Mam drzwi drewniane, ocieplane firmy Węgrzyn - http://www.wegrzyn.biz/
Zdjęcia w moim dzienniku.

Mimo, że są bardzo ładne, to ich nie polecam. Dlaczego?

Po pierwsze, warunki gwarancji są bardzo dziwne (dowiedziałem się o tym dopiero po zakupie). Np. warunkiem uznania reklamacji jest okazanie rachunku za montaż drzwi tzn. że nie można ich zamontować samodzielnie, nie może też tego zrobić ktoś, kto nie ma firmy.

Po drugie, gwarancja nie obejmuje także drzwi posiadających jakiekolwiek uszkodzenia, tzn. jeśli zostaną zarysowanie lub drapnięte przez psa lub kota - nie ma gwarancji.

Takich kwiatków w karcie gwarancyjnej jest sporo.

No i najważniejsze - drzwi są lakierowane lakierem wodnym. Oznacza to, że można je myć tylko wodą. Przekonałem się o tym, gdy na czas ocieplania i tynkowania domu zakleiłem drzwi folią. Użyłem do tego papierowej taśmy malarskiej. Po tygodniu, gdy zdjąłem taśmę - został klej, którego nie można niczym usunąć. Dzwoniłem do producenta, i zostałem poinformowany, że na drzwiach nie można przyklejać taśmy, nawet na tydzień.

Szkoda, że nie piszą o tym w karcie gwarancyjnej lub instrukcji obsługi.

Gdybym miał teraz kupować jeszcze raz - na pewno bym ich nie kupił. Wziąłbym metalową Gerdę, nad którą się zastanawiałem, ale bardziej mi się podobały drzwi drewniane.