dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie De dietrich lumea mpx bic +smart tc z bramką opentherm pomoc w ustawieniach

    Witam, jak w temacie kocioł De Dietrich lumea mpx bic+ Smart TC +bramka OpenTherm (instalacja sprzegło a za nim dwa obiegi grzejniki i podłogówka). Kocioł komunikuje się ze sterownikiem, dodatkowo jest aplikacja na androida (chyba niezbyt szczęśliwa!, częściej nie działa niż działa), ale wróćmy do ustawień kotła. Ponieważ mam zainstalowany czujnik zewnętrzny testowałem regulację pogodówką oraz termostatem pokojowym. Po kilku dniach mam kilka pytań i prosze Was o pomoc:

    1. Pomimo podłączonego sterownika OpenTherm widzę, że można nadal edytować i zmieniać nastawy instalatora z pozycji kotła (np. moce pieca itp.) nie można zmieniać temperatury c.w.u. i c.o. z pozycji kotła (to jest zrozumiałe skoro jest sterownik). Zatem pytanie: czy nastawy które zmieniam na piecu są brane pod uwagę przez kocioł czy ignorowane? Na przykład ustawiam maksymalną moc na 14kW na kotle, sterownik jest sterownikiem modulacyjnym, a więc moduluje w zakresie min-14kW czy moduluje jednak w zakresie min-max nominalne kotła (5-28kW?)

    2. Ustawienie na regulację termostatem pokojowym: działa w miarę ok, włącza i wyłącza c.o., utrzymuje temperaturę zadaną, nie mam pojęcia jaka jest histereza i jak on działa (temp. zadana 21,5 i mimo, że sterownik pokazuje rzeczywistą cały czas na 21,5 to co włącza się i wyłącza co jakiś czas). Pytanie czy można gdzieś odczytać histerezę, lub czy ktoś jest w stanie wyjaśnić jak to działa?

    3. Skoro jest czujnik zewnętrzny testowałem też pracę w oparciu o temp. zewn. +temp. w pomieszczeniu i tu rzecz dziwna, kocioł włącza się, ale pracuje non stop (temp. zadana 21 i kocioł chodzi non stop obniżając stopniowo temp. kotła do mniej więcej 43 stopni, ale się nie wyłącza, (mimo osiągnięcia temperatury 22 stopnie pracuje dalej, dopiero obniżenie temp. zadanej na 20,5 powoduje wyłączenie kotła) ustawiona krzywa grzewcza 48 stopni dla 0 stopni na zewnątrz nachył 1,4 temp. minimalna 20 stopni. Pytanie czy można to jakoś ustawić, żeby piec się wyłączył w końcu?

    4. Praca w oparciu o temperaturę zewnętrzną - testowałem przez moment mam wrażenie, że tak samo jak wyżej, kocioł się nie wyłączał po prostu

    I teraz prośba: Czy ktoś jest w stanie mi pomóc z tym ustawieniami i ogarnięciem tego kotła ze sterownikiem?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Ad.1.
    To możesz sprawdzić sobie eksperymentalnie.

    Ad.2+3+4.
    Nie ma histerezy. Jest to sterowanie ciągłe.
    Kocioł wyznacza sobie średnią temperaturę czynnika jaką ma utrzymywać na podstawie Tzew, Tzadanej i Todczytanej.
    Bada także zapotrzebowanie na ciepło na podstawie różnicy między temperaturą zasilania i powrotu.

    Krzywa grzewcza jest wyznacznikiem tylko w stanie ustalonym.
    Jeśli wystąpi zakłócenie w postaci zmiany Tzadanej, kocioł dąży do jak najszybszego ustalenia obiektu.

    Pozdrawiam
    GREGOR

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony