dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zmiana kolor fugi

    Witam serdecznie.
    Potrzebuje pomocy w przyciemnienie i rozjaśnieniu fugi. Opiszę wszystko po kolei:

    Mam w jednym kolorze położony gres w:
    -kuchni
    -korytarzu
    -łazience podloga
    -łazienka 2 ściany

    1-Początkowo według wzorniku bardzo pasowała mi fuga "Atlas fuga ceramiczna 035". Okazało się że jest nieco za jasna. Majstry zafugowali już kuchnię i korytarz zanim to zobaczyłem. Chciałbym ja przyciemnić. Czytałem że są 2 sposoby.
    a) fuga ściemnieje po zaimpregnowaniu preparatami np "Ceresit ct 10"
    b) zastosowanie preparatu do renowacji fug tzn jakieś preparaty do malowania.

    2-Do łazienki kupiłem już fugę "Atlas fuga ceramiczna 036". Została nałożona na płytki na ścianie i wyszło idealnie. Na podłodze majstry musieli pomylić propozycję i wyszła za ciemna. Nie wiem co w takim przypadku zrobić.

    Na obecną chwilę mam na jednych płytach fugę w 3 odcieniach i powiem że nie wygląda to estetycznie.

    Najlepszym wyjściem z sytuacji jest teraz przemalowanie fugi tymi preparatami. Mam pytanie. Czy te preparaty do malowania mają jakikolwiek sens? Nie łuszczą się po czasie? Nie odbarwiają się w zależności od ilości chodzenia światła? Jeśli są dobre to jakiej firmy kupić. Pieniądze już nie grają teraz roli. Muszę wyjść z tej sytuacji.

    Innym sposobem jest przyciemnienie tylko fugi w kuchni i korytarzu do poziomu łazienki podłogi. Ściany może będą miały inny odcień ale już nie będzie już się to tak rzucać jak teraz. Może w tym przypadku wystarczy że impregnat do przyciemni.

    Proszę o dobra radę

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał r0siu Zobacz post
    Proszę o dobra radę
    Hej, jestem w identycznej sytuacji. Położyliśmy kafle 60x60 w salonie, kuchni i komunikacji, kładąc fugę 035. Teraz wydaje mi się zbyt jasna.

    Jak rozwiązałeś sytuację?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony