Temat kieruję głównie do użytkowników kominków, chciałbym poznać ich szczere opinie na podstawie swoich, bądź widzianych w gościach kominków. Siłą rzeczy interesują mnie te złe, względnie neutralne opinie

Planuję kominek z grawitacyjnym rozprowadzeniem ciepła w pokojach piętra i dwóch na parterze z góry wiedząc, że te na dole będą mniej dogrzane. Temat traktuję jako przestrogę dla siebie, aby nie popełnić błędów, choć to nie ja będę go montował.

Jak usytuowanie kominka w pomieszczeniu wpływa na poruszanie się w nim? Jak blisko takiego kominka można siedzieć dłuższy czas?

Z czego macie wykonaną elewację obudowy kominka, z jakiego materiału(ów)? Jak ona wygląda po latach użytkowania? Czy dodalibyście jakieś półki, dodatkowe elementy konstrukcyjno-wizualne? Jak zaadoptowaliście przestrzeń obok kominka? Czy przeszkadza wam coś pod kątem utrzymania czystości, bezpieczeństwa (dym, kanciastość krawędzi obudowy, problem ciekawość dzieci-gorąca szyba, etc)?

Jak palenie w kominku przełożyło się na suchość powietrza, a to na wasze zdrowie i stan elementów drewnianych (podłogi, parapety)? Jakieś rady? Problem z wilgotnością często jest lekceważony, a tematów na forum poruszających ten problem czytałem już niemało.

Czy korzystacie z przepustnicy z mechanicznej czy elektrycznej? Czy macie filtry na kratkach, jakie i czy pomagają?

Na jakiej wysokości od podłogi jest u was dół wkładu i czy zmienilibyście?

Generalnie oczekuje wylewności