dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Działka na zboczu i odprowadzanie wody

    Budujemy się na zboczu wzgórza. Mamy budujących się sąsiadów powyżej i poniżej nas. Nie chcemy zalewać sąsiada poniżej. Jak zabezpieczyć go przed spływaniem wody z naszej działki? Spływ do rowu jest raczej niemożliwy, bo rów jest po drugiej stronie drogi, a poza tym działki są dodatkowo pochylone w kierunku przeciwnym od drogi.

    Podobny problem mamy powyżej. Nie dość, że działka jest usytuowana wyżej, to sąsiad nawiózł sobie kilkadziesiąt wywrotek ziemi i zrobił sobie teren płaski-poziomy. Skarpę usypał na na granicy naszych działek - miejscami ta skarpa/kaskada ma ok 2m wysokości. Tłumaczę mu, że tak nie może być, bo będzie nas zalewał, ale on ma to raczej w...nosie. Chętnie mu podpowiem co powinien zrobić, żeby nas nie zalewać, ale sam mam za małą wiedzę.

    Proszę więc o pomysły jakie są techniczne rozwiązania takich problemów? Ja na myślę o wykopaniu rowu na mojej działce przy granicy z dolnym sąsiadem. Ale czy to wystarczy?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Primo: Podniesienie terenu powinno być w PnB i PZT. nie wolno naruszać naturalnego spływu wód! Jeśli coś ma być zmieniane to powinno być kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich działek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony