dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 25
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 493
  1. #261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Jest jeszcze inne plotno takie cieniutkie jak "pościelowe" z metalizowanym polyskiem i zwykle, dla odwaznych i do odpowiednich stylem wnetrz. u mnie nie pasuje. ale jest piekne. sama caly czas nie wiem na co sie zdecydowac czy na mat, czy na to plotno czy na strukture. jak ten osiolek, i to kusi i to nęci plotno i struktura sa dosyc grube jak malowany obraz na scianie, nie wiem jak to sie bedzie zachowywac.
    Zastanawiam sie tez czy z tapetami nie poczekac do wiosny po sezonie grzewczym, kiedy sciany odparuja po tynkach. Te prawdopodobnie beda robione za tydzień.

    Dostalam tez probki z wo...wall ale sczerze to mocno mnie rozczarowaly, sa ladne, nie powiem. ale koszt 2 paskow metrowych prawie 2 tys. a w tych pokazanych, za cala sciane niecaly tysiac wychodzi. a moim zdaniem towar ladniejszy. ale to juz kwestia gustu i zasobnosci portfela.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 28-09-2022 o 18:38

  2. #262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    mamy posadzki




















    a jutro beda montowac drzwi zewnetrzne

  3. #263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale ciemne. Od wilgoci czy jakieś specjalne?

  4. #264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Nie mam pojecia, ale pewnie od wilgoci wczoraj jeszcze z konewki podlane, bo wykonawca mowil by lekko skropic. Pod panelem i tak nie widac jaki kolor ale mysle, ze zjasnieja jak wyschna. W garazu zdecydowalismy sie na posadzke techniczną hydrofobową.
    Ponieważ chcemy docelowe podlogi miec na rowno, bez progow, a mamy juz kupione i kafle i panele, to w pomieszczeniach kaflowych posadzka wylana jest o -0,5 cm. Dojdzie klej i kafel, z drugiej strony panel i podklad - mamy rowno. Sa plusy tego rozwiazania. Nie trzeba robic podciec wentylacyjnych w drzwiach, przy wentylacji mechanicznej, wykonawcy drzwi w tej chwili tak zalecaja dla kompensacji powietrza.

    Jeszcze male pytanko. Ktoś zna moze inny sposob łaczenia kafla z panelem niz korek?

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post

    Jeszcze male pytanko. Ktoś zna moze inny sposob łaczenia kafla z panelem niz korek?
    Jest taki sposob, ktos go stosowal i opisal na tym Forum. Gdzies mialam linka do tej strony, bo myslam, ze mi sie przyda przy remoncie mieszkania. Ostatnio szukalam go dla znajomego i, niestety, gdzies wsiakl. Zostalo mi tylko zdjecie takiego polaczenia. Pogrzeb troche w stronach archiwalnych, moze znajdziesz.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korek-joint.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	461209

  6. #266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    to jest korek "płynny" niestety sie wykrusza przy uzytkowaniu. listwy dylatacyjne korkowe sa lepsze. tylko kolor

  7. #267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    mamy tez drzwi, piekne są, zdjecia naprawde nie oddaja ich wygladu, moze jak bedzie juz elewacja to beda lepiej sie prezentowac. sa masywne i porzadnie zrobione

    nam sie bardzo podobaja, beda pasowac do nowej koncepcji elewacji, bo niestety ciemnej nie bedzie a jasna z elementami betonu arch. w kolorze antracytowym










    i takie tam skarby dzialkowe


  8. #268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czekam z niecierpliwością na wykończeniówkę

  9. #269
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    dwa pytania
    1. dlaczego nie te drzwi z ćwiekami??? cudowne były...
    2. co to było na poprzedniej stronie, pisałaś o stropie a na zdjęciach były widoczne jakieś panele.. co to było? Pytam, bo szukam czegoś do ocieplenia lanego stropu na strychu nieużytkowym, ale jednak użytkowym. Czyli czegoś, co będzie chroniło i będzie można po tym chodzić.

    A w ogóle gratuluję organizacji, logistyki i skuteczności. Idziesz, jak burza. wygląda obiecująco.
    A, i nie zrozumiałam co z tym stawem. on wspólny czy wasz? tzn. macie kawałek własnego zejścia? bo mi się przypomniał staw u nas na wsi.. jako dziecko się tam kąpałam, był dostępny, potem jakoś pełzająco zaczęły nad nim powstawać domki, każdy ogród przylegał do brzegu, coraz mniej było dla ogółu. Teraz już nie ma dojścia, gmina wyprzedała cały brzeg. Jest wewnętrzny staw dla iluś działek i tyle... Tak, że własne zejście to podstawa

  10. #270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    No dobra juz odpowiadam.

    Ewa, nie ma drzwi z cwiekami, bo nie pasowaly do zmiany koncepcji elewacji, odradzila nam je tez projektantka i dala argumenty takie, ze po namysle sie z nia zgodzilam, po drugie byly prawie 2 razy drozsze i budzet mocno przekroczony wiec tym bardziej argumenty architektki mialy racje bytu chcialam jeszcze inne z naswietlem ale niestety wtedy musialabym zrezygnowac z szafy w srodku, wiec podeszlam bardziej praktycznie do tematu, uruchomilam swoj pragmatyzm, szafy miec musze chocby nawet kosztem najpiekniejszych drzwi w podcieniu wejsciowym beda plyty z wloknocementu lub beton architektoniczny antracytowy i te drzwi nam pasowaly, to samo powtarzamy w podcieniu. reszta elewacji bedzie jasna. Niestety przerosly nas koszty ciemnego tynku, zapbezpieczenia i cegly. Trzeba bylo byc elastycznym

    Co do paneli, o ktore pytasz to sa plyty szalunkowe np. cos takiego https://www.markatplus.com.pl/plyta-szalunkowa-topolowa

    Stawek nie jest nasz, jest wlasciciela, ktory sprzedawal nam dzialki i jest do dyspozycji mieszkancow, wokol niego sa bodajze oprocz naszych jeszcze tylko 3 dzialki w tym jedna to bagienko, ten kto ja kupi bedzie mial problem. w okolice oczka jednak malo kto sie zapuszcza, sa chaszcze, z tego co slyszalam potrafia byc zmije ale ja widzialam tylko padalce, wiewiorki, zurawie, czaple i bociana. W zasadzie tych stawkow sa 3 polaczone strugami. My mamy wyjscie bezposrednio z naszej dzialki do stawku, zeby wysc "na skroty". Teren stawkow jest tak wydzielony zeby okoliczne dzikie zwierzeta mialy gdzie sie napic i nie ma scislego zamkniecia terenu. Po drugie on nie nadaje sie do kapieli ale żaby koncertuja rewelacyjnie

    no i dzieki za pochwaly, az uroslam, jakos to ogarniam choc czasem nie jest lekko. ale przyznam, ze ostatnie kilka lat pracujac w branzy i ogarniajac coraz to wieksze tematy nabiera sie tego nawyku. wszystkie budowy komercyjne ida na szybkosc, liczy sie termin, bo inwestycja to kasa. troche sama w padlam w ten rytm i moze dlatego jakos to idzie. ale przyznaje - mam troche dosc i jestem juz zmeczona.

    Elfir, tez bym juz chciala wejsc w ten etap Apropo, wlasnie robie tabelki z prztyczkami, biore pod uwage 3 modele i sprawdzam ktore cenowo mi wyjda najkorzystniej. Wszystkie 3 mi sie podobaja, sa jakosciowo ok wiec cena bedzie kluczowa. W przyszlym tygodniu spotykam sie z wykonczeniowcem,ktory bedzie nam robil calosc, zeby obgadac co i jak.
    W tej chwili najbardziej martwi mnie brak zamowionej pompy ciepła i obsuwa prac hydraulicznych na zewnatrz. Ale dzis juz mialam info, ze za tydzien powinien facet wejsc i zrobic (przylaczenie rury odcinek dom - szambo, szybkozlaczka do ogrodzenia, woda ogrodowa i woda od studni do domu). Robi mi ta informacja, bo te prace wstrzymuja nawiezienie ziemi do ogrodu, robienie ogrodzenia i kostki na podjezdzie i tarasie poludniowym.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 30-09-2022 o 19:15

  11. #271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    OK, rozumiem. Ale stwiku zazdroszczę, nawet nie pływackiego.
    Czy macie zamiar jeszcze w tym roku się wprowadzić? Bo w zasadzie możecie dać radę.

  12. #272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pamiętaj o kablach jak chcesz mieć światło w ogrodzie. I przepustach pod nawadnianie jeśli kładziesz kostkę

    Pstryczki - Ospel u mnie żżółkł.

  13. #273
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Pstryczki - Ospel u mnie żżółkł.
    Z jakiej serii masz Ospela? Mam Arię - żółtawe po 3ch latach a Impresja ma niemal 5 i się trzyma.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    OK, rozumiem. Ale stwiku zazdroszczę, nawet nie pływackiego.
    Czy macie zamiar jeszcze w tym roku się wprowadzić? Bo w zasadzie możecie dać radę.
    Generalnie taki mamy plan, zobaczymy jak wyjdzie


    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Pamiętaj o kablach jak chcesz mieć światło w ogrodzie. I przepustach pod nawadnianie jeśli kładziesz kostkę

    Pstryczki - Ospel u mnie żżółkł.
    Mamy przepusty, mamy tez gniazdka zewnetrzne na elewacji, na ogrodzie (beda słupki). Przepusty sa zrobione i pod kostka i do bramy, furtki, (przyszlosciowej) fontanny, do smietnika, do domku narzedziowego. Na faceta od wody ogrodowej czekamy, juz mamy wyznaczone miejsca "kranikow". Nawadniania jako takiego nie planujemy robic. Istotne jest by po kazdej stronie domu w glab ogrodu zrobic doprowadzenie wody.

    W pierwszym domu mialam biala impresje po 5 latach czysta biel, w drugim biala Sonate tez Ospela - po 5 latach czysta biel, nic nie pożółkło. Teraz planuje czarne wiec jakby bez obaw

    Widzialam ostatnio prztyczki firmy Polmark, znacie? Nie wiem jak z jakoscia ale sa bardzo ksztaltne i zgrabne i maja cichy klik, Mania z kolei pokazala francuskie Vilma tez calkiem ladne. Wiec jest sie nad czym zastanawiac.


    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Z jakiej serii masz Ospela? Mam Arię - żółtawe po 3ch latach a Impresja ma niemal 5 i się trzyma.
    no wlasnie mi Impresja ani Sonata nie pożółkły


    a fontanna cos takiego tylko kraniki troche inne ale ta najbardziej mi sie podoba ksztaltem i wpasowaniem w zielen, znalezione gdzies w necie, maz mi wymuruje tak obiecal


  15. #275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    chcemy ja naprzeciw tarasu poludniowego pomiedzy brzozami

  16. #276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Z jakiej serii masz Ospela? Mam Arię - żółtawe po 3ch latach a Impresja ma niemal 5 i się trzyma.
    As

  17. #277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    mały upgrade z relacji. nie mam na serio czasu a lecimy z koksem by wykorzystac dobra pogode. październik nam sprzyja

    1. Mamy posadzki. Ta w garażu techniczna hydrofobowa jest ZARĄBISTA - nie żaluje ze sie na taka zdecydowalismy, nie moge pokazac foty bo garaz wypelniony pod sufit wełna na ocieplenie dachu
    Sa zrobione, nie bede sie wiec dalej rozwodzic zdjeciami

    2. Mamy juz drzwi zewnętrzne, zupelnie nie to co pokazywalam i myslalam wczesniej. Ale drzwi przeogromnie nam sie podobaja i beda pasowac do calej reszty. Pocieszajace, ze wzor nieczesto stosowany chociaz "typ windowy". Jednak okienko troche doswietli wiatrolap. Drzwi drewniane, masywne, porzadnie wykonane mam nadzieję, ze sie spiszą.


    W tzw. miedzyczasie porzadkujemy dzialke, podziwiamy jesien i zbieramy dary z naszego poletka:

    widok z tarasu:


    w sumie z naszej dzialki zebralismy juz kilka koszyczkow grzybow, jednak wczesniej ogolacaja nam wykonawcy, dla nas zostaje tyle co przez weekend

    cd. w kolejnym poscie
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:32

  18. #278
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    3. Dach - wreszcie skonczony jest dach i ulozona dachowka choc na fotkach z "dziura", bo zabraklo, to nastepnego dnia juz wszystko zostało zrobione, nam sie podoba. Podcień tarasowy
    i z lotu ptaka

    4. Na budowie pojawili sie też tynkarze i powoli robią sie tynki, osadzone sa parapety. Zdecydowalam sie na parapety konglomeratowe, aglomarmur (jak zwal tak zwal) w kolorze białym Polare - to jest to co chcialam. O dziwo zamawiane z drugiego konca Polski okazaly sie mimo drogiego transportu tansze o prawie 1 tys. od lokalnej firmy, od ktorej zawsze bralismy parapety. No coż sympatia, lokalny patriotyzm nijak ma sie do budżetu, ktory rzadzi sie swoimi prawami. Niestety ta sama sprawa z oknami, tym razem inny wykonawca ale okna bardziej mi sie podobaja ostatecznie i byly tansze. Jakosciowo porownywalne.

    parapet w przybliżeniu

    zagruntowany sufit i ściany, zaczynamy od kuchni i salonu, bo musimy zdjac ostateczne wymiary do zabudowy kuchennej

    zamowiłam tez cegle na ściane tv - ok. 10m2

    i lampy na ogrodzenie, beda na 4 słupkach od wewnątrz i od strony drogi. te skierowane w gore, w podcieniu ze wzgledu na kabelek bedzie lampa w dół. czekam az dojada

    zależało mi by lampy dawaly duzo światła w przestrzeni, bo nie mam zaplanowanych zadnych w ogrodzie poza wolnostojącymi kulami. oprócz tego beda lampy w podbitce ruchome z promieniem 120-160 st.

    Zamowione zostaly tez już prztyki elektryki, ostatecznie po wielu podejściach zostane przy Ospelu Sonata w kolorze czarnym.
    Zdecydowalismy tez, ze ze wzgledu na budżet robimy drzwi w kolorze bialym "marketowe" za to wszystkie w oscieżnicach bezprzylgowych i zamkniecia magnetyczne, 3 zawiasy, calkiem gladkie.
    Pani od cegły poleciła mi farbę Storm do malowania powierzchni laminowanych, wiec jakby co drzwi przemaluje tam gdzie potrzeba, przyda sie rownież do pomalowania drzwi od posiadanych szaf pax - nie widze sensu w kupowaniu nowych jak moge zalatwic to farba w kolorze jaki chce.

    Zamowiłam też tapetę do wiatrołapu, na sciane wejsciowa:
    jest dosc ekspresyjna ale nudne zabudowy i posadzki potrzebuja takiego pika.


    a w trzeciej sypialni , nazywanej przez nas "pokojem goscinnym" lekka tapeta do ktorej mozna dopasowac lekki wystroj, sypialnia jest od polnocy wiec dosc ciemnawa taka tapetka, jasne meblei podlogi ladnie ja rozswietla i mam nadzieje ze naszym gosciom bedzie sie przyjemnie tu odpoczywalo


    mozna dobrac wiele ładnych pastelowych odcieni farb, łóżko ktore juz zakupilismy bedzie sie idealnie wpasowywalo. Dla kontrastu damy jakies mocniejsze akcenty na ścianie lub jakas ławe przy nogach łózka, albo fotel, zaslony, dywan czy lampy. Postaram sie by mdło nie bylo
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:26

  19. #279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    zapomniałabym. od wczoraj zaczela sie tez robic elewacja, na razie chlopaki przyklejaja "kołderke", tynki mam wybrane wiec to z glowy. i wczoraj robione bylo rozprowadzenie wody ogrodowej. Mamy 3 punkty poboru. Każdy zakończony kranikiem, ktore potem ładnie obuduje i ukryje wsrod roslin. Ponoć jest tez juz zrobione przyłacze szamba od domu i hydrofor.

    o pompie ciepla na razie nie pisze poki nie mam oficjalnych wiesci, by nie zapeszyc


    czy ktos wie czemu zawsze wywala błąd w edycji postow, musze jak ten de...l produkowac kolejne posty zamiast edytowac poprzedni. i zawsze to samo: twoja wiadomosc jest za krotka.... odechciewa sie

  20. #280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Obawiam się trochę o te lampy - one są na zwykłe żarówki. Aby dawały mocne światło musiałabyś w nie wkręcić LEDY, bo żarówki filamentowe, jak na zdjęciu to niewiele światła dadzą i bardzo żółte.

    Jak klientom dobieram lampy to wolę LED, bo wówczas producent podaje ich moc świecenia w lumenach i mam porównanie świecenia poszczególnych modeli. Jeśli jest coś na zwykłą żarówkę to wówczas staram się wybierać klosz mleczny, aby żarówka nie była widoczna.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-10-2022 o 11:20

Strona 14 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony