Dzień Dobry,

Proszę o radę co do wyboru szyb jakie powinnam kupić by, uniknąć pękania szyb.

W październiku 2020 roku zamontowano mi okno z wbudowaną roletą zewnętrzną kolor antracyt - wymiary pakietu szyb 1250x1980 -oznaczenia szyb 4T/16CT/4/16CR/4T Okno umieszone przy wewnętrznym siedzisku -usytuowane od południowo-wschodniej strony nasłonecznionej.

W październiku, ku mojemu zdziwieniu, pękła samoistnie wewnętrzna szyba- zgłosiłam reklamację, ale jej nie uwzględniono (pęknięcia szyb nie podlegają gwarancji). Mąż uświadomił mnie, że tak może być - naprężenie termiczne i że mogło się stać przez to, że położyliśmy po jednej stronie poduszki zbyt blisko okna- szyba się nagrzała nierównomiernie i stąd pęknięcie.

W listopadzie 2021 na własny koszt wymieniliśmy pakiet szybowy na nowy u tego samego producenta. Niestety 10 marca bieżącego roku znowu pękła szyba wewnętrzna (w innym miejscu). Tym razem okno nie było niczym wcześniej przysłonięte wewnątrz, od zewnątrz było zasłonięte wbudowaną roletą - była godzina ok 22, warunki pogodowe w normie . Siedziałam na siedzisku, gdy przy mnie pękła. Nie sądzę, by było to spowodowane warunkami termicznymi, jakie mogą być inne przyczyny naprężenia szyby i tego pęknięcia ? Czy to, że jest przy siedzisku i siłą rzeczy czasem ktoś się oprze może mieć wpływ?

Czy jest jakiś sposób, by uniknąć tego na przyszłość? Jaki pakiet szybowy najlepiej zamontować?

Ktoś coś poradzi?