dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 112 z 128
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 2541
  1. #2221

    Domyślnie

    Pytanie czy propozycja drzwi jest celowa, czy tylko proponują Ci to co samo mogą Ci załatwić i jeszcze zarobić na tym. Ja do PCV ma mieszane uczucia, bo dla mnie cały czas jest to nisza w tym kraju. Z Pagenem miałem za mało do czynienia abym dał Ci jakąś obiektywną opinię. Za to Mar-Tomy znam i mogę polecić, choć w podobnym przedziale cenowym jak mają to być stalówki to zobacz sobie na Wikędy w serii Termo Prestige Lux albo na KMT Supertherm.
    Nie piszesz nic o samym domu. Z czego jest postawiony, od której strony świata są drzwi zewnętrzne, czy jest wiatrołap itd itd. To mocno ogranicza pomoc i daje dużo losowości w podawaniu modeli i firm.
    Nie wiem czy masz też w planach rozważać drzwi drewniane. Tam sugeruję pooglądać to co ma CAL w ofercie albo Stolpaw czy Urzędowski.

  2. #2222
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mgutek

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Siewierz
    Kod pocztowy
    42-470
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dom szkieletowy, w ścianach wełna 10 cm + osb + styropian 15 cm.
    Drzwi od południa. Wiatrołap jest.

    Proponują PAGENa do takie będą okna. Z nimi cały czas współpracują.

    O Martomach dużo czytałem i byłem zdecydowany. Wczoraj dostałem jednak ofertę na te PAGENy z PCV, o których praktycznie nie ma żadnych informacji...

  3. #2223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Jakościowo CAL jest moim zdaniem wyżej jak Barański czy Erkado.
    ...
    Z tych wszystkich drzwi jakie wymieniłeś to tak na prawdę ja brałbym pod uwagę CALa i Wikędy ale w najwyższej serii Termo Prestige Lux.
    No chyba właśnie taki wybór mi pozostaje.
    Ciekawe, ze CAL nie ma w katalogu 2018 i 2019 i w cenniku drzwi z kolekcji Kamiennej i nie ma tez informacji ile kosztuje zmiana stalowych aplikacji na kamienne lub ze stali cortenowskiej.

    Wg katalogu CAL z 2017 roku ramiaki pionowe są wzmacniane stalowym ceownikiem.
    W kolejnych katalogach nie pokazano tego ceownika - może już go nie ma?
    Czy warto dopłacać do wzmocnienia "Komfort Plus" - płaskownik alu za 500 PLN netto ?
    Czy np. lepiej jest zamówić "dąb na sośnie" i dopłacić 500 PLN za powyższe wzmocnienie "Komfort Plus" czy w podobnej cenie zamówić pełny dąb?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #2224

    Domyślnie

    Drzwi drzwiami, ale ja bym Ci jeszcze doradzała wybrać do nich bardzo dobre zamki. Obok na osiedlu w ciągu jednej nocy złodzieje otworzyli 3 domy i bez problemu je okradli. Jeżeli będziesz zabierał się za montaż drzwi i będziesz się zastanawiał nad zamkami to polecam Ci

    Od moderacji: "Rozumiem" reklamy, ale żeby tak sztucznie podciągać je pod ten temat?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 25-07-2019 o 10:03 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  5. #2225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Złodziej wchodzą najłatwiej przez okna.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #2226

    Domyślnie

    I nawet w reklamach czuję, że ktoś myli pojęcie zamka i wkładki.

    Każdy producent ma swoje przekonania co do użytych komponentów i tak na prawdę obecnie najpopularniejsze są wkładki Wilka (Mat-Tom, Wikęd, Doorsy etc.) i wkładki LOBowskie do tańszych drzwi.

  7. #2227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Złodziej wchodzą najłatwiej przez okna.
    Jak pooglądałem filmiki "włamywaczy" na YT i popatrzyłem na drzwi sąsiadów w bloku, to łatwiej zazwyczaj przez drzwi.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-08-2019 o 16:13

  8. #2228

    Domyślnie

    Każdy włamuje się tam gdzie jest najłatwiej. Jak okna są słabej jakości to wejdzie oknem (mowa np. o domu jednorodzinnym a nie 4tym piętrze w bloku). Jak drzwi są słabe, a okna dobrze zabezpieczone to wejdzie ktoś drzwiami - proste i logiczne zarazem. Najlepiej dobrze żyć z sąsiadem - alarm 24h/7 i w razie czego zadzwoni gdzie trzeba w razie kłopotów.

  9. #2229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Policmajstry różnej maści też zwykle włamują się drzwiami.
    Jakbym stał przed problemem wyboru drzwi - szukałbym producenta TYCH drzwi...
    https://img3.demotywatoryfb.pl//uplo...595_UqP4I7.mp4

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #2230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Oddzielmy włamania do domków od blokowych.
    W domkach okna i to w kolejności
    - balkon dwuskrzydłowe z ruchomym slupkoem
    - okna
    W blokach drzwi wejściowe
    Statystyki robią włamania do bloków stąd ciągle przeświadczenie że drzwi wejściowe w domku muszą być pancerne

  11. #2231
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    pytanie czy ktoś miał styczność z drzwiami z tej firmy https://inspiro.online/pl/i/Budowa/19. Piszą że są na rynku od wielu lat zajmowali się tylko deweloperami a od 2017 dopiero weszli na rynek sprzedaży bezpośredniej.

  12. #2232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Jakie mają ceny?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #2233
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    sprzedaż przez internet więc można sobie skonfigurować i automatycznie podaje cene albo można kupić przez allegro

  14. #2234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    pytanie czy ktoś miał styczność z drzwiami z tej firmy https://inspiro.online/pl/i/Budowa/19. Piszą że są na rynku od wielu lat zajmowali się tylko deweloperami a od 2017 dopiero weszli na rynek sprzedaży bezpośredniej.
    Przegooglowałem tą firmę. Rejestracja działalności 2011.Ok. Siedziba w jakimś mało reprezentatywnym budynku magazynowym. Ok. Strona internetowa: połowa tekstów po łacinie....
    Ale najważniejsze: producent - Stalprodukt Zamość, czyli firma która zaopatruje połowę taniego rynku polskich drzwi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #2235
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    ok dzięki. a już człowiek miał nadzieje że okazje znalazł

  16. #2236
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lena A

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-185
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!

    Nie znam się na tym zupełnie a muszę wymienić drzwi wejściowe do mieszkania (wejście z balkonu, myślałam o czymś z naciskiem na termoizolację/szczelność). Odwiedziłam kilka salonów w Gdyni: Cala, Urzędowskiego i Bona (oferują Gerde i KMT). Wiadomo każdy zachwala swoje a róznice w cenach znaczne Zaczęłam więc szukać jakiś podpowiedzi w internecie. No i pogubiłam się zupełnie, z jednej strony pochwały ale zaraz problemy przy reklamacjach
    No i podstawowe pytanie: Drewno czy metal ?
    Drzwi są na wschód, słońce pali u nas niemiłosiernie. U sąsiadów drzwi metalowe - całe w plamach i wyblakłe. Z drugiej strony drewno chyba też nie lubi takiego słońca ?
    Czy ktoś może podpowiedzieć jaki materiał wybrać ?

  17. #2237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wschód nie jest problemem dla drzwi. Jeśli już mowa o warunkach to gorzej wygląda południe i zachód. Z tym, że ja na setki drzwi zamontowanych ze wskazanych firm nie miałem problemów z drzwiami.
    Wybierz te, które Ci będą najlepiej się podobały i miały dobry montaż.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #2238

    Domyślnie

    odwieczne pytanie Aluminium czy drewno? mam 2 oferty:
    1. Wisniowski Creo - ok 15k z montazem
    2. Megacal Presenta - ok 17k z montazem.

    Podobne wykończenie, ukryte zawiasy, zbliżone parametry cieplne. Czy jest coś, co sprawia, że jedne będą lepsze od drugich, czy raczej zasugerować się ceną?

  19. #2239

    Domyślnie

    Witam!

    pytanie czy mogę drzwi docelowe zainstalować przy montażu okien (przed tynkowaniem, wylewkami itd), zaznaczam, że wchodził i wnosił będę wszystko przez garaż, czy w takiej sytuacji drzwiom grozi zniszczenie?

    Z góry dziękuję!

  20. #2240

    Domyślnie

    Jeżeli wcześniej je zabezpieczysz folią i zamkniesz na klucz, to można je zamontować.
    My tak mieliśmy i wytrzymały prawie cały etap budowy bez uszczerbku.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

Strona 112 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony