dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 117 z 128
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 2541
  1. #2321

    Domyślnie

    Cześć, proszę o radę jakiego producenta drzwi powinienem wybrać jeżeli chce mieć elektrozaczep i sterowanie otwieraniem np klawiaturą. Zakładam, że może się okazać, że producent może mieć dobrej jakości drzwi ale elektronikę już marnej jakości. Nie jestem majsterkowiczem, więc sam nie planuję tego zakładać, wolę żeby odbyło się to przy montażu drzwi. Drzwi będą zadaszone.
    Pozdrawiam

  2. #2322
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wystarczy, że zamówisz drzwi z elektrozaczepem (z wyprowadzeniem kabelków) a resztę zlecisz elektrykowi / specowi od systemów inteligentnych. I tak się bez nich nie obejdzie, bo musisz zrobić doprowadzenie prądu 12V (dokupić transformatorek) i zainstalować klawiaturę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #2323

    Domyślnie

    Nie musisz kupować konkretnej marki drzwi aby mieć coś takiego. Pytanie jeszcze czy klawiatura ma być na drzwiach czy obok. Jak NA to jednak jakiś gotowiec przydałby się. Wikęd ma coś takiego ale do najtańszych rozwiązań to nie należy. Jak ma klawiatura być w ścianie na przykład to każde drzwi z elektrozaczepem. Oczywiście jak pisał Finlandia - 12V a nie 230V, bo i takie przypadki były .

  4. #2324
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baanaan

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Poszukuję drzwi podobnych do tych ze zdjęcia. Producent od którego pobrałem to zdjęcie ma słabe opinie dotyczące reklamacji i terminów, dlatego jestem zmuszony szukać innego. Drzwi w kolorze zielonym, w stylu angielskim.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi-zewnetrzne-zieloneangielskie-reki-grube-grzybno-527056639.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	451515

  5. #2325

    Domyślnie

    Robiłam wyceny drzwi:
    KMT 13s2 Antracyt:
    Supertherm z poszerzeniem podprogowym - 4750 brutto
    Plus 75 MAX z ościeżnicą drewniano-stalową ciepłą i poszerzeniem
    podprogowym - 3950 brutto

    Wikęd: 38 Antracyt:
    Termo Prestige LUX z poszerzeniem podprogowym - 5100 zł brutto
    Optimum z ościeżnicą termo - 4600 zł brutto

    I nie wiem które wybrać. Sprzedawca poleca nam KMT, bo montuje je od wielu lat, a Wikędy od niedawna.
    Drzwi skierowane na północny-zachód, jak będzie zachodziło słońce, to będą na nie padać promienie słoneczne. Drzwi schowane są w podcieniu (cofniete względem lica domu), więc można powiedzieć, że będą zadaszone. W miejscu gdzie się budujemy momentami strasznie wieje, boje sie trochę podmuchów spod drzwi, dlatego że nie mamy wiatrołapu. Hol w litere L prowadzi prosto z salonu do drzwi wyjsciowych.
    Tak sobie myślę, że jeśli miałabym zaplacic 4600 za optimum, to chyba lepiej wybrac superthermy?? Nie wiem czy chce iść w te prestige lux, bo czytałam że są z nimi różne problemy, szczególnie w tym kolorze. Zastanawiam sie czy wystarczą nam te 75max czy może lepiej inwestowac w superthermy?

  6. #2326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na szybko sprawdziłem katalogi. Kmt Supertherm w tej konfiguracji powinno kosztować max 200 zl mniej niż Termoprestiże. ale ok. Powiedzmy że ktoś ma różne rabaty zakupowe i jest ciut więcej.
    W przypadku braku wiatrołapu brałbym drzwi jak najszczelniejsze, czyli z tych wymienionych serii. Nie mam doświadczeń z Superthermami. Jedynie na ekspozycjach targowych, gdzie prezentowały się obiecująco.

    Co do konfiguracji: diabeł tkwi w szczegółach. Poszerzenia - mam nadzieję, że dopasowane tak, by nie stały dalej na cegłach

    Ze swojej strony jednak mam większe przekonanie do drzwi drewnianych a dobre konstrukcje można kupić niewiele drożej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #2327

    Domyślnie

    No właśnie miałoby być podmurowane 10cm i na to poszerzenie 12cm, albo odwrotnie, tak samo z oknami, a to źle? Jedna rzecz tylko w tych superthermach mnie przeraza - ich grubość i ciężar... wczoraj jeszcze podjechałam, do jednego salonu, gdzie mieli 75 i 90 na wystawce. Kurde no jak drzwi do sejfu pancernego... Zapytałam o wikęd prestige lux, to z kolei tam akurat Pan odradzal tą najwyższą półke, a polecał wziąć drzwi 75 z ościeżnicą drewnianą, obleczoną staląz wikędu albo Martom passive. To może jednak te KMT 75 z ościeżnicą drewniano-stalową??

  8. #2328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kluczowa jest dla Ciebie szczelność a jedynie te najwyższe serie mają uszczelkę opadającą.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #2329

  10. #2330

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorka2020 Zobacz post
    No właśnie miałoby być podmurowane 10cm i na to poszerzenie 12cm, albo odwrotnie, tak samo z oknami, a to źle? Jedna rzecz tylko w tych superthermach mnie przeraza - ich grubość i ciężar... wczoraj jeszcze podjechałam, do jednego salonu, gdzie mieli 75 i 90 na wystawce. Kurde no jak drzwi do sejfu pancernego... Zapytałam o wikęd prestige lux, to z kolei tam akurat Pan odradzal tą najwyższą półke, a polecał wziąć drzwi 75 z ościeżnicą drewnianą, obleczoną staląz wikędu albo Martom passive. To może jednak te KMT 75 z ościeżnicą drewniano-stalową??
    Chyba trochę pomieszałeś różne drzwi . Wikęd ma ościeżnice stalowe albo Termo (profil alu - kompozyt - profil alu, w najwyższej serii jest jeszcze wypełnienie izolacyjne).
    KMT ma ościeżnice drewniane z poszyciem metalowym.

    Pod Twoje rozterki ja brałbym pod uwagę Mar-Tomy Passive, Wikędy Termo Prestige Lux albo KMT Superthermy. Brak wiatrołapu nie jest zbrodnią. Duża część ludzi co go ma wcale nie zamyka drzwi lub nawet tam drzwi nie montuje i kupują drzwi klasy o 1 oczko niżej. Co do koloru antracytowego w Wikędzie to sam taki mam od nich od kilku dobrych lat na pełnym słońcu bez zadaszenia i nawet śladu nie ma po jakiś odbarwieniach czy coś. Kolor taki jaki był taki jest obecnie. Nawet ostatnio ktoś prosił mnie o porównanie z nowym wzornikiem kolorów i różnica jest minimalna. Jak na kilka lat na pełnym słońcu to chyba dobrze . Oczywiście teraz jakbym zamawiał to wziąłbym w najwyższej serii, no ale wymiana dobrych drzwi na lepsze + zniszczenie elewacji to już chyba nie na moje nerwy chwilowo .

  11. #2331

    Domyślnie drzwi stalowe zewnętrzne KMT Wikęd Setto

    Cześć, przymierzam się do zakupu drzwi stalowych zewnętrznych. Wybrałem drzwi stalowe ze względu na ich mniejszą cene. Drzwi będą zamontowane od strony południowej. Przeglądając forum zauważyłem, że duża część wybiera drzwi firmy wikęd. Szukam też innych marek, które dorównują swoją jakością, szczelnością oraz termoizolacyjnością do drzwi wikęd, a są przy tym tańsze. Kwota jaką chciałym przeznaczyć na drzwi to do 3500-4000zł. Fajnie jakby do progu danej marki drzwi były dopasowane klinaryty, ale to nie jest konieczność. Za drzwi firmy wikęd o grubości 76mm trzeba przeznaczyć 3700zł. W podobnej cenie znalazłem też drzwi KMT o tej samej grubośći, jednak budowa oscieżnicy wydaję mi się lepsza od oscieżnicy wikęd. Znalazłem też drzwi zewnętrzne firmy Setto model diego 92 gdzie grubość skrzydła ma 92 mm, a koszt wraz z wysyłką wynosi 3300zł. Pisze bo poszukuje jeszcze innych producentów drzwi, które w cenie do 3500-4000zł będą faworytem. Za wszelkie porady i propozycje z góry dziękuję. Poniżej zamieszczam linki
    https://www.kupujdrzwi.pl/pl/p/DIEGO-92/1288
    https://allegro.pl/oferta/drzwi-zewn...nox-9183867792
    https://allegro.pl/oferta/drzwi-wejs...nox-8948032542

  12. #2332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Rzuciłem okiem na linki. Setto nie znam (tzn mam ofertę ale nie proponuję. Całkiem niedawno w jakimś temacie miażdżąco przewałkowałem komuś ofertę pewnych "markowych drzwi z marketu" w hitowej cenie w stosunku do wersji katalogowej.
    Na tych aukcjach Wikęd jest sprzedawany z niewielkim rabatem (bez problemu uzyskasz taki w sklepie, w którym kupowałeś okna), KMT podobnie. Żadne okazji.

    KMT 75 plus mają faktycznie ciekawszą ościeżnicę i szeroki wybór progów, także takich fatalnych. Wersji z zamkiem MAX absolutnie nie polecam.

    Wikęd - jest liderem w swojej klasie i do niego konstrukcyjnie nawiązuje wiele firm.

    Aha, coś na plus :
    - polecam zakup drzwi na miejscu, nie przez internet. Raz - dostaniesz je z Vat 8% także jest szansa że niemal w tej samej cenie będziesz miał z montażem. I gwarancją. Bo przez allegro dostaniesz gwarancję, ale też odpowiedź, że niemal każda wada wynika ze złego montażu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #2333

    Domyślnie

    Finlandia, na jakie marki jeszcze warto zwrócić uwagę?

  14. #2334

    Domyślnie

    Finlandia, a spośród tych trzech? Vetrex, Wiatrak, Gerda?
    Na który najlepiej zwrócić uwagę?

  15. #2335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Słuchajcie, nie mogę nic polecić, bo nie znam tych produkcji osobiście a rzeczy zasłyszane ? Sam im wielokrotnie ulegałem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #2336

    Domyślnie

    Jakie drzwi ALU brać pod uwagę? (zwykłe bez naświetli)
    Jakie firmy robią drzwi dobrej lub bardzo dobrej jakości?
    Koniecznie ukryte zawiasy.
    Proszę o kilka propozycji osoby z takimi drzwiami albo osoby, które mają temat obcykany i wiedzę.

  17. #2337
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rafikdm

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Pszczółki
    Kod pocztowy
    83-032
    Posty
    2

    Domyślnie

    Posiadam domek z 2006r z rynku wtórnego w którym mieszkam od 8 lat. Przyszedł czas na remont i tu wymiana drzwi zewnętrznych. Domek posiada wiatrołap w którym jest kaloryfer i niestety zwykle drzwi do garażu. Proszę o pomoc w wyborze drzwi do 5 tyś.
    Dziękuję

  18. #2338
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rafikdm

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Pszczółki
    Kod pocztowy
    83-032
    Posty
    2

    Domyślnie

    Posiadam domek z 2006r z rynku wtórnego w którym mieszkam od 8 lat. Przyszedł czas na remont i tu wymiana drzwi zewnętrznych. Domek posiada wiatrołap w którym jest kaloryfer i niestety zwykle drzwi do garażu. Drzwi będą zadaszone. Aktualnie otwierają się do wewnątrz i są od strony północnej. Proszę o pomoc w wyborze drzwi do 5 tyś.
    Dziękuję[/QUOTE]

  19. #2339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Realnie wybór ułatwiłoby poznanie wymiarów otworu. To często wyznacza możliwości...
    Na dobre drewno 5tys może być już trochę za mało. Stalowe bez problemu, np. Wikęd jest uznaną marką, ale czy na pewno je dopasujesz do oczekiwań to niewiadomo

  20. #2340

    Domyślnie

    Czy coś się stało z cenami czy kogoś poniosło? Dostałem ofertę na drzwi 90 TP lux model 38 z szyba mleczna rakmka i klamka prestige z zabezpieczeniem czarne za 7400 z VAT bez montażu

Strona 117 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony