dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Regulacja docisku okna

    Witam.
    Mam problem z regulacją docisku okna. Probuje kręcić szczypcami śruba, ale nawet nie drgnie. Zdjęcie dla poglądu.




    Dodam że mogę wyciągnąć ten trzpień jednak nic to nie zmienia.

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda na to że okna które posiadasz nie mają regulacji docisku na trzpieniach.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.919

    Domyślnie

    Regulacja docisku jest w ościeżnicy a nie w skrzydle okiennym.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Czasem lepiej nie napisać nic niż ośmieszać się zabawą we wróżbitę Macieja. Potem chłop powie że na jedynym ogarniętym jak dotąd forum zaczęły pisać sieroty. Wszystkie aktualnie produkowane okucia zapewniają możliwość regulacji docisku, zawsze na skrzydle. Na ramie regulację miały Roto Centro i częściowo Compact i KS, miała też jedna z wersji okuć kompozytowych Schuco. To Siegenia AF, regulacja docisku albo specjalnym kluczem Siegenii albo płaską 11mm. Przekręca się podstawę tego okrągłego rygla, naciętą kropką w stronę uszczelki zwiększasz docisk.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Czasem lepiej nie napisać nic niż ośmieszać się zabawą we wróżbitę Macieja. Potem chłop powie że na jedynym ogarniętym jak dotąd forum zaczęły pisać sieroty. Wszystkie aktualnie produkowane okucia zapewniają możliwość regulacji docisku, zawsze na skrzydle. Na ramie regulację miały Roto Centro i częściowo Compact i KS, miała też jedna z wersji okuć kompozytowych Schuco. To Siegenia AF, regulacja docisku albo specjalnym kluczem Siegenii albo płaską 11mm. Przekręca się podstawę tego okrągłego rygla, naciętą kropką w stronę uszczelki zwiększasz docisk.
    Dokładnie, docisk/rozszczelnienie obecnie producenci stosują na skrzydle. Jest tez regulacja poprzez odciągnięcie rygla mimośrodowego i przekręcenie go w odpowiednie położenie takie jakie chcemy uzyskać rozszczelnienie.
    Ale były też okna pcv które nie posiadały regulacji, tylko było to wieki temu g]kiedy plastiki u nas zaczęły się pojawiać.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 05-02-2022 o 19:26

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.919

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    To Siegenia AF, regulacja docisku albo specjalnym kluczem Siegenii albo płaską 11mm. Przekręca się podstawę tego okrągłego rygla, naciętą kropką w stronę uszczelki zwiększasz docisk.
    Masz rację
    https://oknotest.pl/okna-okucia/regu...kien-zima-lato
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Tak własnie myślałem, że odbywa się poprzez kreceniem rygla.
    Az miałem wstawić zdjecie tego co mam na ramie okiennej, bo tam regulacji nie widziałem. Na dolnym zawiasie tez nie ma regulacji docisku.
    Szczególnie dziwiło mnie to, bo górne rygle mimosrodowe sa na klucz imbusowy i pięknie górą okno dociska do uszczelki jak przekręciłem, a tych nie mogę ruszyć.

    Czy ma ktoś link gdzie można kupić ten klucz?

  8. #8

    Domyślnie

    Wpisz w google klucz Siegenia SW4/SW11. Zwykłą płaską 11 też można.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Cytat Napisał BukeR Zobacz post
    Witam.
    Mam problem z regulacją docisku okna. Probuje kręcić szczypcami śruba, ale nawet nie drgnie. Zdjęcie dla poglądu.




    Dodam że mogę wyciągnąć ten trzpień jednak nic to nie zmienia.
    Cieszę się, że uzyskałeś rzeczową, właściwą odpowiedź.
    Ja jednak nie byłbym sobą jakbym nie drążył tematu: jakie widzisz objawy, że potrzebujesz regulować docisk?
    Czasami jest to potrzebne (okno na montażu ustawione na "lato" ) i poprawa docisku da efekt.
    Najczęściej jednak problem leży gdzie indziej..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony