dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 128
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 2541
  1. #1521

    Domyślnie

    Przede wszystkim w jednej cenie powinna być możliwość wyboru progu. Albo ciepły albo aluminium. Te z przekładkami siłą rzeczy będą droższe od całych kompozytowych.

  2. #1522
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    Czy możecie polecić jakieś drzwi zewnętrzne na otwór około 101 cm x 205 cm (w razie potrzeby można podwyższyć bo pod nadprożem jest spory kawałek styroduru). Interesuje mnie coś w prostym-nowoczesnym kształcie o dobrej izolacji termicznej. Materiał wykonania obojętny.
    Najchętniej coś w okolicach 2 tysięcy z montażem, maksymalnie 3 tysiące.

  3. #1523

    Domyślnie

    W zasadzie większość drzwi Ci podejdzie, bo otwór standardowy pod 90-kę.
    Prosty nowoczesny design, to może modny ostatnio antracyt w połączeniu z aluminium?

  4. #1524
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    Okna mam w orzechu, więc myślałem, żeby drzwi takie same zrobić. Nie mam kompletnie rozeznania w rynku producentów drzwi, a nie chcę wysyłać zapytań do wszystkich po kolei. Może polecisz jakąś firmę lub 2 które są w stanie wykonać względnie ciepłe drzwi za ok 2 tysiące maks 3.

  5. #1525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    205 wysokosci to troche za malo, takze przygotuj sie, ze trzeba bedzie wyciac 3-4 cm tego styroduru

  6. #1526

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    205 wysokosci to troche za malo, takze przygotuj sie, ze trzeba bedzie wyciac 3-4 cm tego styroduru
    Niekoniecznie: KMT z ościeżnicą 11CP i nic nie trzeba przycinać.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  7. #1527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Może i wciśniesz, ale jak zapianujesz? Poza tym wg mnie ta ościeżnica ma 2059mm w najniższym miejscu...
    Druga sprawa - zawsze mam dylemat: czy podkuć otwór na klasyczną mocniejszą futrynę, czy męczyć się z ustawianiem jej wiotkości

  8. #1528

    Domyślnie

    Zdecydowanie podkuć, bo i masz luz i Klient porządną ościeżnicę. Dwie pieczenie przy jednym ogniu. A montaż na styk bez jakiś minimalnych luzów to dla mnie katorga, bo ani tego ustawić ani zapianować.

  9. #1529
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    Doradzicie koledzy u jakiego producenta szukać takich drzwi? Czy w ogóle jest szansa na uzyskanie U na poziomie 1.0-1.3 W/m2K dla drzwi ze średniej półki 2-3 tyś zł? Do tej pory przepatrzyłem katalogi gerda i kmt i w obu tych firmach nic cieplejszego niż 1,7 nie znalazłem.

  10. #1530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Na papierze takie U znajdziesz jak bedziesz patrzył na drzwi bez przeszklen i zjakas forma cieplej futryny.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #1531

    Domyślnie

    Dokładnie. Badania na poziomie U=1,1 do 1,3 dla skrzydła pełnego + ciepła ościeżnica ewentualnie z ciepłym progiem. Dodasz przeszklenie i zamienisz ościeżnicę na standardową pełną to U skoczy Ci do 1,7 lub więcej.
    A producenci z ciepłymi ościeżnicami z ludzką kwotą za drzwi to KMT i Wikęd. Gerda i ościeżnica "perforowana" to szczerze nie wiem jakie parametry i nie chcę wiedzieć .

  12. #1532

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Obecnie mam na budowie tynkarzy. Lada moment będą robili wiatrołap i pojawiło się pytanie o końcową szerokość otworu dla drzwi wejściowych. W projekcie wymiary w świetle muru (So) to 1100mm. Aktualnie przed tynkiem jest tam 1110mm. Czy to nie za mało dla standardowych wymiarów? Domyślam się, że dojdą narożniki no i tynki po obu stronach. Ściany z Solbetu więc jakby co łatwo poszerzyć.

    Z drugiej strony doczytałem, że firma AFB z Krakowa za dopłatą +8% oferuje drzwi w tzw. II standardzie wymiarowym wynoszącym 108 x 209 cm - wówczas wymiary światła ościeżnicy wynoszą 94 x 200 cm. Drzwi w tym wymiarze przeznaczone są do zabudowy w otworze o wymiarach 110 x 210-212 cm.

    Czyli jak zostanie 1090mm po tynkach na gotowo nie będzie chyba źle?
    Ostatnio edytowane przez zaworek ; 24-06-2014 o 09:24

  13. #1533

    Domyślnie

    Jak będzie źle to się tynk podkuje. A tak poza tym to po co tynkujesz "wnętrze" otworu, przed montażem drzwi? Wystarczy, że wtynkują narożniki.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  14. #1534

    Domyślnie

    Tynk na gotowo we wnęce to tak zwany tynk na ostro. To zła praktyka?

  15. #1535

    Domyślnie

    Zła bo przeszkadza w montażu drzwi. No chyba, że montaż jest warstwowy (z użyciem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych)
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  16. #1536
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    Jesteś moim wybawcą dzięki

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Dokładnie. Badania na poziomie U=1,1 do 1,3 dla skrzydła pełnego + ciepła ościeżnica ewentualnie z ciepłym progiem. Dodasz przeszklenie i zamienisz ościeżnicę na standardową pełną to U skoczy Ci do 1,7 lub więcej.
    A producenci z ciepłymi ościeżnicami z ludzką kwotą za drzwi to KMT i Wikęd. Gerda i ościeżnica "perforowana" to szczerze nie wiem jakie parametry i nie chcę wiedzieć .

  17. #1537

    Domyślnie

    Bez przesady - to możesz wyczytać z katalogu lub dowiedzieć się dzwoniąc do pierwszego lepszego punktu.

  18. #1538

    Domyślnie

    Proszę o radę stoję przed wyborem drzwi zewnętrznych do domu zawsze myślałam o pcv ale do 3000 zł nie bardzo mogę znaleźć coś ciekawego czy dużo "gorsze/zimniejsze" będą drzwi stalowe (myślę o Wikęd).. ?

  19. #1539

    Domyślnie

    Wikęd porównujesz z jaką firmą z PCV? Bo tu już trzeba porównywać nie dość, że parametry to i jeszcze ogólny profil jakościowy producentów. Wikęd sprzedaję, PCV nie więc ciężko będzie mi porównać. Sam zamontowałem u siebie teraz Wikędy do letniaka (raczej domek wypoczynkowy całoroczny), bo wiem że to dobre drzwi w rozsądnej kasie.

    Do tego opisałaś za mało Twoich wymagań. Budżet do 3000,- i co dalej. Jak rozumiem jest to dom, jest tam jakiś wiatrołap? Z czego zbudowany dom, jakieś docieplenie ścian, jakie ogrzewanie, czy ewentualny wiatrołap jest ogrzewany (jaka temp w zimie)?

  20. #1540

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Wikęd porównujesz z jaką firmą z PCV? Bo tu już trzeba porównywać nie dość, że parametry to i jeszcze ogólny profil jakościowy producentów. Wikęd sprzedaję, PCV nie więc ciężko będzie mi porównać. Sam zamontowałem u siebie teraz Wikędy do letniaka (raczej domek wypoczynkowy całoroczny), bo wiem że to dobre drzwi w rozsądnej kasie.

    Do tego opisałaś za mało Twoich wymagań. Budżet do 3000,- i co dalej. Jak rozumiem jest to dom, jest tam jakiś wiatrołap? Z czego zbudowany dom, jakieś docieplenie ścian, jakie ogrzewanie, czy ewentualny wiatrołap jest ogrzewany (jaka temp w zimie)?
    Myślałam o Krispol - pcv ew. Aluplast - ale opinie ma różne...

    Dom z wiatrołapem z porothermu + 20 cm styro. W wiatrołapie będzie podłogówka...

Strona 77 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony