dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie 10 cm styro na fundament - za cienko? Czy dokleić jeszcze 5 cm?

    Na fundamencie przyklejono styropian fundamentowy grubości 10 cm. Na ścianach ma być 20 cm.
    Kapinos więc będzie duży i zastanawiam się czy jednak nie powinno być co najmniej 14-15 cm na fundamencie.
    W projekcie było 20 cm i na fundamencie i na ścianie co jest chyba troszę bez sensu bo kapinosa w ogóle by nie było.
    Do 10 cm przekonał mnie wykonawca, ale po czasie czuję, że to był błąd - więc pytanie co teraz zrobić. Fundament jest tylko częściowo obsypany, więc do głowy przyszło mi żeby do obecnej 10-tki dokleić jeszcze 5 cm dodatkowej warstwy styropianu tej samej klasy - czyli dokleić styropian do styropianu.

    Co o tym myślicie?
    Już nawet nie chodzi o ten duży kapinos, który jestem w stanie zaakceptować - zastanawiam się bardziej czy ta różnica między 10 cm i np. 15 cm w uciekaniu ciepła jest warta świeczki?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Możesz pozostawić 10cm w części podziemnej (do wysokości projektowanego poziomu terenu), w części cokołowej kleić 15cm, a na elewacji 20cm. Ale zależy też jakie masz przewidziane wysokości, np. ile poniżej zera budynku jest ocieplenie podpodłogowe, itp..
    Najlepiej byłoby się trzymać projektu, ale wątpię żeby architekt robił obliczenia izolacji czy też przyjął coś "na oko" tak samo jak wykonawca, więc to takie zgadywanie.
    Ostatnio edytowane przez maaszak ; 11-02-2022 o 12:35
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony