dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 25
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 493
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    dziekuje za uwagi kilka słow wyjasnienia
    to nie jest tak, ze nie slucham czy nie czytam. po prostu nie chce doktoryzowac sie z pewnych dziedzin i w tym wypadku zaufam jednak opini projektanta a nie wykonawcy z forum (sory jesli ktos sie czuje urazony). jesli dodatkowo plyty z welny sa ciezsze wypowiedziec sie powinien rowniez w tym wypadku konstruktor. szukalismy maxow by odchudzic strop, konstrukcje i fundamenty. nie chce przez zmiane okladziny stawiac wszystkiego na glowie.

    przy okazji jak juz rozmawiamy jakie sa alternatywy dla ukladania welny na polaciach dachu oprocz płyt pir i piany? sa jakies lepsze a moze tansze systemy. ukladanie welny na drutach to jakas pomylka.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    nie interesuja mnie "fachowcy" z forum, mam ich wywodow i klotni wyzej nosa. nie wchodze na watki techniczne, nie czytam, mam innych doradcow i bynajmniej nie sa to autorytety forumowe .
    Kiedyś to forum było miejscem wymiany doświadczeń i życzliwych rad dobrych ludzi, którzy pomagali jak umieli, dzieląc się swoim doświadczeniem.
    Nie jestem żadnym fachowcem, nie jestem związany z żadną branżą, która miałaby cokolwiek wspólnego z budownictwem.

    Zauważyłem coś, co w moim skromnym odczuciu, może (nie musi) być problemem. Stąd mój post.

    TAR budujesz prawie identyczny pod względem bryły dom jak mój nr 2, w którym mieszkam.
    Stąd moja obecność w wątku.

    Zapewniam Cię, że więcej nie ośmielę się w nim pisać.

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Jeżeli producent chemii gwarantuje Ci że przy takim kolorze nic się z elewacją nie bedzie działo mimo zastosowania styropianu który ma dośc sporą rozszerzalnośc termiczną to wporzadku. Kolega w poście powyżej chciał chyba dobrze zwócić uwage na problem który jest dośc często pomijany przy projektownaiu i późniejszym wykonastwie. Fajnie że zwrócił uwage.
    Dokładnie. Plus odpowiednia ekipa, która wie co robi.

    Kłaniam.....
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Melduję, że będę podglądać
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a zapraszam. u mnie na razie walkujemy temat elewacji czy rzeczywiscie isc w antracytowa i jednego dnia przekonana jestem na 100% a innego gore bierze jasna, bo bezpieczniej. okrutnie sie mecze tym razem jesli chodzi o wybor. jak ten osiolek. co za tym idzie rowniez temat drzwi nie podjety.

    caly czas tez zastanawiamy sie nad systemem okien czy psk czy hst?

    za to mamy juz zarezerwowana dachowke i czeka na placu - ostatecznie Titania antracyt angoba. plan jest taki by zaczac w maju lub poczatek czerwca, jak tylko bedzie pnb. mamy tez juz wode, studnia jest przepiekna i prad tymczasowy jak tylko chlopaki zamontuja erbetke. na dzien dzisiejszy tyle zalatwione.

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja osobiście ciemnych elewacji nie lubię ale to oczywiście kwestia gustu i czasami zdrowego rozsądku... Ja preferuję bardzo jasne elewacje przy ciemnych dachach ale u mnie przy ulicy jasna byłaby góra na 5 lat, więc wybrałam coś po środku to się chyba nazywa kompromis...
    Przeczytałam od początku to póki co jestem na bieżąco
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja zrezygnowałam z ciemnej z powodów o których tu pisano. Wybrałam najciemniejszy odcień z tych bezpiecznych.

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no tak ale technologie i mozliwosci sie jednak zmieniaja, kazdy produkt z czasem jest bardziej dopracowany. firmy od tynkow tez nie proponowaly by w ofertach ciemnych kolorow gdyby tak drastycznie mialo z nimi sie cos dziac. ja wciaz sie waham. ale raczej zostane przy ciemnym ral 7016 ew. nieco jasniejszym 7024. Bardzo opatrzyly mi sie juz biale i jasne domy. Beżów, pasteli i takich w kolorach wypłowiałych majtek cioci Zosi tez mi nie pasuja.

    Pokazujac w sobote moja elewacje 2 wykonawcom od jednego uslyszalam,ze brzydka i ze fuj i be no i jak to ma byc, ze ciemny dach, ciemne, okna, ciemne drzwi i do tego elewacja (jakos wstawek z cegly nie zauwazyl ), no ale absolutnie brzydko. a od drugiego dostalam rade, ze najlepsza taka w kolorze jaśminowwym wujaszki dobre rady, ja i jasminowy

    wczoraj spacerujac sobie po dzielni wszedzie ten sam kolor, podobny ksztalt i nawet drzwi identyczne. i troche mi sie odechcialo jasnego. zreszta jak patrzylam to czesc poludniowa w głonej czesci to cegla najwiecej tynku od polnocy i wschodu. zrobilam tez wizki z drzewami i otoczeniem zieleni, wstawilam elewacje w zdjecie z lata. mega.

    do ciemnej elewacji zamowie te drzwi retro z ćwiekami, chorowalam juz na nie przy budowie 2 domu w 2016 r. cos musza miec w sobie, ze tak mnie kręca swoja droga z tej firmy mialam drzwi sa swietne, co najbardziej mi pasilo to jakosc wykonu i funkcja dociskow po obwodzie przy podniesieniu klamki. przez 6 lat uzytkowania ani razu niepotrzebne bylo regulowanie. drzwi jak brzytew.

    Gosiu, moze u mnie ze zdrowym rozsadkiem ostatnio nie jest najlepiej ale o dziwo tu przy wyborze koloru ja mam zahamowania, a mezaty ktory zawsze z lekka stopowal to dzis chce ciemna i koniec. Fajny gościu z niego

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Znam osobę co na ciemne elewacje mówi - jak u mafiozów. Zawsze się z tego śmieję, bo mi się podobają.
    Tar, pokaż proszę zdjęcie gotowej studni.

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no to bedzie jak u mafiozow fote mowisz, masz
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:42

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    na glebokosci bodajze 160 cm jest rozdzielacz o ile dobrze zrozumialam albo jakis inny wihajster do ktorego hydraulik musi przyczepic rury i wprowadzic do domu, tam chyba jest ta glowna glowica albo nie wiem jak to sie nazywa. te niebieskie rury sa laczone na gwinty a nie klejone. w srodku jest pompa cygaro, w kotlowni bedzie redyuktor cisnienia, zbiornik wyrownawczy albo falownik (tu sie jeszcze zastanowie)

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Jeśli tobie się podoba ciemna, to rób taką, bo to Tobie ma się podobać i Ty masz się tam dobrze czuć!!!

    Jak się ma wątpliwości to logiczne, ze zasięga się opinii innych... jedne rady wnoszą więcej a inne mniej do końcowego wyboru, bo każdy ma inne upodobania i radzi wedle swojego gustu. Nie da się skorzystać ze wszystkich rad jednocześnie ale niektóre, mimo że wydaja sie zupełnie oderwane, to pozwalają nam utwierdzić się w przekonaniu czego na pewno nie chcemy i potem łatwiej podjąć ostateczna decyzję
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja chciałam mieć ciemniejszą niż obecnie, bowiem dookoła wszyscy palą węglem.

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    z tego co zauwazylam u nas wiekszosc ma pompy ciepla ale w starszych domach ekogorszki, węglowce daja czadu. no i osobny smrodziarz - kominki, oddychac czasem trudno jak kazdy odpali. ja raczej zrobie ciemna elewacje, sasiadka z naprzeciwka ma drewniaczka, druga sasiadka bedzie miec elewacje z ciemnego wyszarznego drewna z elementami ciemnego tynku. taki dom zatopiony w zieleni bedzie niewidoczny.

    I wiecie co nie boje sie technologii, te da sie zrobic. Boje sie much konskich, czy one nie beda za bardzo agresywne, wiadomo ze czern i cieplo je przywabia - taka prozaika ale jednak wazna. A u nas tego dziadostwa lata multum. Zeszly rok byl rekordowy pod kątem ilosci i pogryzien.

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    codziennie po pracy obczyszczamy nasza dzialke, usuwamy suche galezie z sosen, mezaty podkrzesuje drzewka, zrobilo sie juz kilka stosikow. na pewno je zostawimy, moze jeze skorzystaja albo jakies ptaki sie zalęgna. znalazlam tez kilka pni, ktore wykorzystam jako ozdobniki na rabatach. Powoli czekam na dluzszy i cieplejszy dzien zebym mogla przeniesc przed rozpocziem budowy moje zadolowane drzewka. Szkoda by bylo gdyby koparka je zmiotła

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Studni zazdroszczę
    Tar, może na muchy kup te woreczki co Mania u siebie wieszała? Kiedyś sprawdzałam, to u nas też były one dostępne.
    Też mam jeden w połowie spróchniały konar drzewa, nawet dziury wydziubane przez dzięcioła są. Myślałam paproć w nim posadzić.

  16. #96

    Domyślnie

    Rób ciemna elewacje, chce przyjeżdżać do mafiozów
    Ciemne, charakterze barwy do Was pasują. Od lat mi się takie podobaja

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmikka Zobacz post
    Studni zazdroszczę
    Tar, może na muchy kup te woreczki co Mania u siebie wieszała? Kiedyś sprawdzałam, to u nas też były one dostępne.
    Też mam jeden w połowie spróchniały konar drzewa, nawet dziury wydziubane przez dzięcioła są. Myślałam paproć w nim posadzić.
    Mika jakie woreczki, rzuc linkiem, chetnie kupie. Wczoraj znalazlam na dzialce 4 piekne konary rozcapierzone i powyginane, ktore nadadza sie na rabaty. Jednego mam ochote pomoczyc w solance i potraktowac jako rzeźbe, tylko brakuje mi mozliwosci technologicznych

    Cytat Napisał joana_ Zobacz post
    Rób ciemna elewacje, chce przyjeżdżać do mafiozów
    Ciemne, charakterze barwy do Was pasują. Od lat mi się takie podobaja
    dobra, mowisz masz, zdecydowalismy sie na ciemna, jednak wracam ze sciezki zwatpienia na sciezke projektu. Wstepnie wybralismy tez drzwi beda albo te (w kolorze grafitowym z czarna rama i 1 doswietle)

    to z katalogu




    a tu po przeróbce z 1 dostawką



    a tu takie wklejone w cegle w kolorze ciemnym



    2. OPCJA to te drzwi oczywiscie nie biale a w kolorze 7016




    oczywiscie wybor drzwi bedzie zalezal od ich ceny, mamy pewien poziom budzetowy, ktorego nie przekroczymy. Miejsce na te drzwi z doswietlem na styk ale sie znajdzie.


    poza tym wczoraj glowkowalam jeszcze nad takimi opcjami (to tylko pokazuje jako ciekawostki)


















    teoretycznie temat na za kilka miesiecy ale chce juz wybrac i leciec dalej a nie zaglebiac sie wtedy kiedy beda potrzebne. Na dzis czeka sie na drzwi ok. 10-12 tygodni wiec zamawiac musze najpozniej za miesiac. Ta sama sytuacja z oknami, w tej chwili mam kilka ofert i zastanawiam sie nad wyborem biorąc pod uwage stosunek ceny do jakosci, opinie, uwagi, dodatki i cala reszte. Prawdopodobnie pozostaniemy przy systemie PSK z łaczonym RU, bo jest to na miare naszych kieszeni. Ceny mocno pogalopowaly w gore i musze trzymac sie ustalonego budzetu a nie myslec, ze sie uda i brac na huzia wszystko.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 25-03-2022 o 14:14

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pierwsze ekstra

  19. #99

    Domyślnie

    popieram pierwsze

  20. #100

Strona 5 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony