dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 16
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 308

Temat: Apel.

  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Jedź na zachodnią Ukrainę i sam sprawdź. Albo chociaż poczytaj, kogo Ukraińcy uważają za bohaterów narodowych lub zapoznaj się z ich interpretacja historii..
    Byłem we Lwowie dwa razy - ale to była to branżowa konferencja/szkolenia, więc raczej ludzie wykształceni, otwarci na świat.
    Żadnych animozji, a jak Lwów zwiedzałem, to też nie odczułem wrogości.

    Oczywiście "Kargule i Pawlaki" z mniejszych miejscowości i z gorszym poziomem wykształcenia mogą radykalną ksenofobię prezentować.
    Ale teraz jest właśnie szansa, by o wzajemnych krzywdach zapomnieć i nastawienie do siebie zmienić.
    Polska to robi, bez (poza małymi wyjątkami) "kargulowych" uprzedzeń i wierzę w to, ze przyniesie to efekt.

    Co do bohaterów narodowych - my tez mamy kontrowersyjne postacie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie, ale może jak sie ich finansowo pociśnie, to dupę ruszą i na ulicę wyjdą
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Byłem we Lwowie dwa razy - ale to była to branżowa konferencja/szkolenia, więc raczej ludzie wykształceni, otwarci na świat.
    Żadnych animozji, a jak Lwów zwiedzałem, to też nie odczułem wrogości.

    Oczywiście "Kargule i Pawlaki" z mniejszych miejscowości i z gorszym poziomem wykształcenia mogą radykalną ksenofobię prezentować.
    Ale teraz jest właśnie szansa, by o wzajemnych krzywdach zapomnieć i nastawienie do siebie zmienić.
    Polska to robi, bez (poza małymi wyjątkami) "kargulowych" uprzedzeń i wierzę w to, ze przyniesie to efekt.

    Co do bohaterów narodowych - my tez mamy kontrowersyjne postacie
    Też byłem 2 razy we Lwowie, raz w Kijowie i Odessie.
    Turystycznie. Bardzo udane wyjazdy.
    I nie chodzi o to, że ktoś mi groził odbiciem mordy czy coś.
    Ale fakty są takie, ze choćby bohaterami Ukrainy są ewidentni zbrodniarze i ludobojcy. Ukraińcy nie pozwolili na pełną odbudowę cmentarza Orlat Lwowskich, nie zezwalają na ekshumacje polskich obywateli na Wołyniu, o swoich ewidentnych zbrodniach wyrażają się oględnie mówiąc bardzo eufemistycznie. Kilka lat temu wprowadzili jakieś zakazy na polskie produkty spożywcze, a parę tygodniu był jakiś problem chyba z kursowaniem jakichś pociągów towarowych (dokładnie nie pamiętam).
    Tak się zachowują przyjaciele?
    Moim zdaniem nie.

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Polska i Polacy też mają swoje ciemne strony historii o których nie chcą mówić i pisać.
    Inne państwa i inne narody też mają swoje ciemne strony historii.
    Masz odmienne zdanie?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #85

    Domyślnie

    Sorkki, ale czy nie za dużo już tu tematów o Ukraniie??
    A po drugie to będziemy tu zakładać tematy która, czyja firma??

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Masz rację. Dlatego szczególnie będzie trzeba uważać na takie akcje ze strony UA pod przykrywką żołnierzy ruskich.
    NATO w żadnym wypadku nie może się dać sprowokować.
    NATO pewnie nie da się sprowokować, ale nie byłbym taki pewien co do deklaracji "od serca" naszych osiołków u władzy. Ponoć jakieś samoloty bojowe zadeklarowaliśmy się wysłać Coś, ktoś wie?

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    A co do haczyka Ukraińców to tylko zapytam, czy wiesz jakie pochodzenie ma ich prezydent i w jakich krajach rządzi ta nacja?
    Akurat w wywiadzie Zelenski powiedział, że dzwonił po wsparcie do Izraela i go wysłali na drzewo. Żydzi mają swój interes, nie spójny z interesem Ukrainy. Nie po to Netanjahu jeździł co tydzień do Moskwy, żeby teraz z uzgodnień się wycofywać. Zresztą te uzgodnienia są pokłosiem wycofywania się USA z Europy i Bliskiego Wschodu w kierunku Chińskim.

    Na nasze szczęście prawdopodobnie Putin źle dobrał czas i skalę okazania siły, mocno jednocząc stanowisko Zachodu. Kto się spodziewał takiego oporu Ukrów?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Niech Ukraińcy bronią się skutecznie i niech wygonią rosyjskiego agresora a Putina niech skutecznie "osądzi" własny naród (lub otoczenie Putina).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Kilka lat temu wprowadzili jakieś zakazy na polskie produkty spożywcze, a parę tygodniu był jakiś problem chyba z kursowaniem jakichś pociągów towarowych (dokładnie nie pamiętam).
    Tak się zachowują przyjaciele?
    Moim zdaniem nie.
    Możesz przybliżyć ten zakaz na polskie produkty spożywcze ?
    Choć to z sumie słaby argument, bo takie rzeczy to nawet w Zachodniej Europie miały miejsce.

    I nie twierdzę, że dotychczas żyliśmy w wielkiej przyjaźni. Ale włąśni otworzyła się niepowtarzalna szansa, żeby to zmienić
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #89

    Domyślnie

    Oczywiście, że w Polsce też mamy kontrowersyjnych bohaterów. Kontrowersyjnych, bo w zależności co i kiedy zrobili, to część ich działań była pozytywna lub negatywna. Stąd te kontrowersje, a mimo to jakoś tam delikwent jest uważany za bohatera.

    Na Ukrainie natomiast uważa się za bohaterów, których każdy normalny człowiek ocenilby jednoznadanie negatywnie. Ot taka roznica.

    Dziś, jak Rosjanie ostrzeliwuja cele cywilne, to Ukraińcy (I cały świat- SLUSZNIE) uważają, że to zbrodnie wojenne.
    Gdy w czasie II wojny Ukraińcy dokonywali wielokrotnie gorszych zbrodni na Polakach, to co? A, to byli bohaterowie, którym należy się pomnik.
    W istocie, mordowanie członków swoich rodzin, sąsiadów, bezbronnych cywili, to faktycznie wielkie bohaterstwo.

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Możesz przybliżyć ten zakaz na polskie produkty spożywcze ?
    Choć to z sumie słaby argument, bo takie rzeczy to nawet w Zachodniej Europie miały miejsce.

    I nie twierdzę, że dotychczas żyliśmy w wielkiej przyjaźni. Ale włąśni otworzyła się niepowtarzalna szansa, żeby to zmienić
    Było embargo na polskie mięso. Z powodu ASF. Tylko taki szczegół, że w tym samym czasie ASF było też na Białorusi i Rosji, a stamtąd Ukraińcy nie wstrzymali importu.

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Oczywiście, że w Polsce też mamy kontrowersyjnych bohaterów. Kontrowersyjnych, bo w zależności co i kiedy zrobili, to część ich działań była pozytywna lub negatywna. Stąd te kontrowersje, a mimo to jakoś tam delikwent jest uważany za bohatera.

    .
    Nie przez wszystkich.
    Natomiast, faktycznie -niekórzy z nich raczej Polaków mordowałi, co raczej nie drażni żadnego z naszych sąsiadów.
    Choć - Dubinki...

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Było embargo na polskie mięso. Z powodu ASF. Tylko taki szczegół, że w tym samym czasie ASF było też na Białorusi i Rosji, a stamtąd Ukraińcy nie wstrzymali importu.
    I właśnie teraz mamy fantastyczną okazję, żeby przy następnej okazji kupili od nas, nie od Ruskich
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 05-03-2022 o 14:23
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #92

    Domyślnie

    Nie rozumiem co w tym miejscu na forum budowlanym robi taki wątek, nawet jeśli to powinien być gdzieś w głębiach forum (nawet nie wiem czy są to luźne gadki czy off topic) a nie darcie kota po ściśle określonych wątkach i kłócenie się o historie.

    Na koniec dodam.
    Nie można zapominać o historii ale żyjemy dla przyszłości a nie przeszłości.

  13. #93

    Domyślnie

    Może ktoś wpisze, zamiast wypisywać głupoty, które marki występujące na polskim rynku budowlanym są kacapskie...

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Happek Zobacz post
    Nie rozumiem co w tym miejscu na forum budowlanym robi taki wątek, nawet jeśli to powinien być gdzieś w głębiach forum (nawet nie wiem czy są to luźne gadki czy off topic) a nie darcie kota po ściśle określonych wątkach i kłócenie się o historie.

    Na koniec dodam.
    Nie można zapominać o historii ale żyjemy dla przyszłości a nie przeszłości.
    Ale przeszłość mamy nie zamkniętą z UA.
    Na ten moment czczą oni Banderę- mordercę. Zamykali cały czas polskie szkoły m.in.we Lwowie. A teraz co- z podwiniętym ogonem chcą do nas przyjść.
    Najpierw oficjalne przepraszam i wyprostowanie przeszłości powinno nastąpić. Potem cała reszta.
    My z ruskimi walczyliśmy setki lat. I oni muszą swoje pokazać
    Takie życie w tej części świata i tyle

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    .
    Najpierw oficjalne przepraszam
    Stara dobra szkoła Kaczyńskiego
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Na ten moment czczą oni Banderę- mordercę.
    My też mamy bohatera którego niektórzy Polacy czczą jak bohatera a dla innych był mordercą.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Stara dobra szkoła Kaczyńskiego
    To nie jest szkoła Kaczyńskiego, tylko najprawdziwsza prawda.
    O tym właśnie ja też piszę. Nie da się budować wspólnej przyszłości bez rozliczenia z przeszłością.
    Póki się Ukraińcy nie rozlicza z własną przeszłością, poty nie będzie głębokich i prawdziwych dobrosasiedzkich relacji.
    Póki Rosjanie nie rozlicza się z własną przeszłością, poty będą mieli agresywne podejście do swoich sąsiadów.

  18. #98

    Domyślnie

    Nie da się? Nie że się nie da tylko nie chcecie.
    W ubiegłym roku kupiłem maszynę od Niemca, części do niej od Holendra i sprzedałem to Ukraińcowi, ze wszystkimi serdecznie przybiłem piątkę i każdy był zadowolony, kompletnie mam w dupie co kto komu kiedyś, zrobiłem biznes z fajnymi ludźmi i zadbałem tym o moją rodzine a to jest najważniejsza rzecz.
    Wiec sory Panowie ale w moim interesie (w Waszym też ale może nie jesteście tego świadomi) jest żyć ze wszystkimi we względnej zgodzie, nie musimy się lubić, nie lubimy się nawet we własnym kraju, nawet tu na forum czasami ale powinniśmy się szanować, w moim interesie jest (bezpośrednio lub pośrednio) żebyśmy żyli w zgodzie z Niemcem, Czechem, Węgrem i Ruskim także, bo to zapewnia mi spokój i dobry byt mojej rodzinie, dlatego Ukrainie trzeba pomóc żeby wszystko skończyło sie jak najszybciej i jak najlepiej a potem odbudować stosunki handlowe na całym świecie.
    Akurat w kontekście tego forum jest to bardzo istotne, wiemy dobrze co się dzieje z cenami materiałów przy jakichkolwiek perturbacjach na świecie czyli reasumując ponownie JEST TO W NASZYM INTERESIE.
    Z szukania wiekowej sprawiedliwości nie przybywa mi ani zdrowia ani pieniędzy a to są dwie rzeczy potrzebne do spokojnego życia.

  19. #99

    Domyślnie

    Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do swoich racji.
    Jeszcze 2 tygodnie temu wielu w Europie uważało, że Polska cierpi na rusofobie, a Rosja jest cacy, że da się ją traktować poważnie itp. Dziś oni wszyscy mają inne zdanie na ten temat.
    A wszystko dlatego, że Rosjanie mają problem z akceptacją pewnych zmian w Europie, że już nie są aż tak wielkim mocarstwem, że dziś mocarstwowosc mierzy się inaczej niż liczba czołgów.
    Jak ktoś tego nie widzi, to jego problem.

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To było dawno, a teraz jest teraz i tym pisaniem nie wiem co chcesz osiągnąć. Podczas II Wojny Światowej Niemcy mordowali i zabijali ale byli i tacy to pomagali i dzisiaj czy Niemcy czują wrogość do polaków albo Polacy do Niemców?
    Gdybyśmy patrzeli na historie było to wojen i konfliktów nie było by końca.
    ?

    A kiedy to Niemcy zwrócili zrabowane mienie Rodła i innych organizacji polonijnych? Wyszukaj proszę polskich posłów mniejszości polskiej w Niemczech jak i samą oficjalną mniejszość polską w Niemczech. Wybacz ale Niemcy prowadzą wrogą działalność przeciw Polsce od udaremniania pogłębiania torów wodnych do portu w Szczecinie przez polski węgiel czy elektrownie atomowe.

    Tak i Ukraińcy prowadzili wrogą politykę przeciw Polsce , a teraz kolejny raz w historii Lachy spasajtie

Strona 5 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony