Witam wszyskich!
Mam w planach postawienie konkretnej ziemianki z prawdziwego zdarzenia w przyszłości. Póki co jednak, chciałbym wykonać niedrogą "MikroPiwniczkę" z niewielkich kręgów betonowych. Nie ukrywam, że celem tej piwniczki będzie przechowywanie żywności, głównie słoików, więc temperatura w środku panującą ma znaczenie. Również ważna będzie izolacja tej piwniczki od wilgoci, ale z racji naprawdę niewielkich rozmiarów nie powinno być to problemem. Chciałbym aby dostęp do tej piwniczki był po prostu z poziomu trawnika. Nie może być więc ona zbyt głęboka. 70 cm? Powinna mieć też praktycznie "właz" i sposób jego izolacji.
Pytanie do forumowiczów znających się na tego typu tematach. Czy coś takiego może mieć rację bytu? Czy będzie można utrzymać tam temperaturę nie przekraczającą latem 10°C a zimą nie spadającą poniżej 0°? Być może pomogłoby w tym umieszczenie tego typu schowka np w zadaszonej drewutni?
Jeśli nie to może są jakieś inne sposoby na zrobienie niewielkim kosztem podobnej, niedużej spiżarki zanim nie dorobię się konkretnej ziemianki?
Być może dla części z was pomysł ten wydaje się dość dziwny. Niedługo zacznie mi się adaptacja poddasza na mieszkanie dla mnie i dla mojej narzeczonej. Pieniądze są potrzebne więc na te cele i nie stać mnie na wydanie obecnie 7-9tyś na ziemiankę. Póki się jej nie dorobię naprawdę potrzebuje tego typu powierzchni magazynowej a nie chciałbym skończyć z beczką zakopana w ziemi. Myślę też, że pomysł ten może się przydać innym użytkownikom.
Pozdrawiam!