dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Umowa z dostawca - PGNiG a fotowoltaika

    Dzień dobry!

    Mam prośbę o pomoc, może ktoś wie, a ja się tak zdenerwowałam, ze nie mogę czekać do jutrzejszego dodzwonienia się na infolinie dostawców prądu. Do brzegu…

    Podpisałam umowę fotowoltaiki z zapewnieniem ze ze wszystkim zdazymy przed zmiana przepisów bo data wniosku się liczy.
    Mam już komponenty do założenia, a sam montaż ma być w przeciągu 2 tyg.

    Problem polega na tym, ze panu doradcy się przypomniało ze muszę zmienić dystrybutora prądu z PGNiG na PGE. Mam miesięczny okres wypowiedzenia co daje już kwiecień ze dopiero będę w PGE.

    1. Czy rzeczywiście muszę zmieniac dostawce? Nie da się tego zglosic do PGNiGe?

    2. Czy wiecie czy da się zmienić dystrybutora i od razu zglosic fotowoltaika do nowego mimo ze nadal trwa wypowiedzenie umowy?

    Czuje się jak ostatnia frajerka teraz z ta cała fotowoltaika, ze dałam się namówić. Kasa w błoto. Jeszcze będę przez nastepne 15lat musiała patrzeć na to i będzie mi to codziennie przypominalo jak dałam się wrobić w bambuko.

    Krew mnie zalewa

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej dotyczy to jak zawsze umowy kompleksowej - aby zostać prosumentem należy być związany z jednym sprzedawcą i dystrybutorem energii elektrycznej.
    A u koleżanki dystrybutorem jest PGE, a sprzedawcą PGNiG więc stąd problem. - naprawdę nikt nie poinformował wcześniej?
    Trochę smutne bo Internet jest pełen tej informacji!
    https://atumenergy.pl/n/prosument-kt...g-ustawy-o-oze
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Można byłoby to zrobić tak - wypowiedzieć umowę. W tym czasie postawić instalację i przygotować wszystkie potrzebne dokumenty.
    19 marca upływa termin 30 dni i złożyć wniosek o umowę kompleksową wraz z odbiorem instalacji FV.
    Być może zmieścisz się w ramach czasowych - jeśli będzie wszystko dograne - tzn przepływ dokumentów.
    Możesz jeszcze napisać pismo o przyspieszenie okresu wypowiedzenie do PGNiG ale szczerze - należy to zrobić na piśmie, osobiście z potwierdzeniem odbioru bo - Spółka teraz ma "zawalenie pracy" po pierwsze z wnioskami od spółdzielni, instytucji , programem związanym z 12 stopniem zasilania, no i przede wszystkim dostali kasę - wsparcie na nowe przyłącza gazu - co miało być odroczone do drugiej połowy 2023 r - ale kasa się znalazła i jest zielone światło na inwestycje w sieć.
    Trzeba być dobrej myśli.
    Powodzenia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Najprawdopodobniej dotyczy to jak zawsze umowy kompleksowej - aby zostać prosumentem należy być związany z jednym sprzedawcą i dystrybutorem energii elektrycznej.
    A u koleżanki dystrybutorem jest PGE, a sprzedawcą PGNiG więc stąd problem. - naprawdę nikt nie poinformował wcześniej?
    Trochę smutne bo Internet jest pełen tej informacji!
    https://atumenergy.pl/n/prosument-kt...g-ustawy-o-oze

    No właśnie nikt nic nie mowil, a umowę podpisywaliśmy w styczniu wiec można byłoby to zrobić na spokojnie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Można byłoby to zrobić tak - wypowiedzieć umowę. W tym czasie postawić instalację i przygotować wszystkie potrzebne dokumenty.
    19 marca upływa termin 30 dni i złożyć wniosek o umowę kompleksową wraz z odbiorem instalacji FV.
    Być może zmieścisz się w ramach czasowych - jeśli będzie wszystko dograne - tzn przepływ dokumentów.
    Możesz jeszcze napisać pismo o przyspieszenie okresu wypowiedzenie do PGNiG ale szczerze - należy to zrobić na piśmie, osobiście z potwierdzeniem odbioru bo - Spółka teraz ma "zawalenie pracy" po pierwsze z wnioskami od spółdzielni, instytucji , programem związanym z 12 stopniem zasilania, no i przede wszystkim dostali kasę - wsparcie na nowe przyłącza gazu - co miało być odroczone do drugiej połowy 2023 r - ale kasa się znalazła i jest zielone światło na inwestycje w sieć.
    Trzeba być dobrej myśli.
    Powodzenia.
    Jeszcze sprawdziłam w naszej umowie z PGNiGe, że jako OSD mamy Innogy, a nie PGE.
    Czy w takim razie nie powinniśmy podpisać umowy z Inngoy a nie PGE?

    Dziękuję za rady. Jak widać z jakimś szachrajstwem podpisałam umowę na fotowoltaikę

  6. #6

    Domyślnie

    Złóż wniosek online o przeniesienie umowy, ale zamontuj instalacje i z papierami jak najszybciej rób zgłoszenie. Od dnia przyjęcia zgłoszenie leci termin 30 dni na uruchomienie i muszą wymienić licznik w tm terminie na 2 kierunkowy. Umowy kompleksowe dopina się później z ogromnym poznieniem, ja na swoją czekałem pół roku. Najważniejsze jest uruchomienie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony