dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dobór falownika

    Dzień dobry, zamierzam założyć instalację fotowoltaiczną składającą się z 25 paneli JKM395M-6RL3 BF (w dwóch stringach 12 i 13szt.). Proszę o podpowiedz czy falownik SUN 2000-8KTL-M1 będzie odpowiedni do mojej instalacji. Z moich obliczeń dla tego falownika wynika, że 12 paneli to min ilość w stringu ale budzi moje zastrzeżenia wartość maksymalnego prądu roboczego MPPT 11A. Panele posiadają Isc=11,48A. Jak w tych warunkach będzie się zachowywał falownik? Będzie pracował ale po za zakresem MPPT, czy wyłączy się lub taka praca jest niedopuszczalna?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikomir

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    83

    Domyślnie

    Dzień dobry, prąd paneli który podałeś to prąd zwarcia. Prąd maksymalny w czasie normalnej pracy katalog podaje - 10.8 A. Katalogowo maksymalny prąd falownika od strony paneli to 11 A, czyli zapas wynosi 0,2 A przy pełnym słońcu . Jeżeli chodzi o dopasowanie to powiem tak "na dwoje babka wróżyła" przy warunkach gdzie panele będą pracowały z maksymalna mocą falownik może zostać zablokowany, z drugiej strony ile jest takich dni w roku?
    W jednej z moich instalacji maksymalne napięcie falownika po stronie DC wynosi 600 V - katalogowo. Jeżeli próbuję dokonać rozruchu instalacji przy napieciu 580 V to niestety falownik nie startuje mimo iż mam 20 v zapasu - pisze to w kontekście tych 0,2 A .
    Dalej te 12 -13 szt paneli w mojej opinii dają napięcie poniżej roboczego dla danego "MPPT" - patrz katalog falownika napięcie robocze.

  3. #3

    Domyślnie

    Falownik SUN 2000-8KTL-M1 potrzebuje napięcia startu 200V, napięcie MPPT to 140-980, z 12 modułów otrzymamy przy obwodzie otwartym ok.530 a przy mocy max.ok. 435 V, więc tu jest jak najbardziej ok. Prądowo też jest ok. Natomiast jeżeli kierunek ułożenia modułów jest południowy to mocowo może być za mało i w pewnych sytuacjach falownik może to co powyżej 8 kW obcinać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony