dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 25
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 493
  1. #281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    W zasadzie teraz to juz tylko odhaczam na liscie sprawy, ktorych jest coraz mniej.
    Zostalo do zrobienia wykończenie - ogarniemy, wiekszosc rzeczy jest juz wybrana i zamowiona

    na samej budowie przed wykonczeniem: ocieplenie dachu, dokończenie kotłowni i przylaczenie instalacji, skonczenie tynkow, elewacja, wentylacja, montaż klimatyzatorów, nawiezienie ziemi, ogrodzenie i kostka
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 12-10-2022 o 11:22

  2. #282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Elfir, oczywiscie ze w srodku beda żarówki ledowe, zdjecie to jedno a to co wstawie to drugie. jak sie nie sprawdzą wymienie. nie lubie tych zabudowanych na mleczno lamp, daja naprawde niewiele swiatla a te juz sa przecwiczone. te pokazane to w sumie tez sa ledowe, stylizowane.

    Chyba, ze mowisz o tych lampach z wbudowanymi ledami? To takich nie chce.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 12-10-2022 o 11:22

  3. #283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    twoja wiadomość jest za krótka - taki komunikat się pojawia u mnie kiedy omyłkowo zamiast "edytuj" wcisnę "odpowiedz" na własny post.

  4. #284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    u mnie sie to zdarza przy edycji

  5. #285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Elfir, oczywiscie ze w srodku beda żarówki ledowe.
    Tyle, że ze zwykłymi ledowymi potem taka lampa traci na swoim stylizowanym uroku.

  6. #286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tyle, że ze zwykłymi ledowymi potem taka lampa traci na swoim stylizowanym uroku.
    eee, to tylko lampa, ktorej prawie nie bedzie widac, bo zleje sie ze słupkami, bardziej mi zalezy na ilości swiatla. w nocy wszystkie koty są czarne a ja chce by bylo jasno no chyba, ze dam te ledy stylizowane jak na zdjeciach. to akurat dla mnie najmniejszy problem.
    duzo wiekszy to taki, ze lamp nie wybralam do zadnego pokoju. Mam tylko zwisy do jednej łazienki. Bedzie życie na oprawkach.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 12-10-2022 o 11:34

  7. #287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ładny dach. Na resztę poczekam po tynkach, bo pamiętam ze swojej budowy, że przed tynkowaniem wszystkie pokoje były ponure i niskie (a mamy wysokości 320!) a po tynkach nagle wróciły proporcje.
    Laminaty maluję każdą farbą a najlepiej idzie lateksowymi. Mam pomalowaną szafę, regał na książki i panele na suficie, których kolor mi się znudził. Moja córka dla odmiany eksperymentuje z kredowymi, mają urok staroci ale są mniej funkcjonalne. Co prawda ostatnio nabyła lakier do utrwalania farby kredowej, ale jeszcze nie próbowany

  8. #288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Tynki juz sobie ładnie schna, chłopaki kończą 2 ostatnie pomieszczenia korytarz i wiatrołap, wstawiłam nagrzewnice olejowe i osuszacze, ciagną wode jak smoki. normalnie boje sie rachunku za prad tynki maja byc skonczone do czwartku i beda teraz schły ok. 3-4 tygodni. W tzw. miedzyczasie ekipa zrobi ocieplenie dachu i wentylacje.
    Panowie zaczeli tez juz klasc siatke i klej na elewacji, jak sie uda max 2 tygodnie powinni skonczyc ale wiecie, to moje pobożne życzenia ostatnio nie chca sie jakos spelniac

    Dzis i jutro wjezdza tez 8 transportow z ziemia urodzajną na podsypanie przy tarasie i troche wyrownanie gruntu. Została juz rozprowadzona woda w ogrodzie (są 3 kraniki), podłączone szambo i szybkozłaczka do ogrodzenia.
    7 listopada bedzie sie robic ogrodzenie frontowe. Zaraz potem kostka.
    I najważniejsza wiadomość - dotarła po wielu miesiacach i nerwach moja pompa ciepla. Jak tylko kafelkarz ulozy w kotlowni kafle bedzie montowana, mysle ze max w polowie listopada.
    Pod koniec listopada planuje wykonczeniowke, potrwa pewnie ok. 1,5 -2 miesiace. Wczesniej nie ma sensu, bo tynki musz wyschnac a posadzka troche wygrzac, nie chce potem pod tapetami grzyba. Zreszta tapety i tak beda robione na sam koniec.
    Tapete w romby, ktorą pokazywalam wyzej zmienilam na inne kolory, to co przyszlo bylo za szare i za mdle, liczylam ze bedzie w niej chociaz ciut miety, nie bylo. Wiec mam 3 rolki zapasowe, jakby mi kiedys do czegos innego wpadły do głowy. Zdjecia jakies w kolejnym poscie.

  9. #289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myslisz, zę dodatkami nie ożywisz wnętrza? Bo trochę szkoda tapety

  10. #290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tapety, z pierwszej rezygnuje, za smutna

    bedzie w tej wersji:

    tynki powoli schna
    robi sie klej i siatka:

    widoczki z podcienia
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:27

  11. #291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    myslisz, zę dodatkami nie ożywisz wnętrza? Bo trochę szkoda tapety
    mysle ze nie, to bedzie pokoj z meblami, ktore juz posiadam, bedzie bardzo mdlo, smutno i nudno. biore jeszcze pod uwage podlogi, ktore zamowilam - nuuuudy, dlatego zrobie te tapete w kolorach, wzor ten sam a bedzie pasowac do mebli i calej reszty. tylko waham sie nad kolorem scian. jak z czasem bedzie z amocne lub sie znudzi zostanie ta szara. ale to pokoj najmniej uzywany od polnocnej strony z lasem za plotem nie znudzi mi sie szybko a chce by byl wesoły

  12. #292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    te tapete co zaplanowalam do wiatrolapu zostawiam, jest petarda na zywo, szkoda ze foty nie zrobilam przed upchaniem na strychu

  13. #293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ta w grancie?

  14. #294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tak o tej mowie

    pojdzie do wiatrołapu, swietna jest na żywo. do tego zamowie paxy dąb bielony + granat lub szary i bedzie calkiem przyzwoicie. nie stac mnie teraz na 2 zabudowy od stolarza, powariowali z cenami. za kilka tys. mniej mam swietnie wyposazone paxy a od stolarza gołe polki. i paxy mi wchodza od sciany do sciany wiec damy rade, to tylko szafy jak dostalam ceny od stolarzy (powiedzmy w domyśle, ze to stolarze ) to spadly mi kapcie. paxy zloży mąż z bratem i szwagrem a oszczednosci spore. mam teraz 2 takie szafy i sa calkiem przyzwoite. w sypialniach tez je zrobie. chcialam zabudowy pod wymiar ale na serio ceny mnie ostudzily.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:27

  15. #295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jest świetna.
    Zabudowy stolarskie faktycznie są koszmarnie drogie

  16. #296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    jest bardzo porzadna, gruba tapeta nie zaden cienkusz, w dotyku chropowata jak tynk na elewacji tylko drobniejsza, mozna wiele kolorow na pozostałe sciany podobierac i nawet sie zastanawiam czy by tego beżu nie walnac. pasowałby i do tapety i do mebli jesli zrobie korpusy dąb bielony a drzwi granatowe. na podlodze beda kafle betonowe. no chyba zeby szare fronty ale to troche nudne.

    zabudowy zrobie tylko w lazienkach nad wc i pod umywalki. i tak cenowo to przeginka. do jednej łazienki zamowilam zwykla komode i w niej dziure wywierce pod umywalke nablatowa. to jest chore ze szafka na wymiar kosztuje 2-3 tys. ze zwyklej płyty laminowanej a komoda do skrecenia 600 zł. tez płyta. i bez japania, ze krzywa sciana, ze kafle zle polozone i innych komentarzy.
    to ostatnio mocno zauwazylam jak jeden po drugim wchodzi i zawsze komentuje prace tego drugiego, nawet jak to nie jego branza. wszyscy fachowcy od siedmiu bolesci. kucharz meble skreca i komentuje kafelkarza
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 26-10-2022 o 14:21

  17. #297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Trochę inaczej rozkłada się robocizna gdy trzeba wykonać jeden unikatowy egzemplarz a co innego jak leci masowa produkcja maszynowa.

    Nie pasują ci meble z IKEA do łazienki?

  18. #298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Elfir, ale te unikaty to nie dzieła sztuki! To zwykłe meble. Kiedyś zamówiłam sobie buty konne pod wymiar. Te buty wytrzymały - żeby nie przesadzać- ponad 20 lat. Były nie do zdarcia. I były piękne, dopieszczone, wygodne. Kosztowały majątek (jak na mnie) ale było warto. Ale zwykłe szafki pod wymiar nijak się nie mają do moich butów

  19. #299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Elfir, ale te unikaty to nie dzieła sztuki!)
    Wykrojenie hurtowej ilości płyt meblowych przez maszynę a ręczne docinanie i wiercenie płyty kupionej w detalu. Do tego kwestia skali - ile dziennie mebli wyprodukuje fabryka a ile jeden stolarz. To mam na myśli porównując koszty produkcji masowej a jednego mebla na wymiar

  20. #300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ikea mi nie pasuje, poza tym ze jest rownie droga to nie ma wymiarow jakich potrzebuje, znalazlam nawet fajne komody, wywiercenie w nich otworu pod umywalne nablatowa to pikus, nawet jak wytrzyma 5 lat to nie bedzie mi zal, jej koszt to ok. 600 - 800 zł. zalezy ktora wezme. no i w kilku musialabym podciac nozki ale to tez drobiazg









    Pierwsza i trzecia sa w czolowce, zalezy ile zaspiewa mi za zabudowe nad wc i czy znajde odpowiednia plyte. drugie pytanie czy ten granatowy bedzie pasowal do czarnej armatury, bo troche mi sie gryzie

Strona 15 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony