dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 16
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 308

Temat: Apel.

  1. #121

    Domyślnie

    Historią Ukrainy nie wspomożesz czy zapobiegniesz wojnie jaka tam się teraz toczy.
    A co do Wiki, jak sam pierwszy się na nią powołałeś to ja pokazałem że tam piszą coś więcej na temat Bandery. Zawsze można wyrwać tekst z kontekstu zmieniając jego wydźwięk pod swoje dyktando.

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    @henrykow - ile razy można pisać - podałem wiki jako źródło informacji o pobycie Bandery w obozie.
    Ty napisałeś na podstawie wiki
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5...5%82y%C5%84ska

    Tak więc czy Bandera uczestniczył osobiście czy nie w rzezi Wołyńskiej nie ma znaczenia bo to jego ugrupowanie dokonywało mordów być może na jego rozkaz.
    Musisz posiadać jednoznaczne informacje na temat udziału Bandery w zbrodniach wołyńskich.
    Przytoczyłem odmienną opinię Jana Olszewskiego - nie wiedziałem że takie miał zdanie.
    Wg mnie Bandera osobiście nie uczestniczył w zbrodniach wołyńskich co nie znaczy że nie wiedział lub nie kierował.

    Koniec tematu Stefana Bandery.

    Nie czas teraz rozpatrywać Banderę i zbrodnie wołyńskie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #123

    Domyślnie

    Ale op co ci chodzi. Podałeś swoje a ja swoje spojrzenie na zagadnienie. Najwyraźniej nie chcesz ale bronisz tego Banderę za wszelka cenę. Chcesz pisać nowa historię Ukrainy czy co?
    Dla porównania skoro piszesz że
    Wg mnie Bandera osobiście nie uczestniczył w zbrodniach wołyńskich co nie znaczy że nie wiedział lub nie kierował.
    tak samo jak Hitler nie uczestniczył we wszystkich zbrodniach nazistowskich a mimo to jest uznany za ludobójcę.
    Oczywiście że nie czas na to ale nie ja poruszyłem temat Bandery i nie ja pierwszy zacząłem o nim tu pisać, ale to już ocenia inni czytający ten wątek.

  4. #124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W aktualnej sytuacji, wielkiej tragedii na Ukrainie pomagajmy Ukrainie i destabilizujmy gospodarkę Rosji. W załączeniu lista produktów. LUKOIL to aktualnie AMIC.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lista.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	458793   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.png
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	458794   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	458795  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.392
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    W aktualnej sytuacji, wielkiej tragedii na Ukrainie pomagajmy Ukrainie i destabilizujmy gospodarkę Rosji. W załączeniu lista produktów. LUKOIL to aktualnie AMIC.
    Najbardziej rozbawił mnie Lukoil/Amic.
    AMIC POLSKA Sp. z o.o.
    Jesteśmy austriackim koncernem z niezrównanym doświadczeniem w branży energetycznej

    To raz.
    Dwa - jakieś 70% ropy naftowej przerabianej przez nasze rafinerie pochodzi z Rosji. Więc nie ważne, gdzie zatankujesz - wspierasz rosyjską gospodarkę.
    Część paliw gotowych również importujemy. Przy czym benzyn z Rosji śladowe ilości. Za to spośród importu (nie całej sprzedaży) ON w ponad 62% pochodzi z Rosji. Stąd wniosek - im mniej tankujesz w ogóle, tym mniej wspomagasz Rosję. A jak już tankujesz, to mniejszym złem jest benzyna. Więc apel realny powinien brzmieć "PRZESIĄDŹ SIĘ DO ZBIORKOMU. Tyle może zrobić szary człowiek. Jednak to znikomy wpływ ma na zużycie paliw - większość i tak spalą ciężarówki, maszyny przemysłowe i rolnicze głownie na ON. I konsument i tak zapłaci za ten ON w cenach WSZYSTKICH towarów i usług, które kupuje. Czy chce, czy nie chce. Realny skutek miałoby embargo - ale wtedy przejściowo będziemy mieli braki na stacjach i wysokie ceny wszystkiego (nie tylko paliw - bo cena paliw przełoży się na koszty produktów rolnych, przemysłowych i wszystkich innych). Docelowo kolejki znikną, bo paliwa i ropa dopłyną do nas z innych źródeł - ceny dalej będą rosły.

    https://popihn.pl/wp-content/uploads...ort2020_pl.pdf

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak austriacka firma ściśle powiązana z kapitałem rosyjskim i z Łukoilem. EMIC=LUKOIL.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.png
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	458796   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	458797  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.392
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Tak austriacka firma ściśle powiązana z kapitałem rosyjskim i z Łukoilem. EMIC=LUKOIL.
    To jakaś nowa matematyka. A znasz udziałówców/akcjonariuszy innych stacji (i innych spółek, nie tylko giełdowych)? Pewny jesteś, że nie zarabiają na tym rosyjscy oligarchowie jeszcze więcej?


    Nie zmienia to faktu, że w praktyce do każdej polskiej stacji dociera paliwo z tych samych rafinerii (często ta sama cysterna odwiedza kilka stacji różnych marek), w których pracują ci sami ludzie (podobnie jak na stacjach). W cenie paliwa gross to podatki. A niezależnie od logo na stacji ta sama część kasy trafia do Rosji.

  8. #128

    Domyślnie

    Ukraina miała szansę na uderzenie się w pierś i poprawienie stosunków z Polską. Nie uczyniła tego, bo nie opłacało się to wizerunkowo. To był ogromny błąd w kontekście obecnej sytuacji. Bo choć wielu Polaków będzie chciało pomagać niewinnym ludziom, to znajdą się też tacy, którzy nie raz wytkną im przeszłość, z którą się ich będzie częściowo utożsamiać. Nie ma w tym nic dziwnego. Błąd polityki Ukrainy, który zmarginalizował nasz kraj, bądź co bądź jeszcze znaczący. W tym momencie na przeprosiny jest za późno. Niesmak pozostanie.

  9. #129
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    obrzydliwy, my tu nikomu łaski nie robimy, bo jedziemy na wspólnym wózku. Naszym pierwszorzędnym celem powinna być marginalizacja znaczenia Rosji w polityce europejskiej. Żeby tego dokonać trzeba mieć własne siły, własną energię i dostęp do morza. I trzeba ze sobą współpracować. Ukrain, Polska, ale też Rumunia mogły tego dokonać pod egidą USA. Ale Amerykanie widzą jaki mamy paździerz w wojsku, burdel w polityce, że nie potrafimy pozwolić naszemu przemysłowi w sektorze prywatnym na wytworzenie technologii i produktów na potrzeby naszej własnej armii. Postawa obecnego rządu jest taka: maksimum kontroli, minimum odpowiedzialności. Widać to w wielu obszarach działalności publicznej. I to mnie nawet tak bardzo nie niepokoi jak wypowiedzi moich kolegów i koleżanek, że urzędnik wie lepiej niż przeciętny obywatel. Ludzie wierzą, że Państwo ich chroni, bo "pozwala" albo "zabrania".
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    Teraz nie jest czas na analizowania historycznych stosunków z sąsiadami.
    Teraz musimy wspólnie bronić Europy przed rosyjskim agresorem.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #131
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Ukraina miała szansę na uderzenie się w pierś i poprawienie stosunków z Polską. Nie uczyniła tego, bo nie opłacało się to wizerunkowo. To był ogromny błąd w kontekście obecnej sytuacji. Bo choć wielu Polaków będzie chciało pomagać niewinnym ludziom, to znajdą się też tacy, którzy nie raz wytkną im przeszłość, z którą się ich będzie częściowo utożsamiać. Nie ma w tym nic dziwnego. Błąd polityki Ukrainy, który zmarginalizował nasz kraj, bądź co bądź jeszcze znaczący. W tym momencie na przeprosiny jest za późno. Niesmak pozostanie.
    Ale to jest już choroba psychiczna, zwą ją paranoją.
    Ile krajów Polska musiałaby przepraszać za grabież, gwałty i rozboje tzw. "Lisowczykow" wiesz ?

    Niektóre polskie zrzeszania spod znaku "buk,humor,ojcowizna" wykorzystują tych chorych psychicznie ludzi do budowania swojego kapitału, finansowego czy też politycznego.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 08-03-2022 o 20:54

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to nasze MIGi lecą do Niemiec, a stamtąd poprzez "firmę-słup" (czytaj: USA) do Ukrainy

  13. #133
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to nasze MIGi lecą do Niemiec, a stamtąd poprzez "firmę-słup" (czytaj: USA) do Ukrainy
    Pozytywnie, trochę za późno ale mam nadzieję, że zdążą.

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    Chyba nie lecą....
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #135
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Chyba nie lecą....
    I nie poleca.
    Wygrała po raz kolejny polityka i propaganda dla ciemnego ludu...
    Słuchałem dzisiaj gościa, który mówił, że to od początku było nie możliwe do zrealizowania.
    Właśnie ze względu na logistykę, bo ruskie radary wychwycilyby ruch samolotów z terytorium NATO na wschód czyli byłaby jatka.
    Już USA oskarżają Polskę o sabotaż w tej kwestii.
    Ale jak to PIS, ich interesują tylko słupki poparcia.

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ale to jest już choroba psychiczna, zwą ją paranoją.
    Ile krajów Polska musiałaby przepraszać za grabież, gwałty i rozboje tzw. "Lisowczykow" wiesz ?

    Niektóre polskie zrzeszania spod znaku "buk,humor,ojcowizna" wykorzystują tych chorych psychicznie ludzi do budowania swojego kapitału, finansowego czy też politycznego.

    Porównujesz działania formacji z XVII wieku do rzezi wołyńskiej ? Słabe to bardzo.
    Tym bardziej że Lisowczycy nie odstawali stosowanym okrucieństwem tamtej epoki.

    Eksterminacja ok 60tys Polaków w sposób uwłaczający człowieczeństwu. Tak trzeba to nazywać i nie można sobie o tym od tak zapomnieć, przynajmniej z szacunku dla zamordowanych. Historia kształtuję to kim jesteśmy. W tym momencie niewinni spadkobiercy tych czynów noszą brzemię zbrodni, tak jak Niemcy noszą brzemię za Holokaust, a Rosjanie np za Katyń.

    Należy jak najbardziej pomagać niewinnym ludziom uciekającym przed wojną. Szkoda tylko że wcześniej ukraińscy politycy nie wpadli na pomysł polepszenia stosunków z Polską. Mogło by to zmobilizować jeszcze więcej ludzi do chęci udzielenia pomocy.

  17. #137
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Szkoda tylko że wcześniej ukraińscy politycy nie wpadli na pomysł polepszenia stosunków z Polską. Mogło by to zmobilizować jeszcze więcej ludzi do chęci udzielenia pomocy.
    Nie wiem skąd to przecenianie roli polityków. Pewnie stąd, że sami się pchają gdzie popadnie.

    Jakie są relacje między Ukraińcami i Polakami widać jak dłoni obecnie - wszyscy pomagają i sobie dziękują. Od lat setki tysięcy Ukraińców pracują w Polsce i się/nas nie mordują. Może by tak dać sobie spokój z tym wypominaniem i zagonić polityków do ułatwiania współpracy między naszymi krajami, również militarnej? Jak się obydwa narody będą bogacić, to nikomu już nie przyjdzie do głowy mordować widłami, a przecież o to w końcu nam chodzi - żeby historia się nie powtórzyła.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Należy jak najbardziej pomagać niewinnym ludziom uciekającym przed wojną. Szkoda tylko że wcześniej ukraińscy politycy nie wpadli na pomysł polepszenia stosunków z Polską. Mogło by to zmobilizować jeszcze więcej ludzi do chęci udzielenia pomocy.
    Wróg naszego wroga... nie czas teraz na takie dywagacje "szkoda tylko że..."

    Sądzę że znacząca większość Polaków nie oczekuje teraz od Ukraińców (polityków ukraińskich itp.) przeprosin za zbrodnie wołyńskie.

    Pomagają ludziom bez oglądania się na zbrodnie wołyńskie.

    Wyciąganie teraz tego tematu śmierdzi rosyjską prowokację. Znowu chcę siać ferment w Polsce.
    Była zła Unia, złe NATO, fake newsy na temat covida a teraz niektórzy wyciągają Wołyń.

    PS Pisząc o rosyjskiej prowokacji nie miałem na myśli twojego postu.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 10-03-2022 o 14:06 Powód: PS
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #139

    Domyślnie

    rozumiem równość państw w ramach prawa międzynarodowego, I tak ta mniejszosc to w większosci potomkowie zniemczonych Polaków czy zachodnich Słowian

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ^post zgłoszony do usunięcia za pro-rosyjskie trolowanie

    Książkowy przykład:
    https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...de-kremla.read
    Co za ulga dzięki tej akcji bojowego Fotochobby za klawiatury ceny towarów zmaleją. A Putin przerażony ucieknie do Pekinu jak Zeleński bohatersko do ambasady Ukrainy w Polsce kilka dni temu.


    Wiem uraża cię osobiście ostatnie zdanie:

    Z jednej strony mamy nagonkę na Polskę aby dawała darmo i osobiście samoloty i oficjalne bombastyczne zapewnienia o zwycięstwach ukraińskiego lotnictwa i mitycznego Ducha Kijowa. Z drugiej kłamliwe i reżimu Fiutina
    https://marucha.wordpress.com/2022/0...ly-zniszczone/
    i z daleka relacjonowane https://marucha.wordpress.com/2022/0...-6/#more-99250

    wyłączcie TV i samodzielnie uruchomcie rozum rozważcie gdzie kłamią gdzie mówią prawdę


    Dzięki kolejny raz udowodniłeś że na bakier ci z demokracją i rozumem, a zakaz pojedynków był potworną krzywdą dla Ludzkości.
    Przypominam że jeszcze w czasie wojen napoleońskich wystarczył parol i wracał w domowe pielesze. Słowo akceptowane i zrozumiale przez całe jego otoczenie i władze cywilne i wojskowe. Dziś byłby rozstrzelany.

    Bez znajomości konsekwencji tej wojny..... zobaczcie jaki procent ma Rosja z Ukrainą w światowej produkcji zbóż i zakonotujcie sobie już jutro kupić zapasik kasz i mąki.
    Albo obejrzyjcie https://www.youtube.com/watch?v=DITuCrJXscA

    pamiętacie czterech pancernych jak siali z ręki zboże, mimo takich działań po wojnie w ZSRR był głód do dziś nam wypominają że szły dostawy do Polszy tuż po wojnie. Czy Ukraińcy pamiętają o oziminie i o słonecznikach - 80% słonecznikowego pochodzi z Ukrainy.

    I skupcie się jak cena 8 zł za litr odbije się na cenach towarów, które kupujecie. Pamiętając o indeksacji pensji i lokat raptem niewiele mniej niż te trzy dekady. Rząd i banki rżną głupa. Jak to jest mieć lokatę 2% i kredyt konsumpcyjny 16% przy oficjalnej inflacji 8% bodajże , a będzie rosło przy stojących pensjach

    A teraz zajarzcie gąb do żywienia nagle nam przybyło już 1, 3 miliona w większości na garnuszku naszym i rządu te słynne 1200.
    A przybędzie więcej



    A tu to już popuściłem fantazji wg naszego poszkodowanego strzykami kovidowymi. Napiszę sprawdzam no po zbiorach.

    Rozumni kurcgalopkiem pobiegną do sklepów , a głupi... pal licho nagrodę Darwina dostaną szkoda że pośmiertnie, co nie fotohobby?
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 10-03-2022 o 19:18

Strona 7 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony