Witam serdecznie

temat instalacji hybrydowej mnie interesuje od dawna, pora na małą modernizację.
Szukam ciekawego falownika j/w.
Temat nie jest klarowny, ciężko znaleźć rzeczowe dane na temat tych falowników. Nie licząc ulotek. A te czasami nieco podkolorowują funkcję.
Liczą na rzetelną rozmowę o tych urządzeniach, bo... warto prędzej czy później każdy większość z Was będzie temat przerabiać.

Z tego co już ustaliłem wybór mam taki...

- Fronius Symo Gen24 Plus 10KW
ten model interesuje mnie najbardziej
+ działa z obwodem awaryjnym PV Point do 3KW bez akumulatorów - taka opcja mnie interesuje najbardziej.
+ wygląda na dość dobrze wykonany i przemyślany sprzęt.
- cena
- dostępność która właściwie wyklucza możliwość zakupu....
- cholernie droga przełącznica aby spiąć to z akumulatorami (rzędy 5 do 7tyś) i jeszcze trudniej dostępna niż sam falownik.
+- Modbus temat tęż priorytetowy dla mnie, średnio współpracuje z rozwiązaniami innymi. Chociaż da się go integrować.
+- Współpracuje z akumulatorami BYD. Nie widzę czy inne BMSy też będą współpracować.

-Sofar Solar HYD 10KTL
+dostępny jako tako
+cena lepsza
+dodają Smart Meter w cenie
-Modbus - nie udało mi się znaleźć listy adresów... czyli cholernie trudno będzie go zintegrować
- współpracuje na pewno tylko ze swoimi akumulatorami, nie znalazłem wsparcia dla firm zewnętrznych
- Nie znalazłem wzmianki o odpowiedniku Froniusowego PV Point, czyli obwodu awaryjnego działąjącego bez akumulatorów. Ale może jest? Ktoś wie?

- Sungrow SH10 0rt
+ poł ceny froniusa
+ smartmeter i przełącznica (do 3,3KW na faze) w cenie
+ Modbus mam tabele adresów i konfiguracji... czyli będzie bajka.
+ Pracuje z akumulatorami BYD i LG Chem
- niestety startuje od 250V reszta wyżej od 200.
- brak obwodu awaryjnego bez akumulatorów... no chyba, że też nie znalazłem infromacji o tym. Coś tam pisali ale nie wprost.

- Huawei
Olałem ich... ze względu na to, że oni mają ON gridy z funkcją OFF grid.
Jakoś koncepcja mi średnio odpowiada

- SolarEdge
też ich olałem. Bo mimo, że polecam ich sprzet to nie podoba mi się ich polityka. Zamknięta firma utrudniająca współpracę z innymi firmami.
Ale może się mylę?

Zaznaczam, to mój subiektywny ranking zbudowany w oparciu o moje potrzeby
czyli inwerter 10kw i modbus I obwód awaryjny który ma śmigać bez akumulatorów.

Ciężko znaleźć taki sprzęt dlatego zwracam się do Was, może ktoś coś wie więcej i chciał by się podzielić doświadczeniem?