dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniahb

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6

    Domyślnie Krycie "wolego oka" blachodachówką

    Właśnie kończymy projektować dom i chcieliśmy dach pokryć blachodachówką a mamy jedno "bawole oko" i chcemy też zrobić nabitkę na krokwiach i dach załamać przy końcu (z 40 do 30 stopni), (dach jest kopertowy)
    Widziałam gdzieś blachodachówki o kształcie karpiówek ale nie mogę ich zmależć w żadnej ofercie.
    A czy w ogóle da się taki dach położyć z blachodachówki? może ktoś wie gdzie szukać ?

  2. #2

    Domyślnie

    witaj,
    nie drążyłam tematu, ale Plannja ostatnio intensywnie reklamuje Regolę do pokrycia wolich oczek-zobacz:http://www.dachcentrum.pl/index.php?...ad&menu=regola
    pozdr.
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    dachowka bitumiczna zrobi sie to duzo prosciej , tez mysle o pokryciu dachu (tyle , ze mam wiecej czasu)
    blachodachowke mialam na swoim pierwszym dachu , na drugim bedzie cos innego , byla to blachodach pokryta plastizolem , nowosc wtedy , drogie , a do niczego po jakims czasie
    coraz bardziej mysle o dach bitum , ale to takie moje rozwazania, jedyna blachodachowka , ktora mi sie podoba to jest u Whisperow , PRZEJRZYJ DZIENNIK budowy
    http://www.murator.com.pl/forum/view...r=asc&start=60

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiadkim

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    BArdzo ważna sprawa - Na rynku jest bardzo mało ludzi umiejących prawidłowo wykonać tzw "WOLE OKO" Przestrzegam dla tego, iż sam miałem z tym problemy. Dla laika bedzie się wydawało że jest wszystko ok, ale jak ktos się zna to można potem choróbki dostać. Naprawde Dobrze wykonane to miód na serce a źle to takie kłop[oty że az sie płakac chce! U mnie jest pokryte karpiówką creatona.

  5. #5

    Domyślnie "wole oko" z blachodachówki?

    Właśnie czy można wykonać wole oko z blachodachówki?
    Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie Re: "wole oko" z blachodachówki?

    można

    pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  8. #8

    Domyślnie

    Najprościej blachą tzw. panelową ale mało jest producentów i to głównie z polskiej blachy. Ostatnio dowiedziałem się że jest też podobno z fińskiej z fincostal-u ale jeszcze nie sprawdziłem.
    Znam realizację gdzie robili z normalnej blachy ale dekarz sam ustalał po ile modułów ma być cięta w okolicy łuków.

  9. #9

    Domyślnie

    jak jeszcze możesz ,a koniecznie chcesz kryć dach blachą to wybierz dach bez wolego oka.

  10. #10

    Domyślnie Witam

    Pytanie było czy można z blachodachówki? Trzeba czytać

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał araman
    jak jeszcze możesz ,a koniecznie chcesz kryć dach blachą to wybierz dach bez wolego oka.
    "wole oko" w moim dachu to jak ucho w filiżance.
    Co prawda w projekcie mam gont bitumiczny, ale myślę o blachodachówce (min. odpada pełne deskowanie).
    Znajomy mnie podłamał w sobotę przy piwku, że z blachodachówki "wole oko" nie wyjdzie, a jak wyjdzie to ciulowo (powiedział bardziej dobitnie )
    .. i wbił mi klina.
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  12. #12

    Domyślnie

    Znajomy miał rację - wygląd wolego oka wykonany z blachodachówki jest niespecjalny. Widziałem gdzieś w Polsce taki dom, ładny, proporcjonalny i ta blacha...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Od wieków wole oczka były kryte strzechš. Jak Cię stać na wole oczko to Cię powinno stać na odpowiednie pokrycie dachu takim materiałem, który umożliwia poprawne i estetyczne wykonanie. Należy pamiętać, że wole oczko powinno być wydeskowane i po nabiciu kontrłat wyłożone papš termozgrzewalnš lub samoprzylepnš. Życzę rozsšdnych decyzji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_budowniczy
    ...Znajomy mnie podłamał w sobotę przy piwku, że z blachodachówki "wole oko" nie wyjdzie, a jak wyjdzie to ciulowo (powiedział bardziej dobitnie )
    .. i wbił mi klina.
    owszem - Twój znajomy miał sporo racji ...
    tzn. krycie wyjdzie - ale efekt moze byc rózny ...
    sa przypadki ze udaje sie to zrobic perfekcyjnie
    ale nie zawsze tak sie udaje ...

    pzdr

  15. #15

    Domyślnie

    Wszystko mozna ale po co? Jesli masz solidna wiezbe to strzel sobie dachówke cementowa np Prodach (ok21 zł /m2) i wole oko bedziesz miał jak marzenie. A błysk blachy zostaw innym)
    ...prawda przeciw światu...

  16. #16

    Domyślnie

    Ja również widziałem wole oko z blachodachówki - rzeczywiście niespecjalnie wygląda.
    adrian

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony