dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 16
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 308

Temat: Apel.

  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Sądząc, że moja wypowiedź skierowana jest do Ciebie złośliwie napisałeś o USA wiedząc, że tutaj mieszkam.
    Lecz ten kompleks. Zauważyłeś, że więcej napisałem wtedy o firmach niemieckich zbudowanych na niemoralnych działaniach w czasie II wojny światowej? Może będziesz udowadniał, że USA zachowały się w tym temacie moralnie i nie przymknęły oka na winy niektórych nazistów? Też czerpali korzyści z niemoralnych działań hitlerowców np. w swoim programie rakietowym. I żadnym oburzeniem czy agresją tego nie zmienisz. Możesz udowadniać, że cel uświęca środki - ale nie czyni ich moralnymi.


    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Popełniłeś jednak błąd w swej bezpodstawnie agresywnej wypowiedzi i teraz pokrętnie lawirujesz, gdyż nie masz odwagi się przyznać, choć w końcu napisałeś co Cię do napisania tego postu skłoniło.
    Agresywny to był Twój wpis:
    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Widzę, że na tym forum, rasistów, ksenofobów, prawdziwych "patryjotów" i zwyczajnych trolli jest dość sporo.
    Fakt, jak czujesz się członkiem wspólnoty, która przypłynęła z Europy i zrobiła z rdzennymi mieszkańcami to co zrobiła, potem sprowadzała niewolników i dorobiła się na ich pracy, zrzuciła bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki, zrobiła "plac zabaw" w Guantanamo, to macie sporo w swojej historii do przepracowania, żeby zaleczyć kompleksy. To są fakty - nie agresja.

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    W każdym kraju, państwie, narodowości znajdziemy ludzi dobrych i zwykłe ścierwa.
    Jakbym to gdzieś czyt... tfu, pisał:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podział nie jest na narodowości, tylko na dobrych i złych. Wojna demoralizuje. I w każdym narodzie będą ludzie, którzy dokonają okropnych rzeczy (często w szczytnym celu - ale czasami będą tkwili w błędnym przekonaniu, a czasami zrobią złe rzeczy bo są zwyczajnie źli).

    Tylko piszący podręczniki historii mogą wybielić jakiś naród. Bo w każdym były, są i będą gnidy. Znajdą się też tacy, co będą te gnidy stawiali na piedestał z jakiegoś powodu (czy to w uznaniu celu, jaki im przyświecał, czy dla poklasku, czy z głupoty, czy z innego powodu).
    Wielkie tragedie się dzieją, gdy te gnidy rządzą.

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Kaizen, w swej agresji stajesz się coraz bardziej żałosny niczym henrykow.
    Uważaj by Tobie jakaś żyłka nie pękła
    unde venis et quo tendis

  3. #203

    Domyślnie

    Dawaj dalej uciśniony człowieku z USA, nie żałuj sobie, wszak to ty tu jesteś zawsze pokrzywdzony i do ciebie wszyscy piją a ty przecież niewinny i nic sobie nie masz do zarzucenia.

  4. #204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dawaj dalej uciśniony człowieku z USA, nie żałuj sobie, wszak to ty tu jesteś zawsze pokrzywdzony i do ciebie wszyscy piją a ty przecież niewinny i nic sobie nie masz do zarzucenia.
    Nie rozpiisuj się tak "przez pryzmat" bo może się skończyć jak zwykle
    Piszesz oczywiście konstruktywnie i na temat
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 15-03-2022 o 17:34
    unde venis et quo tendis

  5. #205

    Domyślnie

    Oczywiście ty walisz same merytoryczne a co do straszenia to tobie bana oczywiście nie dadzą bo znowu nawalisz epopeje i elaboraty jaki to uciemiężony jesteś tu na forum bo z ciebie szlachetny człowiek, szkoda tylko że chamstwo jest twoim przewodnim argumentem w każdej dyskusji.
    Dziwne że pomimo zgłoszenia twoich chamskich i nie na temat postów nikt z centrali nie zareagował. Przypadek? raczej nie, widocznie lubią jaki ferment tu robisz.

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Kaizen, w swej agresji stajesz się coraz bardziej żałosny niczym henrykow.
    Uważaj by Tobie jakaś żyłka nie pękła
    Jakiej agresji? To Ty wyzywasz innych. Ja spokojnie argumentuję. A co z tym Twoim:
    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Tyle na powyższy temat. Z mej strony EOT.
    Masz problemy z konsekwencją i dotrzymywaniem słowa?

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...
    ...
    Masz problemy z konsekwencją i dotrzymywaniem słowa?
    Napisałem, że zakończyłem z Tobą dyskusję na temat USA.
    Masz problem nie tylko z pisaniem (czas przeszły, przyszły i teraźniejszy) ale również z czytaniem ze zrozumieniem?
    Twoje zacietrzewienie jest nie tylko żałosne ale coraz bardziej śmieszne.
    unde venis et quo tendis

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Napisałem, że zakończyłem z Tobą dyskusję na temat USA.
    Masz problem nie tylko z pisaniem (czas przeszły, przyszły i teraźniejszy) ale również z czytaniem ze zrozumieniem?
    Twoje zacietrzewienie jest nie tylko żałosne ale coraz bardziej śmieszne.
    To ładny przykład projekcji.

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To ładny przykład projekcji.
    Dzięki za diagnozę
    Jesteś również ekspertem w dziedzinie psychiatri?
    Twoja wiedza na wiele tematów i intelekt są porażające. Nie zacznij się bać sam siebie z tego powodu
    unde venis et quo tendis

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    On już pisał że odchodzi i likwiduje konto, jak widać też nie wiedział co to znaczy
    Nie przestanie bo ma za mocne parcie na szkło
    Znowu kłamjesz i "oczerniasz" "przez pryzmat"
    Wskaż gdzie napisałem, że "likwiduję konto".
    unde venis et quo tendis

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Trwa wojna Rusko-Niemiecka przeciw UA oraz PL a wy tu między sobą też wojenki prowadzicie ,to ten robaczywy księżyc tak działa czy co ?

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie wojna na Ukrainie

    Witam,
    Nie wiem jak dla innych ale dla mnie duże znaczenie ma solidarność z Ukrainą. Sam, osobiście przyjąłem pod dach 9 osób (2 kobiety z dziećmi).
    Ukazało się zestawienie firm które przedkładają kasiorę nad ludzkie życie i dalej prowadzą interesy na terytorium Rosji. Z branży budowlanej, a zwłaszcza w dziedzinie izolacji wymienione firmy to:
    1. BASF - na naszym rynku obecny w sektorze EPS, XPS, PIR i PUR oraz wielu, wielu innych
    2. Dow Inc. - termoizolacje, zwłaszcza wełna szklana i chemia (uszczelniacze) Dow Corning
    3. - Henkel - (Ceresit) niemiecka firma z branży chemicznej i dóbr konsumpcyjnych z siedzibą w Düsseldorfie. Fabryka firmy Henkel w Polsce znajduje się w Raciborzu.
    4. Leroy Merlin - francuska firma zajmująca się sprzedażą detaliczną artykułów gospodarstwa domowego i do majsterkowania, prowadzi w Rosji 112 sklepów. W ramach tej samej grupy kapitałowej działają markety Auchan oraz Decathlon. 11 marca firma ogłosiła, że nie planuje ograniczenia działalności w Rosji. Hipermarkety branży budowlanej Leroy Merlin działają także w Polsce
    5. Rockwool International - duński międzynarodowy producent wyrobów z wełny mineralnej z siedzibą główną w Hedehusene (Kopenhaga, Dania). W Rosji ma 4 fabryki, zatrudnia 1200 pracowników.

    Pełny wykaz firm-łamistrajków

    Ja podjąłem decyzję (jedyną możliwą, moim zdaniem) i rozpocząłem bojkot w/w firm. Proszę zarazem o przyłączenie się do niego oraz rozpowszechnienie tej informacji.

    Pozdrav,
    SM

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Witam,
    Nie wiem jak dla innych ale dla mnie duże znaczenie ma solidarność z Ukrainą. Sam, osobiście przyjąłem pod dach 9 osób (2 kobiety z dziećmi).
    Ukazało się zestawienie firm które przedkładają kasiorę nad ludzkie życie i dalej prowadzą interesy na terytorium Rosji. Z branży budowlanej, a zwłaszcza w dziedzinie izolacji wymienione firmy to:
    ...
    Pełny wykaz firm-łamistrajków
    Takich firm jest zdecydowanie więcej.
    Są też firmy ze znaczącym udziałem rosyjskiego kapitału o którego istnieniu nikt by nie pomyślał.
    GO Sport, TUI... i pewnie dziesiątki lub setki takich firm w Polsce.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Takich firm jest zdecydowanie więcej.
    Są też firmy ze znaczącym udziałem rosyjskiego kapitału o którego istnieniu nikt by nie pomyślał.
    GO Sport, TUI... i pewnie dziesiątki lub setki takich firm w Polsce.
    Wiem, nie wymieniałem wszystkich tylko te które bezpośrednio wiążą się z interesującą nas branżą czyli budownictwem. Np. Leroy Merlin to ta sama grupa co Auchan i Decathlon. Oczywiście wzywam żeby dostali "czerwoną kartkę" poprzez bojkot konsumencki. Jeżeli zyski są ważniejsze od zwykłej przyzwoitości i solidarności z dzielnymi Ukraińcami to to ich najbardziej zaboli.
    To samo dotyczy wymienionych producentów materiałów budowlanych. Bądźmy, na prawdę, solidarni z Ukrainą!

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Wiem, nie wymieniałem wszystkich tylko te które bezpośrednio wiążą się z interesującą nas branżą czyli budownictwem. Np. Leroy Merlin to ta sama grupa co Auchan i Decathlon. Oczywiście wzywam żeby dostali "czerwoną kartkę" poprzez bojkot konsumencki. Jeżeli zyski są ważniejsze od zwykłej przyzwoitości i solidarności z dzielnymi Ukraińcami to to ich najbardziej zaboli.
    To samo dotyczy wymienionych producentów materiałów budowlanych. Bądźmy, na prawdę, solidarni z Ukrainą!
    Niemcy przedkładają zyski nad ludobójstwo ba a po cichu pewnie ruskim przyklaskują .

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Niemcy przedkładają zyski nad ludobójstwo ba a po cichu pewnie ruskim przyklaskują .
    Masz jakieś uzasadnione powody dla takich stwierdzeń?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    ...Leroy Merlin to ta sama grupa co Auchan i Decathlon.
    ...Bądźmy, na prawdę, solidarni z Ukrainą!
    Z pewnością tam nic nie kupię. Mam te firmy głęboko w d....e.
    Pomagajmy Ukrainie!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.png
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	458835   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	458836  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    oczywiście bojkot. w sumie to wolę iść do castoramy niż do leroya. ciekaw jestem tylko, czy przestaniemy jeździć samochodami... jak na razie nie zauważyłem zmniejszenia ruchu drogowego:
    "Polska najwięcej ropy sprowadza z Rosji. W pierwszej połowie 2019 roku było to 63 proc. całego importu"
    https://businessinsider.com.pl/finan...a-rope/8djkyh6

    dodatkowo kuchenki gazowe na "pół gwizdka" i trzeba by jeść tylko pierwsze danie bo drugie będzie z ruskiego gazu.
    "W Polsce zapotrzebowanie na gaz zaspokajany jest w 40 proc. z dostawami z Rosji."
    https://forsal.pl/biznes/energetyka/...gazociagi.html

    wszyscy dokładnie wiemy dlaczego sberbank i gazprombank nie są objęte sankcjami. niestety w tym przypadku politycy nie do końca są tak restrykcyjni jak to pięknie głoszą w mediach. najlepiej oczywiście jak zawsze ciężką robotę odwalić na plecach pospólstwa.

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Wiem, nie wymieniałem wszystkich tylko te które bezpośrednio wiążą się z interesującą nas branżą czyli budownictwem. Np. Leroy Merlin to ta sama grupa co Auchan i Decathlon. Oczywiście wzywam żeby dostali "czerwoną kartkę" poprzez bojkot konsumencki. Jeżeli zyski są ważniejsze od zwykłej przyzwoitości i solidarności z dzielnymi Ukraińcami to to ich najbardziej zaboli.
    To samo dotyczy wymienionych producentów materiałów budowlanych. Bądźmy, na prawdę, solidarni z Ukrainą!
    Tylko jest jeszcze druga storna medalu o której wszyscy zapominają. Otóż jak upadną takie sklepy jak Leroy Merlin, Auchan czy Decathlon to wiesz ile ludzi Polaków pójdzie na bruk?? Uderzając w ruskich takimi sankcjami poniekąd przyczyniamy się do kryzysu w Polsce bo ci ludzie pójdą na kuroniówkę a kto za nią płaci? ano my ludzie pracujący.
    Natomiast co do BNP Paribas to na czym miałby polegać bojkot? Tez ten bank jest na naszym rynku i zatrudnia troszeczkę ludzi, a czy LG Electronics też nie działa na naszym rynku?
    A z innej beczki zapytam, gdyś to Ty pracował lub twoja żona lub nawet razem jako małżeństwo w takiej firmie to co byś zrobił? a w razie bankructwa gdyby Was zwolnili to czy cieszyłbyś się z tego powodu?
    Sankcje, ograniczenia TAK!! ale z rozwaga i z wypośrodkowaniem.
    Ba, nawet jest firma od szczepionek Pfizer - czyli nie szczepimy się szczepionkami tej firmy!!!! Przemówi to do innych?? Głęboko w to wątpię.
    A cha i renówek też nie kupujcie i nie jeździjcie nimi.

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    W tym co napisałeś jest logika.
    Ale tak samo by można twierdzić o współpracy firm niemieckich i innych zachhodnich w czasie II WŚ z Niemcami pod rządami Hitlera...

    Może te firmy same przestaną działać w Rosji i nie będą bojkotowane w demokratycznych państwach.

    Nie wierzę w bojkot tych firm w Polsce.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 11 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony