Cześć, mam dużą zagwostkę ze zrobieniem ogrodzenia. Obecnie mam stare ogrodzenie sprzed 30 lat od strony ulicy, które ma betonowa podmurówkę i zatopione w niej metalowe słupki a do nich przymocowana siatka. Mam już kupione prefabrykowane słupy betonowe które w środku trzeba zalać betonem. I tu mam problem bo nie wiem jak się zabrać za zrobienie tego ogrodzenia. Początkowo myślałem żeby okopać z dwóch stron obecna podmurówkę i zagłębić się do ok 100 w ziemie i wylać solidny fundament na wysokość ok 40cm ponad grunt (stary beton będzie wewnątrz nowego) ale ten pomysł odpada bo przecież słupy muszę ustawić na fundamencie i dopiero mogę szalowac do 40cm wysokości żeby stykało się to z tymi słupami. Wiec przyszedł do głowy drugi pomysł. Najpierw zbić stara podmurówkę poniżeń gruntu, wylać fundament jakieś 5cm ponad grunt, zrobić izolacje pozioma, poustawiać prefabrykowane słupy betonowe, zaszalowac przestrzeń pomiędzy słupami i wylać już 35 cm wysokości podmurówkę.
Wpadł mi tez do głowy trzeci pomysl czyli wykonać solidne fundamenty tylko pod słupy a następnie pomiędzy słupami podmurówka z zagłębieniem tylko kilkadziesiąt cm w ziemie i przezbrojona do słupów.
Dziękuje za podpowiedzi, chciałbym zrobić to solidnie i w miarę możliwości wykorzystać obecną, stara podmurówkę