dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Szkody górnicze kategoria II

    Witam, ja z pytaniem o wybór projektu pod szkody górnicze kategorii drugiej. Czy lepiej wybrać dom parterowy czy z poddaszem użytkowym? Powierzchnia ok. 90m2 w obu przypadkach, dziękuję za odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Przy szkodach górniczych dobrym rozwiązaniem jest płyta fundamentowa, która przy domu parterowym będzie droższa. Natomiast całościowy koszt budowy domu parterowego około 90m2 na płycie fundamentowej powinien być niższy od domu z poddaszem o tej samej powierzchni. Do tego dom parterowy jest lepszy bo nie ma skosów ani schodów, także ja bym się nawet nie zastanawiał.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smarczek Zobacz post
    Witam, ja z pytaniem o wybór projektu pod szkody górnicze kategorii drugiej. Czy lepiej wybrać dom parterowy czy z poddaszem użytkowym? Powierzchnia ok. 90m2 w obu przypadkach, dziękuję za odpowiedzi
    Jaki chcesz. Każdy musi zostać odpowiednio zabezpieczony na szkody. Z czysto użytkowego punktu widzenia 90m2 to tylko parter. Sam taki będę stawiał ale już poza szkodami

  4. #4

    Domyślnie

    Bardziej mi chodziło który projekt wyjdzie taniej w tym przypadku

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Przy szkodach górniczych dobrym rozwiązaniem jest płyta fundamentowa, która przy domu parterowym będzie droższa. Natomiast całościowy koszt budowy domu parterowego około 90m2 na płycie fundamentowej powinien być niższy od domu z poddaszem o tej samej powierzchni. Do tego dom parterowy jest lepszy bo nie ma skosów ani schodów, także ja bym się nawet nie zastanawiał.
    A dlaczego parter wyjdzie finalnie taniej niż z poddaszem?

  6. #6

    Domyślnie

    Strop, schody, kilka m2 wiecej na komunikacje, praca na wysokości - jesli chcesz np sam ocieplać. Przy poddaszu dom po podłodze jest wiekszy bo odchodzą ci metry pod skosami... Przy podłogówce dwa rozdzielacze, itd...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Strop, schody, kilka m2 wiecej na komunikacje, praca na wysokości - jesli chcesz np sam ocieplać. Przy poddaszu dom po podłodze jest wiekszy bo odchodzą ci metry pod skosami... Przy podłogówce dwa rozdzielacze, itd...
    Budując na szkodach górniczych wykonanie lanego stropu może wymaganie nawet w domu parterowym.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja nie mam na pietrze, a na parterze mam filigran. A w nowej parterówce (już nie na szkodach) będę kładł filigrana ze względów estetycznych i użytkowych . poza tym nie chce mi się robić kolejnego sufitu podwieszonego

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smarczek Zobacz post
    A dlaczego parter wyjdzie finalnie taniej niż z poddaszem?
    Ktoś robił kiedyś obliczenia i wychodzi z nich, że w większości przypadków dom do 120m2 taniej wyjdzie parterowy a powyżej tej powierzchni tańszy może być z poddaszem.
    Tak jak pisał przedmówca w domu parterowym nie traci się powierzchni na schody, nie ponosi się kosztu schodów (u mnie to było np. 15tyś), czasami nie trzeba robić stropu.

    Ja jakby co mam dom z poddaszem, ale uważam, że parterowy ma wiele zalet: brak skosów, schodów, jeśli sam coś będziesz robił na budowie to więcej rzeczy i łatwiej możesz zrobić przy domu parterowym. Gdy coś się zepsuje, albo gdy będziesz chciał umyć elewacje - łatwiej to ogarnąć przy domu, do którego ścian masz dostęp z rusztowania warszawskiego. Moim zdaniem wizualnie też lepiej wygląda 90m2 dom parterowy niż o tej samej powierzchni dom z poddaszem.

  10. #10

    Domyślnie

    Przed wyborem projektu można się spotkać z architektem i omówić jakiego projektu szukać? Jak wygląda taka wizyta u architekta przed wyborem projektu i czy on wogóle będzie posiadał informacje co wybrać?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony