dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 128
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2541
  1. #1001

    Domyślnie

    Przy drzwiach z PCV z wypełnieniem adeco czy innym ozdobnym z dostawką , problemem może być zbyt mała szerokość . Jeśli masz 140cm szeroki otwór to po odjęciu na pianę robi się 137 cm do tego w takim układzie dostawka musi być w osobnej ramie łączona najlepiej na specjalnym łączniku , do tego szerokość szyby w dostawce w stosunku do wysokości przy szkle nie hartowanym też musi się zawierać jak 1:6 . Więc biorąc to wszystko pod uwagę to przy tym układzie może się okazać że skrzydło czynne wyjdzie Ci z 75-80 cm a to trochą wąsko... Przy drzwiach otwieranych do wewnątrz można to zrobić w jednej ramie a wtedy skrzydło można zrobić już nieco większe.

  2. #1002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A ja uważam, że za 10 lat wszyscy będą tu psioczyć na drzwi stalowe, że to g.. Całym sercem jestem za drewnem, ale to inne ceny.
    Zawsze uważanie patrzę na "stalówki" użytkowane przez parę lat i nie ma się czym podniecać, bo wyglądają tak sobie. Szczególnie Gerda panelowa - wierzch nadaje się do wymiany, a że to kosztuje to w rękę idzie pędzel i farba.. i efekt.. brrrr!

    Ps. Sprawdź jakieś lokalne firmy robiące drzwi (np. Zbigmet, w Kobyłce też jest jakiś producent). Może oni się podejmą tej wysokości.
    I jeszcze Wiśniowski - rozwinął swoje drzwi z aluminium.
    Aha - te wskazania nie oznaczają że "polecam" to drzwi.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-03-2013 o 14:18

  3. #1003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aga2011

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ... (widziałem ostatnio może 2 -3 letnie drzwi, gdzie były podoklejane uszczelki gumowo, bo już tak wiało.
    Czy może były to drzwi gerdy ?

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30 Zobacz post
    Przy drzwiach z PCV z wypełnieniem adeco czy innym ozdobnym z dostawką , problemem może być zbyt mała szerokość . Jeśli masz 140cm szeroki otwór to po odjęciu na pianę robi się 137 cm do tego w takim układzie dostawka musi być w osobnej ramie łączona najlepiej na specjalnym łączniku , do tego szerokość szyby w dostawce w stosunku do wysokości przy szkle nie hartowanym też musi się zawierać jak 1:6 . Więc biorąc to wszystko pod uwagę to przy tym układzie może się okazać że skrzydło czynne wyjdzie Ci z 75-80 cm a to trochą wąsko... Przy drzwiach otwieranych do wewnątrz można to zrobić w jednej ramie a wtedy skrzydło można zrobić już nieco większe.
    O, i to są argumenty
    Aczkolwiek wymiary drzwi to 140/235 a sam otwór ma aż 154 cm szerokości.

  5. #1005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bynajmniej żadne to argumenty
    wykonanie takich drzwi w odpowiednim profilu PVC i mamy nawet ładną szybkę z boku, nawet w jednej tafli z obustronna hartowaną bądź laminowaną szybką
    A jeśli szerokość jest tak jak piszesz będzie tylko lepiej
    W załączonej poniżej wizualizacji :
    światło przejścia przez drzwi - 870 mm
    światło szyby - 270 mm
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OFR-0002.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	180186  
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #1006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga2011 Zobacz post
    Czy może były to drzwi gerdy ?
    Skąd wiedziałaś ?

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    bynajmniej żadne to argumenty
    wykonanie takich drzwi w odpowiednim profilu PVC i mamy nawet ładną szybkę z boku, nawet w jednej tafli z obustronna hartowaną bądź laminowaną szybką
    A jeśli szerokość jest tak jak piszesz będzie tylko lepiej
    W załączonej poniżej wizualizacji :
    światło przejścia przez drzwi - 870 mm
    światło szyby - 270 mm
    .. Jarooo jasne że stosując szkło hartowane zmienisz proporcje na bardziej użytkowe , tylko weź jeszcze pod uwagę że przy takim skrzydle nie każdy wzór adeco wejdzie...

  8. #1008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    każdy wzór wypełnienia się zmieści nie wiem dlaczego piszesz, że nie.
    Nakładkowy wymusza zastosowanie aluminium - co nie zmienia faktu, że dalej doświetle jest wykonalne, mało tego, w tym wymiarze można zrobić drzwi bez doświetla, jako dwuskrzydłowe z wypełnieniem czy nakładką
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    każdy wzór wypełnienia się zmieści nie wiem dlaczego piszesz, że nie.
    Nakładkowy wymusza zastosowanie aluminium - co nie zmienia faktu, że dalej doświetle jest wykonalne, mało tego, w tym wymiarze można zrobić drzwi bez doświetla, jako dwuskrzydłowe z wypełnieniem czy nakładką
    Jareko, czyli że Adeco może zrobić takie drzwi otwierane do zewnątrz?
    Ciekawe dlaczego usłyszałam że to niemożliwe przy drzwiach z naświetlem. Bez naświetla gdybym brała, standardowe 100 czy 90-wtedy nie będzie problemu-tak usłyszałam.
    Byłam na budowie, zmierzyłam otwór i ma dokładnie 154 cm szerokości (a wymiar drzwi w projekcie 140/235-czemu projektant dał aż tyle cm luzu???)

  10. #1010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Adeco to wypełnienie bądź nakładka - i nie ma znaczenia czy otwierane na zewnątrz czy do środka
    W domkach jednorodzinnych i nie tylko dąży się do tego, by drzwi otwierały się na zewnątrz - dlaczego?
    Okno ma wiele miejsc dociskających skrzydło do ościeżnicy - jak wieje wiatr nic się nie dzieje.
    Drzwi natomiast tych punktów ma mniej i wystarczy lekki podmuch wiatru by przy drzwiach otwieranych do środka stały się one nieszczelne - przy otwieranych na zewnątrz skrzydło wiatrem dociskane jest do ościeżnicy dodatkowo się uszczelniając
    W domkach jednorodzinnych przepis ppoż mówiący o sposobie otwierania drzwi nie ma zastosowania
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #1011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    np w firmie cel akurat w moim przypadku drzwi 90 wklada sie w otwor w scianie o wymiarach 106cm.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Adeco to wypełnienie bądź nakładka - i nie ma znaczenia czy otwierane na zewnątrz czy do środka
    W domkach jednorodzinnych i nie tylko dąży się do tego, by drzwi otwierały się na zewnątrz - dlaczego?
    Okno ma wiele miejsc dociskających skrzydło do ościeżnicy - jak wieje wiatr nic się nie dzieje.
    Drzwi natomiast tych punktów ma mniej i wystarczy lekki podmuch wiatru by przy drzwiach otwieranych do środka stały się one nieszczelne - przy otwieranych na zewnątrz skrzydło wiatrem dociskane jest do ościeżnicy dodatkowo się uszczelniając
    W domkach jednorodzinnych przepis ppoż mówiący o sposobie otwierania drzwi nie ma zastosowania
    Ok. Czyli gdybym się zdecydowała na Adeco to zrobią mi otwierane na zewnątrz i nawet będzie to miało ręce i nogi? W sensie, drzwi będą nadal proporcjonalne i ładne....?

    Kolejne pytanie w związku z tym, pewnie głównie do Jareko bo wiem że masz w ofercie Adeco-na stronie Adeco zmienili teraz kolekcje. Część w ogóle wypadła, przybyło innych, część kolekcji jest dostępna tylko przy drzwiach nakładkowych, kolekcje nazwijmy je "wsadowe" nie mają opcji koloru w okleinie, a taka mnie interesowała. Ja robiłam wycenę trochę wcześniej, czy wg tej konfiguracji, sprzed 2-3 miesięcy zrobią mi "moje" drzwi? Czy muszę na nowo konfigurować z nowych kolekcji?

  13. #1013

    Domyślnie

    Aaaa, i jeszcze jedno co mi po głowie chodzi.
    Jaka jest zasadnicza różnica między wypełnieniem nakładkowym a wsadowym? Poza ceną, bo udało mi się ustalić że nakładkowe droższe...?

  14. #1014

    Domyślnie

    Kto szuka nie błądzi Znalazłam już podstawowe różnice na stronie Adeco między nakładkowym a wsadowym wypełnieniem.
    A poza stroną wizualną, jaka jest różnica? Które bardziej praktyczne, czy wypełnienia nakładkowe mają jakieś wady o których warto wiedzieć??

  15. #1015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ankladkowe wymusza konstrukcje z aluminium - to podstawowa roznica takze w cenie. Natomiast obustronna nakladka to drzwi najcieplejsze z cieplych, do domow energooszczednych i pasywnych rozwiazanie idealne
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #1016

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ankladkowe wymusza konstrukcje z aluminium - to podstawowa roznica takze w cenie. Natomiast obustronna nakladka to drzwi najcieplejsze z cieplych, do domow energooszczednych i pasywnych rozwiazanie idealne

    Aspiracji na wybudowanie domu pasywnego to ja nie mam

    A co z poprzednim pytaniem o kolorystykę? Bo na stronie Adeco w konfiguratorze już tylko niektóre kolekcje w wersji nakładkowej mają okleiny, a wsadowe nie mają. Ja jakiś czas temu zrobiłam konfigurację na drzwi z wypełnieniem wsadowym z okleiną orzech. I takie bym chciała.

  17. #1017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i spoko, będziesz miała
    Nakładki w 99% są lakierowane a nie okleinowane
    Wsad był i jest okleinowany w ogromnej większości
    chyba nie dostrzegłaś możliwości konfiguratora - są okleiny - poniżej przykład pierwszy z brzegu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Adeco Polska Sp. z o.o. _ Konfigurator1.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	180463  
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #1018

    Domyślnie

    no własnie tam szperam od ponad godziny, kombinuję i już widzę że w serii Classica i Inoxa coś tam znajdę z okleiną

  19. #1019

    Domyślnie

    No właśnie zdjęcie zrobiłam sama ale niestety nie są to drzwi sąsiada bo tak bym zapytała w innym bloku zrobiłam zdjęcie więc głupio mi trochę pukać do obcych ludzi

  20. #1020

    Domyślnie

    Przejrzałem praktycznie cały wątek w poszukiwaniu opinii na temat drzwi Nicewicza, ale tylko na pierwszych stronach znalazłem wzmiankę, że są ładnie wykonane i na tym koniec. Fakt "macałem" te drzwi i robią wrażenie.
    Drzwi występują w wersji 59mm i 72mm oraz sosna lub meranti. Przykładowo meranti w wersji 72mm z klamką za 100zł (), wkładkami na jeden klucz, czyli gotowe do używania wycenili mi na 4400zł. Planowałem przeznaczyć na drzwi max 4k. Jest sens pchać się w tak grube drzwi?
    Dla porównania sosna 59mm prawie 1k taniej.
    Dodam, że chodzi o drzwi 90
    Ostatnio edytowane przez Tysonq ; 06-04-2013 o 22:03

Strona 51 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony