dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Ganek

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Srubek98@gmail.com

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Luborzyca
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    4

    Domyślnie Ganek

    Witam, zabrałem się jakiś czas w tył w remont ganku. Ganek z zewnątrz docieplony styropianem 5cm. W środku tynk zacierany na gładko(stare budownictwo). Pozrywałem boazerie z sufitu oraz ze ścian, zagruntowałem , przystąpiłem do nałożenia 1x gipsu szarego na ściany oraz gładzi 2x. Po czasie wymalowałem ściany. Po miesiącu zaczęła wychodzić pieśń i grzyb na suficie z czasem zaczęło przechodzić na ściany. Pryskałem preparatem grzybobójczym ścierałem to i dalej to samo.... Wpadłem na pomysł, aby zrobić wentylację grawitacyjna aby skropliny uciekały przez kratke a nie nie osadzały sie na ścianach, wykułem otwór założyłem rurę i na nią kratkę zamykaną. I dalej to samo a teraz to jakieś bomble wychodzą na ścianach i farba odpada płatami. Co mam robić ? I do tego wylewka mokra w rogach jest. Jakieś pomysły jak to ugryźć.?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    daj tam temperaturę te 25 stopni, no mniej nawet byleby więcej niż na zewnątrz i wentyluj. Albo zainwestuj w technikę i wynajmij osuszacz na ten tydzień dwa i odpalaj na nocki . Jak wody będzie brakować w zbiorniku maszyny twe problemy znikną

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, zabrałem się jakiś czas w tył w remont ganku. Ganek z zewnątrz docieplony styropianem 5cm. W środku tynk zacierany na gładko(stare budownictwo). Pozrywałem boazerie z sufitu oraz ze ścian, zagruntowałem , przystąpiłem do nałożenia 1x gipsu szarego na ściany oraz gładzi 2x. Po czasie wymalowałem ściany. Po miesiącu zaczęła wychodzić pieśń i grzyb na suficie z czasem zaczęło przechodzić na ściany. Pryskałem preparatem grzybobójczym ścierałem to i dalej to samo.... Wpadłem na pomysł, aby zrobić wentylację grawitacyjna aby skropliny uciekały przez kratke a nie nie osadzały sie na ścianach, wykułem otwór założyłem rurę i na nią kratkę zamykaną. I dalej to samo a teraz to jakieś bomble wychodzą na ścianach i farba odpada płatami. Co mam robić ? I do tego wylewka mokra w rogach jest. Jakieś pomysły jak to ugryźć.?
    Pozdrawiam
    Wychodzi na to że ten ganek to jeden wielki mostek termiczny.
    Dałeś gładź i gips w pomieszczaniu gdzie masz wilgoć a teraz są tego rezultaty.
    Teraz powiedz jakiej grubości jest ściana którą dociepliłeś tą zawrotną grubością styropianu oraz jaki jest dach nad tym gankiem.
    Ten ganek jest ogrzewany?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony