż i ubezpieczanie. Zmiana na pewno na plus. Człowiek teraz żyje bez zmartwień o ceny węgla, gazu, czy prądu. Chociaż inflacja daje się we znaki nie powiem.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 24-02-2022 o 10:31 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gambok Zobacz post
    W sytuacji ciągle rosnącej inflacji i corocznych podwyżek kilowata i metra sześciennego gazu inwestycja w zestaw – fotowoltaikę i pompę ciepła – nie wydaje się aż tak od rzeczy. Mam fajny domek do remontu i waham się czy pójść w tą zieloną – darmową – energię. Co sądzicie o takiej zmianie
    Na instalację PV masz czas do końca marca, aby Twój pomysł spiął się ekonomicznie. Potem też do końca nie wiadomo, jaki "ład" nastanie, ale to co napisałem w pierwszym zdaniu, to taki "warunek konieczny".
    Natomiast inwestycja w ocieplenie z pewnością charakteryzuje się "najlepszą stopą zwrotu".

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gambok Zobacz post
    W sytuacji ciągle rosnącej inflacji i corocznych podwyżek kilowata i metra sześciennego gazu inwestycja w zestaw – fotowoltaikę i pompę ciepła – nie wydaje się aż tak od rzeczy. Mam fajny domek do remontu i waham się czy pójść w tą zieloną – darmową – energię. Co sądzicie o takiej zmianie
    PV na pewno tak ale może zamiast męczyć się z PC i wodnym centralnym ogrzewanie elektryczne i do tego pV nie wyjdzie drożej jak się dobrze poszuka i bedzie wieczne nic nie zamarznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony