dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 10
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 197
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaskooo Zobacz post
    Sorry ale ja się nie pytałem co byłoby u Ciebie gdyby... .
    W zasadzie to na Twoje pytanie można odpowiedziec "tak" albo "nie" . Tylko nic Ci taka odpowiedź by nie dała (jak nie pamiętasz, to przeczytaj swoje zdanie zakończone pytajnikiem).

    Cytat Napisał Adaskooo Zobacz post
    Każdy odzysk ciepła nawet na poziomie 50% to akurat w moim przypadku spora oszczędność.

    Pogląd na buty Vimesa znasz?

    Weźmy na przykład buty. Vimes zarabiał trzydzieści osiem dolarów miesięcznie, nie licząc dodatków. Porządna para skórzanych butów kosztowała pięćdziesiąt dolarów. Ale para butów, na jaką mógł sobie pozwolić - całkiem przyzwoita na jeden czy dwa sezony, bo potem zupełnie przetarła się tektura, przeciekająca jak demony, to koszt około dziesięciu dolarów. Takie właśnie buty zawsze kupował Vimes i nosił je, aż podeszwy były tak cienkie, że w mgliste noce po kamieniach bruku poznawał, gdzie w Ankh-Morpork się znajduje.
    Jednak dobre buty wytrzymywały lata, długie lata. Bogatego stać na wydanie pięćdziesięciu dolarów na parę butów, w których po dziesięciu latach wciąż będzie miał suche nogi. Tymczasem biedak, którego stać tylko na tanie buty, wyda w tym czasie sto dolarów -a nogi i tak stale będzie miał przemoczone.
    To właśnie kapitan Vimes nazywał obuwniczą teorią niesprawiedliwości społecznej.

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wentylatory 107W maks. Ale ma słabiutką sprawność odzysku ciepła i wilgoci - to, co ciągnie z gniazdka to przy tym pikuś.
    Już ci raz tłumaczyłem, że to nie prawda i wybiórczo analizujesz dane. Różnica w realnej sprawności jest rzędu 5%.
    Można kliknąć w strzałki od cytatu poniżej, żeby się cofnąć do całej dyskusji.

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post

    Zaczynając od tego że podajesz wybiórcze skrajne przypadki. Napisałem że celujemy w 150Pa. Wtedy mamy 170m3/h i sprawność 85% na pierwszym biegu lub 260m3/h i 78% przy najwyższym. Komfort temperatury nawiewu to jest coś co jest dla mnie ważne.
    Doskonale wiesz że Izzi nie ma 95%, a bliżej 90%. Producent w zależności od wersji zeznań podaje 85% i 95%. Realnie przy niskim nawiewie dobije do tych 90%.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Piszcie jak wam się sprawuje ten reku, niedługo będę wybierał coś dla siebie, a aż mnie skręca na myśl, że mam zapłacić blisko dychę za puszkę z wentylatorami i specjalistycznym montażem.

    Komuś w ogóle rekuperator służy więcej niż powiedzmy 7-8 lat bez awarii?
    Mam dokładnie taką samą opinię. Totalne przegięcie, ludzie rzucili się na ekologiczne rozwiązania typu PV, pompy ciepłą rekuperacje i przez to sprzedawcy/producenci windują ceny.

    W przypadku rekuperatora mamy ograniczone możliwości poważniejszego popsucia się:
    1. Awaria wentylatorów (najbardziej prawdopodobna po 5-7 latach), chociaż naprawy są relatywnie proste i tanie - zazwyczaj to kwestia łożysk.
    2. Zamarźnięcie - może rozwalić wymiennik.
    3. Elektronika - raczej na ostatnim miejscu pod względem awaryjności.
    4. Zasyfienie się i awaria tym spowodowana - ale ludzie raczej dbają o swoje powietrze do oddychania.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  4. #104

    Domyślnie

    Twoje odpowiedzi nic nie wnoszą do zadanego zapytania. Piszesz byle piesać a Ja prosiłem żeby wypowiedział się ktoś kto taki lub podobny model użytkuje żeby uzyskać realną/rzetelną opinie o tym produkcie a nie wypociny zaczerpnięte z instrukcji.

  5. #105

    Domyślnie

    A i info dla zainteresowanych. Nowa dostawa spodziewana jest w drugiej połowie listopada.

  6. #106

    Domyślnie

    A ktoś przyglądał się może Holtop CFA 250T/350T/500T,
    czyli np Werber req Compact 500 (szkoda że nie mają 250 i 350),
    lub Reventon Vertic 250, 350 i 500 (szkoda że nawet 250 wyceniają drożej niż 500 u Webera).

    Kobyła straszna, ale ogólnie to jest chyba najtańszy sensowny reku z wymiennikiem przeciwprądowym. Odzysk wilgoci dla mnie dyskwalifikuje trochę Webera Premium. A może są jeszcze jakieś tańsze alternatywy?
    Ostatnio edytowane przez Xor ; 07-11-2022 o 10:54

  7. #107

    Domyślnie

    Witam, szukam możliwie taniego rekuperatora o dobrej wydajności przepływu. Napisałem już w temacie rekuperatorów o3ozn ale nie wykluczam też innych marek, dlatego zresztą pytam na forum.

    Reventony INSPIRO niekoniecznie BASIC mają podobny/większy/niższy pobór prądu co ECS? Są lepiej/gorzej wykonane? Pojawiały się tu też Webbery czy Izzy. Proste pytanie co wybrać i dlaczego? Bo jeśli za lepiej wykonany i tańszy w ostatecznym użytkowaniu rekuperator mam dopłacić ok 2000 to dopłacę dziś aby później zaoszczędzić nerwów i pieniędzy,.
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 09-11-2022 o 07:07

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Pogląd na buty Vimesa znasz?

    Weźmy na przykład buty. Vimes zarabiał trzydzieści osiem dolarów miesięcznie, nie licząc dodatków. Porządna para skórzanych butów kosztowała pięćdziesiąt dolarów. Ale para butów, na jaką mógł sobie pozwolić - całkiem przyzwoita na jeden czy dwa sezony, bo potem zupełnie przetarła się tektura, przeciekająca jak demony, to koszt około dziesięciu dolarów. Takie właśnie buty zawsze kupował Vimes i nosił je, aż podeszwy były tak cienkie, że w mgliste noce po kamieniach bruku poznawał, gdzie w Ankh-Morpork się znajduje.
    Jednak dobre buty wytrzymywały lata, długie lata. Bogatego stać na wydanie pięćdziesięciu dolarów na parę butów, w których po dziesięciu latach wciąż będzie miał suche nogi. Tymczasem biedak, którego stać tylko na tanie buty, wyda w tym czasie sto dolarów -a nogi i tak stale będzie miał przemoczone.
    To właśnie kapitan Vimes nazywał obuwniczą teorią niesprawiedliwości społecznej.
    Znam takie powiedzenie:
    Biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.

    Ale czy np polecane przez ciebie Izzy, w moim przypadku raczej 402 lub 502 będzie generował oszczędności w stosunku do podobnej wielkości Reventona Inspiro (niekoniecznie basic bo te chyba są bardziej prądożerne) lub innego budżetowca?

  9. #109
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał itakpowiem Zobacz post
    Znam takie powiedzenie:
    Biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.

    Ale czy np polecane przez ciebie Izzy, w moim przypadku raczej 402 lub 502 będzie generował oszczędności w stosunku do podobnej wielkości Reventona Inspiro (niekoniecznie basic bo te chyba są bardziej prądożerne) lub innego budżetowca?
    zależy co masz na myśli przez oszczędności.

    Ja mam teraz problem z izzi 402 niezbyt wpływający na jego prace a serwis już był 2x i wymieniał oprogramowanie w urządzeniu.

    Czy miałbyś tak w chińczyku? Wątpię. Pewnie byś się musiał pogodzić ze ten typ tak ma

    Czy jedno urządzenie będzie tańsze w użyciu niż drugie? To zależy od takiej ilości zmiennych że w sumie ciężko powiedzieć. To już nawet nie chodzi o to jakie są podawane dane z laba w stosunku do rzeczywistości. Tu często jest różnica jak tego urządzenia używasz.

    Np wg mnie reku w tych czasach co mamy bez filtracji przynajmniej M5 to porażka. Realnie mam M5 na wywiewie i M5 i F9 na czerpni. Czemu? bo zdrowie ciężko przeliczyć na pieniądze. Reku musi mieć odpowiedni spręż żeby dać rade filtrom. Natomiast wraz z ich zużyciem bilans instalacji się rozregulowuje.

    Przy takiej filtracji wraz z "zabijaniem" syfu w filtrze rosną opory. I znowu, możesz mieć reku z modułem stałego przepływu albo nie. Jak nie to może powiewać zimnem nawiewów albo co może przemówi do Ciebie - zwiększy koszty bo instalacja nie będzie pracowała w punkt co przekłada się też na koszty.

    Moja opinia jest taka, że należy kupić reku w miarę firmowy lub z rozsądnym serwisem, z odzyskiem wilgoci (różnice widać mega już w 2 lub 3 sezonie od budowy) oraz z modułem stałego przepływu. U mnie wyszło, że najtańszym reku spełniającym warunki jest 402. Natomiast u mnie dodatkowym warunkiem był układ przyłączy i rozmiar.

    To nie jest mój pierwszy rekuperator i jakieś tam doświadczenie realnie nabyte mam

    Kierowanie się tylko ceną jeśli nie jesteś świadomy tych subtelnych różnic może prowadzić później do mega frustracji. U mnie jak kupowałem 1 reku do domu to filtry to był kawałek szmaty a o odzysku wilgoci nikt nie myślał. Co z tego, że reku działał jak filtrował nic i ciągle w domu śmierdziało dymem oraz musiałem w zimie wszędzie rozwieszać mokre ręczniki, żeby mieć przynajmniej te 40% wilgotności. Jest to mega upierdliwe. Jak kupowałem tego nie było na rynku - teraz jest. Trzeba wybierać świadomie. Jak świadomie wybierzesz reku jak najtańszy za wszelką cenę to Twoja sprawa. Gorzej jak po 2 latach zaczniesz żałować wyboru. I co? Męczyć się następne 10 lat żeby nie było szkoda kasy czy wymienić i zapłacić sumarycznie 2x tyle?

    Druga sprawa serwis. Chińczyk się popsuje po 2 latach i... no i właśnie co dalej? Jak będą części i jakiś serwis to można naprawić. A jak nie? Małe szanse, że np thessla albo defro znikną z rynku. Z Reventonem może być różnie. No ok, może po 2 latach będą jeszcze do tego jakieś graty. A po 5 latach?

    Wiec pytanie co jest tańsze jest mega złożone. Koszt zakupu? Koszt filtrów? Koszt prądu? Koszty serwisu? Koszty przeglądów? Ewentualnie naprawy pogwarancyjne? Szanse, że się popsuje zaraz po gwarancji? Szanse, że ktoś to naprawi po gwarancji za rozsądną kwotę? Masa pytań. Mało pewnych odpowiedzi.

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Już ci raz tłumaczyłem, że to nie prawda i wybiórczo analizujesz dane. Różnica w realnej sprawności jest rzędu 5%.
    Można kliknąć w strzałki od cytatu poniżej, żeby się cofnąć do całej dyskusji.
    Można klikać. Tylko jak wierzyć Tobie, skoro producent podaje max 82%? Jaki miałby cel w zaniżaniu?



    Ale tak, polecam kliknięcie. Podaję tam zrzuty z dwóch zestawów czujników udowadniające, że Core osiąga sprawność znacznie ponad 90% i to przy wydajności 50% - im niższe, tym wyższa sprawność.

    Cytat Napisał itakpowiem Zobacz post
    Ale czy np polecane przez ciebie Izzy, w moim przypadku raczej 402 lub 502 będzie generował oszczędności w stosunku do podobnej wielkości Reventona Inspiro (niekoniecznie basic bo te chyba są bardziej prądożerne) lub innego budżetowca?
    Zużycie prądu to mała część w rachunku opłacalności rekuperatora. Największe znaczenie ma sprawność odzysku ciepła i wilgoci. Na drugim miejscu koszt filtrów.

    O wadach Izzi 300 napisałem w wątku o nim. O ile te wady poprawili w nowszych wersjach - nie wiem, nie wypowiadam się. To co bezwzględnie polecam to wentylatory EC* i wymiennik polimerowy ERV o wysokiej sprawności (najwyższej, jaką znajdziesz i AFAIK nie ma lepszego, niż Core i im większy, tym wyższą sprawność będzie miał przy tym samym przepływie).

    *W przypadku wentylatorów też chodzi nie tylko o zużycie prądu. Chodzi też o możliwość elastycznego sterowania. Jak nie ma Cię w domu, to EC mogą chodzić na jakieś 20% obrotów maksymalnych (przepływy będą trochę większe przez zmniejszenie oporów). Silniki prądu zmiennego tak nisko nie zejdą - będą niepotrzebnie chodziły na 50% czy więcej niepotrzebnie marnując energię i z gniazdka, i odzyskując mniejszy % z większych przepływów przez wymiennik.

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    3. Elektronika - raczej na ostatnim miejscu pod względem awaryjności.
    Awarie czujników temperatury są częste. A to nie tylko kwestia wyświetlania temperatury na sterowniku - ale pracy systemu antyzamrożeniowego i bypassa a nawet zatrzymanie rekuperatora.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Weber.jpg
Wyświetleń:	864
Rozmiar:	107,3 KB
ID:	462050  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 09-11-2022 o 08:14

  11. #111

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie za odzew:

    zatem co potrzebuje mój rekuperator żebym był szczęśliwym użytkownikiem:
    - układ poziomy koniecznie, nie mam miejsca na wypinanie się od góry!
    - przystępne cenowo filtry dobrej jakości!
    - wentylatory EC?
    - moduł stałego przepływu?
    - czujniki wilgoci w łazience lub w rekuperatorze aby po kąpieli ruszał mocno z kopyta a jak już osuszy to wchodził w zwykły tryb?
    (to takie życzenie nie wiem czy jest to realne, może lepiej dołożyć przez ścianę zewnętrzną w łazience zwykły wyciąg, jak już obecny zintegrowany ze światłem przestanie zajmować kanał mający docelowo służyć rekuperacji. Nie wiem czy to nie był błąd pozwalając zająć kanał wywiewny grawitacyjny gościom od reku)
    - wymiennik z odzyskiem wilgoci? Tu pytanko, czy odzysk wilgoci koniecznie?
    (Pytam bo dziś mi się pojawiają wykwitki wokoł otworów czy w rogach, dół szyby jest codziennie mokry mimo ze w domu jest nagrzane. Boje się że mój główny problem nie zniknie. Dodam, że wydaje mi się, że od kiedy wypianowałem dach i sciany kondygnację wyżej, oraz skosy przyległe do kuchni to problem się wzmógł. Wcześniej na poddaszu niemal hulał wiatr a w domu miałem zimno mimo że kondygnacje niżej u rodziców było za gorąco. Pod drzwiami do schowków obok kuchni musiały leżeć ręczniki bo wiało niemiłosiernie chłodem i wiało to dobre określenie dla napływającego zimnego powietrza).


    Jeśli mam takie wymogi to co szanowni forumowicze by polecili. Powiedzmy, że nie chciałbym przekroczyć 10 000 już ze spięciem wszystkiego do rozprowadzonej instalacji i wyregulowaniem. Jeśli mogę mieć bardzo podobne urządzenie za 7 czy 8 tysi to wiadomo wolę wydać mniej. Chetnie posłucham porad zwolenników taniego reku, zwolenników cena/jakość i osoby ze zdaniem, że w tym przypadku nie ma sensu oszczędzać.

    Dodam że rekuperator będzie stał w pomieszczeniu raczej nie ogrzewanym ale jest wyprowadzony pex aby podłaczyć grzejnik w razie W. Małe pomieszczenie bez ścianki kolankowej zaizolowane 20 cm piany: dach, ściana szczytowa oraz ściana do ogrzewanej docelowo reszty poddasza. Jeszcze nie ma ale niebawem pójdą profile i folia paroizolazycjna i płyty kg. Przynajmniej w tym miejscu gdzie ma stanąć reku. Reszta poddasza musi poczekać do przyszłego sezonu.
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 09-11-2022 o 13:26

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    3. Elektronika - raczej na ostatnim miejscu pod względem awaryjności.
    Czytając opisy problemów z nowoczesnymi centralami, ten punkt przesunął bym na miejsce 1. O ile wentylatory jeśli są dobrej jakości i poprawnie zabezpieczone są naprawdę długowieczne (tak jak piszesz, co najwyżej kończą się łożyska), zamarzanie wymienników zdarza się coraz rzadziej (pilnuje tego elektronika, grzałki czy choćby bypassy), zasyfienie również jest rzadkie dzięki coraz skuteczniejszym filtrom i elektronice która sygnalizuje i reaguje na zatkanie filtrów, o tyle elektronika, jest coraz bardziej skomplikowana i rozbudowana i nawet oprogramowanie do niej jest coraz bardziej rozbudowane więc to ona będzie powodować najwięcej problemów (niejednokrotnie słyszy się, że do felernego rekuperatora serwis przyjeżdża przynajmniej co pół roku i za każdym razem aktualizuje soft lub wymienia płytę).

  13. #113

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę mój powyższy post z prośbą o poradę mam pytanie:

    Webber Premium będzie ok? Aktualnie dostępna jest tylko 650 za 5500zł brutto, To dobry wybór w takiej cenie?

    Jeśli ok to brałbym. Raczej 500 ale nie wiem czy nowa dostawa nie będzie droższa... i za 500 nie zapłacę więcej niż za tą 650 gdybym się zdecydował teraz, ale może to czarnowidztwo. Gdybym się zdecydował to to przejście z Fi250 (tak ma 650) na 200 tuż za rekuperatorem ewentualnie redukcja tuż za miękkim termoflexem 250 to dobry pomysł czy raczej sobie odpuścić i czekać na 500? Druga rzecz czy dobrze rozumiem, że za duży rekuperator to nigdy nie będzie bo zawsze go sobie wyregulują a może być tylko za mały?
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 10-11-2022 o 12:00

  14. #114

    Domyślnie

    Ktoś używa Webbera Req Premium, czy pokupowaliście i trzymacie pod kocem? Ewentualnie nie chcecie się przyznać Kaizenowi ale pozbyliście się czym prędzej i kupiliście Izzy Dobra, żarty na bok. Poważnie pytam bo poważnie rozważam co pisałem post wyżej...

  15. #115
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    nie wiem po co klika razy pisać to samo.

    Nie, nie powinieneś mieć ani za dużej ani za małej wydajności centrali. Czemu nie za dużej? Bo każda centrala pracuje optymalnie przy konkretnych obrotach wentylatorów. Nawet wentylatory DC nie zejdą super nisko z obrotami. AC to już w ogóle. Celuj tak aby faktycznie, codzienne zapotrzebowanie było mniej więcej na 30% mocy wentylatorów. Druga sprawa przewentylujesz. Wiec za suche powietrze i wywiewanie ciepła w domu. Odzysk jest zależny od przepływu

    A jak się dobiera centrale do domu i ilości osób można książkę napisać. Proponuje klika flimów na YT obejrzeć w tym temacie.

    U mnie w domu raczej w normalnych sytuacjach nie przekraczam 100m3/h a realnie mógłbym zejść jeszcze niżej bo w domu tylko 2 osoby.

  16. #116

    Domyślnie

    U mnie już działa Weber Req Premium 500. Pierwsze wrażenia są dobre. Jest cichy i zużywa mało prądu. Więcej będę mógł powiedzieć za miesiąc gdy będę wymieniał filtry.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_viber_2022-11-11_18-17-29-333.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	462072

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_viber_2022-11-11_18-17-29-262.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	462073

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adec Zobacz post
    U mnie już działa Weber Req Premium 500. Pierwsze wrażenia są dobre. Jest cichy i zużywa mało prądu. Więcej będę mógł powiedzieć za miesiąc gdy będę wymieniał filtry.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_viber_2022-11-11_18-17-29-333.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	462072

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_viber_2022-11-11_18-17-29-262.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	462073

    Jaki przepływ powietrza ustawiłeś? Tzn, na ile procent mocy chodzi rekuperator i ile prądu bierze? Jaką masz kubaturę wentylowaną domu? Kupowałeś w swatt vel poleko?
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 11-11-2022 o 19:52

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał itakpowiem Zobacz post
    Jaki przepływ powietrza ustawiłeś? Tzn, na ile procent mocy chodzi rekuperator i ile prądu bierze? Jaką masz kubaturę wentylowaną domu? Kupowałeś w swatt vel poleko?
    Na chwilę obecną nie mam jeszcze wyregulowanej wentylacji ponieważ musze gdzieś pożyczyć anemometr. Ustawiam go na nawiew 5 wywiew na 4. Nie wiem jak to się ma do procent. Od tygodnia założony podlicznik więc jutro podam zużycie. Kubatura wentylowana to 550m3 wg projektu. Wymagane powietrze nawiewne to 190m3 na godzinę. Tak kupowałem w swatt

  19. #119

    Domyślnie

    @Adec Wysłałem Ci PW

  20. #120

    Domyślnie

    Zużycie prądu po 10 dniach

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_viber_2022-11-14_15-40-31-927.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	462119

Strona 6 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony