dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 116
  1. #61

    Domyślnie

    Sprawdź czy układ nie jest zapowietrzony
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Andrzeju jestem stolarzem , więc wybacz ale gdzie mam to sprawdzić , na górze bufora jest automatyczny odpowietrznik i na zasilaniu cwu a nie będę otwierał hydroboxa - nie chcę by zwalono że ja coś kręciłem . Dlatego zapytałem o przycisk na pompce wilo czy jest tam odpowietrzanie. Z drugiej strony chyba takie podstawowe rzeczy instalator wie.

  3. #63

    Domyślnie

    Należy znać PC jak własna kieszeń,
    Poszukaj odpowietrznika na pompie
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Andrzeju wiem gdzie jest ten odpowietrznik w hydroboxie ale już napisałem dlaczego nie będę rozkręcał , nie wiem czy jest na pompce.

  5. #65

    Domyślnie

    serwisant jak odbierał PC powinien polować odpowietrznik i wymiennik odpowietrza się automatycznie jak grzejniki np.

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Tama 1 . Mojej pompy nie odbierał serwisant a instalator twierdził że ma uprawnienia. Co do reszty Twojego tekstu to napisz jeszcze raz bo nie wiem co tam polować...... , Ja pytałem o odpowietrzanie pompki obiegowej w hydroboxie = czy jest takowe czy tylko główny u góry.. Pod opisem błędu E0 jest o ewentualnej awarii przełącznika przepływu albo zbyt niski współczynnik przepływu co ja rozumiem że coś z pompką- tutaj tylko zgaduję oraz cytuję; obwód przewodu jest otwarty lub jest nieprawidłowo podłączony = nie wiem o co chodzi. Gdy instalator był po moim telefonie to doszedł tylko że pompka chwilę mruga zieloną diodą i za chwilę zmienia się na czerwono i wywala błąd E8. Po trzech błędach E8 wyskakuje E0 Pytam dla wiedzy bo tak jak pisałem nie będę grzebał w parotygodniowym sprzęcie na gwarancji .HEJ

  7. #67

    Domyślnie

    U mnie był gość z rorenso do odbioru i uruchomienia pompy bo instalator miał tylko uprawnienia do montażu PC.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał paolo_zsd Zobacz post
    Mi ruszyła w ten sam dzień co przestała, czyli 21go. Jakoś popołudniu już działało ale wykresy w aplikacji z okresu nie działania są puste.
    Aplikacja najnowsza, ta z 19 września. Obecnie działa. Uboga ta aplikacja ale zawsze cos.

    Czy ktoś z Was ma podłączony bufor ciepła do tej pompy? Interesuje mnie czy ktoś ma podłączone dwa czujniki temperatury Tbt1 i Tbt2. Tbt1 mogłem włączyć w opcjach pompy ale Tbt2 ni chuchu... nie mogę przełączyć NIE na TAK
    I jak udało Ci się podłączyć Tbt2? U mnie identyczna sytuacja. Jedynka podłączona odczytuje, dwójki nie idzie ruszyć....

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    Nie. Z tego co zobaczyłem na YT to Tbt2 były wykorzystywane we wcześniejszych pompach, w tych już nie i nie są aktywne (mogli by wymazać to z menu i instrukcji).

  10. #70

    Domyślnie

    A jak macie u siebie rozwiązaną sytuację z zanikiem prądu?

    Instalator upierał się przy bardzo drogich zaworach spustowych (500-600zł sztuka x2), którym nie uległem. Zalozylem 2 przewody grzejne na zasilania i powrocie z PC sterowane stycznikiem z UPSa. Przy zaniku prądu stycznik załącza zasilanie awaryjne na przewody, przewody samoregulujące ok 65stC przy 0stC na zewnątrz. W grę wchodziła jeszcze pompka cyrkulacyjna na Bypassie z elektrozaworem, ale póki co jej jeszcze nie zamontowałem z racji tego, że pompka to kolejny pożeracz prądu z UPSa w przypadku awarii. Natomiast same kable powinny grawitacyjne przy takiej temperaturze ładnie pchać wide w stronę wymiennika (chyba, że się mylę). Kable na UPSie działają przez ok 20h zanim akumulatory zrobią się puste.

    A Wy jakie macie rozwiązania?

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    Glikol. Ok +/- 200L wody z glikolem. Celowałem w temperaturę -7 do -10 stopni. Poniżej tej temperatury roztwór glikolu z wodą podobno nie zamarza a jedynie robi się galaretowaty i się nie rozpręża tak jak woda. Testowo mam odlane w butelkę trochę tej mieszaniny z instalacji i będę z ciekawości testował jak się zachowuje w mrozach poniżej -10* (o ile będą takie temperatury, mieszkam w zachodniopomorskim).

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Hejka . Powracam do tematu dla innych. Jak pisałem poprzednio po kilku minutowym zaniku prądu był błąd L1 a potem po kilkukrotnych próbach włączenia cały czas błąd E8 . Okazało się że padła pompka wilo w hydroboxie. Mój instalator opowiadał że już miał dużo przypadków z awarią płyty głównej i pompki w Gree. i w innych sprzętach i winne są skoki w sieci. Wczoraj miałem dzień wolny , usiadłem z kawą i obserwowałem działanie układu. Godzina 13 - Na pompie mam ustawione 44 temp zadanej i mam deltę ustawioną 3 stopnie. Pompa dobija do 45 w tym samym czasie na sterowniku bufora-sprzęgła 200l wyświetla że jest naładowany do 44 stopni . Za buforem pompka obiegowa Keller podaje na grzejniki w trybie auto i wyświetla ok 10 -12 używanej mocy. W takim momencie ok 1/3 grzejników nie odbiera ciepła = termostaty . W tym momencie gdy bufor miał na zasilaniu 44 st na powrocie było 9 stopni mniej . Cała ta akcja trwała 32 minuty pracy sprężarki i wtedy sprężarka się wyłączyła . Za cztery i pół tygodnia pracy pompa wg podlicznika zużyła 247 kwh . CWU mam ładowane w dwóch okienkach taniej taryfy do 46 stopni a w nocy mam harmonogram CO na 40 stopni. Co sądzicie o tych wynikach . Wygląda że u mnie sprężarka załącza się ok raz na półtora do dwóch godzin , wczoraj nie było słońca bo wtedy odcina się więcej grzejników i jest dłuższa przerwa w pracy. Nie wiem już czy mój układ pracuje prawidłowo czy są niedociągnięcia . HEJ

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Witam . Próbowałem ten aplikacji , wszystko do dupy. Mam rotenso a apka nie rozpoznaje żadnej nazwy firmy poza Netsu. po przejściu całej procedury napis że nie powiodło się i nr 114011. Na routerze kontrolka 2.4 oraz 5.0 , zasięg super . Co mogę jeszcze sprawdzić.

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    Może nie ta Apka... do Rotenso mam tą:
    https://play.google.com/store/apps/d...forthome&hl=pl

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał paolo_zsd Zobacz post
    Może nie ta Apka... do Rotenso mam tą:
    https://play.google.com/store/apps/d...forthome&hl=pl
    Kumpel który ma Galmet Prima GT z rodziny Midea używa właśnie tej apki. Z tego co kojarzę to na właśnie działa ze wszystkimi modelami ze stajni Midea
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Właśnie o tym g....piszę.

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Enriquez

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    36

    Domyślnie

    Na iPhone działa elegancko.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Kumpel który ma Galmet Prima GT z rodziny Midea używa właśnie tej apki. Z tego co kojarzę to na właśnie działa ze wszystkimi modelami ze stajni Midea
    Mam tego Galmeta i pompa gada z tą aplikacją. Bardzo prosta ale w zupełności wystarcza.
    Apka działa z Kasai, Rotento, Galme i jakaś pompa na S nie pamiętam nazwy.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #79

    Domyślnie

    Jaki macie przepływ wody w swojej pompie bo ja mam 1.36m3H i wywala mi błąd przepływu

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    Jak było cieplej to schodziło do mniej niż 0,8m3h, teraz jak było lekko na minusie i częste defrosty (raz na godzinę) to rozpędzała się do ponad 1,5m3h i jak osiągnęła temperaturę to utrzymywała 1,2-1,3m3h - tyle co zaobserwowałem.

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony